Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe jest ze kupiłaś chomiczka z niespodzianka -tak miała moja koleżanka -ale jeśli Cie nie gryzie i nie ucieka przed Twoim dotykiem to spoko -uważnie obserwuj brzuszek swojej Fruzi = koło tylnych łapek -jeżeli zauważysz zmiany -ze sie powiększa to pewnie jest w ciazy -ale nie boj sie jak na razie jezlei bedziesz ostrozna to nic jej nie zrobisz biorac na rece -tylko jak zauwazysz zmiany w jej wygladzie to zabierz kołowrotek i juz jej nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm.. ona gryzie agresywna jest.. ale czy to nie dlatego bo jest nowa?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 15:08 ]

też b. dużo pije... ale jak ja rozpoznam czy bedzie miała małe jeżeli na reke jej nie moge wziąć a ile taka ciąża trwa i kiedy zazwyczaj pojawia sie brzuszek ?? ;);

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hymm.. moja kolezanka miała podobnie kupiła chomiczke i była agresywna -gryzła i nie dała sie oswoic okazało sie ze była w ciazy -no i nikt o tym nie wiedziałi ona zagryzła je.. - jeżeli oswajasz ja sposobami zaproponowanymi na forum to powinnas juz ja oswoic -zalezy tez czy w domu jest hałas i gdzie klatka stoi-bo jak jest ciągły ruch obok klatki to nie za dobre warunki ani do oswajania ani dla przyszłej matki.. .jedyna rada to abys była ostrozna wobec niej nie narazała na urazy i starała sie spokojnie nie na siłe do siebie przyzwyczaic - i bacznie obserwuj brzuszek !dopiero za pare dni lub kilkanascie dni okaże sie czy bedziesz miała młode .zycze powodzenia }{

ciaża traw 20-21 dni i dpoiero gdzies koło 14-16 dnia widac wyraznie brzuszek -ja obecnie tez oczekuje na pojawienie sie okragłości u Teofili wiec nie jestes sama :P

zajrzyj tutaj może znadziesz odpowiedź http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic ... 97&start=0

i zjedz troche nizej tutaj to znjadziesz obrazki chomiczki w ciazy http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic.php?t=2447

Poprawiłam post

(Marta)

a potem jeszcze ja poprawiłam, żeby był komplet

kaskas :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

och boje sie strasznie... a ja mam 3 dni ją i narazie nie próbowałam oswoić jutro bede bo narazie ona musiała sie oswoić do klatki :D ale jak chomiczki bedą wieksze (jeżeli jest wciązy) to gdzie ja mam te robaczki poumieszczać ;);

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musisz kupic nowa klatke - albo no coz 24 dnia zycia nalezało by je wyprowadzic od mamy inajlepiej do zaufanej osoby lub sklepu zoologicznego

przepraszam wyszstkich za posta wyzej -nie wiem jak to sie stało -zmeniałam go i taki sie dziwny zrobił -nie wiem jak sobie z nim poradzic wiec zgłosiłam do moda .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

martwie sie bo nie wiem czy ją brać na rece żeby jej płodu nie uszkodzić...

Póki nie widać brzucha biorąc chomiczkę zwyczajnie na ręce nic się nie stanie.

tylko jak zauwazysz zmiany w jej wygladzie to zabierz kołowrotek

Nie musisz wyciągać kołowrotka. Moja chomiczka do porodu w nim biegała.

kiedy zazwyczaj pojawia sie brzuszek??

Mniej więcej w połowie ciąży.

(jeżeli jest wciązy) to gdzie ja mam te robaczki poumieszczać

Nie wiadomo czy ona w ogóle jest w ciąży. Poczekaj kilka dni, niedługo się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku tego misiąca kupiłam sobie 2 chomiczki- Borysa i Baffy (samiec i samica) Były bardzo malutkie. Od początku trzymam je w oddzielnych klatkach i miały styczność ze sobą tylko w sklepie. Ale nie w tym rzecz. Od około tygodnia zauważyłam że Baffy strasznie przytyła, szczególnie w tylnej partii ciała. Obowiam się, że mogłam kupić sobie "chomika niespodziankę" :P Proszę napiszcie jak rozpoznać ciążę u chomika. Bo nie wiem jak sie przygotować na nowe chomiczki :) Proszę o pomoc.

Pozdrawiam w imieniu chomiczków :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłam, że od tygodnia Misia "regularnie" grubieje. Zdaje mi się, że zaczyna się u niej ciąża... Jak rozpoznać ciążę u chomiczki? Nie bardzo chcę mieć drugi miot, ale trudno... (Chyba nie ma takiego czekoś, jak antykoncepcja u chomików, co? party ) A zatem zwracam się z prośbą o pomoc do was...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, że to ciaża. Poczytaj sobie jeszcze na stronie głównej e-chomik tam jest dział o ciązy na pewno ci pomoze a czy robi sobie gniazdo lub jest osowiała i nie chce się bawic? Możesz jeszcze pójść do weta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dużo zacznie jeść (chomikować, ma sie rozumieć), bedzie bardziej agresywniejsza niż zwykle, będzie sobie gniazdko wiła...Sądzę, że to może byc ciąża.

Lepiej, żeby Misia z Misiem nie byli juz więcej razem, bo zapewne jak wiesz - im więcej ciąż, tym bardziej chomiczka jest osłabiona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem bo nie wiem czy moj chomik jest w ciazy: niby robi sie chyba troche grubsza i zrobila gniazdko w domku z papierkow ale po czym mozna to najlepiej stwierdzic??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dopuszczałeś do niej samca ?> ile ją już masz ? . Jaki to gatunek >

Chomiki z reguły robią gniazdo , a czasem tyją bo sie mniej ruszają :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że jest w ciąży. Powinieneś oddzielić teraz samca od niej i czekać, aż narodzą się małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja również mam pytanko :) Moja samiczka (biała dżungarka) jest prawdopodobnie w ciąży. Ile czasu powinna chodzić przed porodem.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzić, czyli po prostu poruszać się po klatce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak po klatce :) Mieszka sama w mini dunie firmy inter zoo. Jestem pewna że jest w ciąży tylko chciałam się dowiedzieć po ilu dniach chomiki dżungarskie rodzą.

-- Aktualizacja postu --

Już nie trzeba udzielać odpowiedzi, bo samica dziś urodziła(jest ok 5 klusek)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wejdziesz w moją galerię w temacie FRANZI i MASTERA to są dwa dżungary :D Amore(campbella) i Alexia(biała) to Alexia jest mamusią a Amore tatusiem(nie są rodzeństwem są po dwóch różnych matkach). Maluchów jest 5 czerwonookich :) I wszystkie będą miały domki (jedna samiczka zostanie u mnie) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, to niezbyt dobrze, że dżungarek rozmnożył się z campbellą, bo są to dwa odmienne gatunki, z tego powstają hybrydy.

Ale i tak gratuluję potomstwa i mam nadzieję, że są zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stąd te czerwone oczyska :)

Jam tam maluchy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi