Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem chomika samca dwa tygodnie temu ,zaś tydzień temu kupiłem samice , jak ja kupiłem była bardzo ruchliwa ,a teraz ciągle śpi wydaje mi się troche grubsa czy to oznacza ,że może być w ciąży , czy może to jakaś choroba ?? nie wiem sam proszę o pomoc i szybką odpowiedź !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ehh... niczego nie uczą Was w tej szkole... przecież to logiczne, że samiec i samica prędzej czy później będą się kopulowały... no i teraz masz problem... trzeba było najpierw pomyśleć albo zapytać rodziców !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja chomiczka od niedawna jest bardzo grubiutka

i nie wiem czy przypadkiem nie jest w ciąży ??

bo kiedyś Alex zjadł za dużo i był taki gruby i miał potem rozwolnienie

No ale jak są teraz dwa to może

Jak mam sie upewnic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytać mój artykuł o ciąży, i tematy o rozpoznawaniu ciąży na forum.

Wszystko już było opisane, jak coś to pytania pisz tam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 3 dni mam parkę chomików syryjskich. Wydaje mi się że samica jest w ciąży, prawie wogle nie biega śpi nawet w nocy . Dzisiaj rano zobaczyłem że w domku jest pełno trocin chyba urządziła sobie gnazdko. Co robić ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiadomo czy ona śpi w nocy.

I to że ma w domku duuuużo trocin to też nic nie znaczy.

Ale gdy będzie w ciąży, objawy: grubość,agresja(nie zawsze agresja).

To trzeba jeszcze oddzielić samca przed porodem. I 3 dni to trochę za mało żeby chomiczka urodziła młode :))

Ciąża trwa około 18 20 dni może trochę więcej.

Napiszesz nam jak będzie gruba=)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że gdy je kupowałem już była gruba. A poza tym siedziałem w sobote do 12 i nie widziałem aby chodziła po klatce dłużej niż 5 minut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli samica jest w ciąży, to samca trzeba już teraz oddzielić. Chomików syryjskich poza okresem rui nie trzyma się razem, mam nadzieję, że to wiesz (inaczej się najprawdopodobniej pozagryzają). Jeśli teraz się nie atakują, to albo nie jest to parka, albo faktycznie samica jest w ciąży. U chomików ciążę widać dopiero w drugiej połowie tego okresu. Więc jeśli jest gruba, to spodziewaj się na dniach młodych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, myślę, że to nie jest ciąża... Mój chomik jest samcem, a też sobie nosi trocinki do domku, to znaczy, że jest w ciąży :)) ?? Nie no, samice zawsze są grubsze od samców, może Ci się wydaje, a może jest. Ale według mnie, raczej ta pierwsza opcja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja chomiczka ostatnio zrobiła się strasznie gruba. Zawsze była grubsza od samca, ale teraz jest o wiele grubsza. Gdy biorę ją na ręce czuję, że jej brzuszek jest bardziej wypukły niż zwykle. Również gruczoły mleczne stały się bardziej wyraźne. Ostatnio też podgryza moje palce, czego wcześniej nie robiła.

Czy to może być ciąża? Jeżeli tak to czy mam samca oddzielić już teraz, czy kilka dni przed porodem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jest sprawa, bo Ziuta była dwa razy w ciąży i nigdy się tak nie zachowywała, a Alpinka staje się coraz grubsza i jak ją biorę na ręce to idzie na pięterko i się myje i dopiero potem wpada do domku. A prawie zawsze Kubica ją "wygania" I ona śpi sobie pod schodami domku. Czy to jest jakaś zabawa czy może ciąża czy kaprysy i zazdrość Kubicy, bo nigdy tak wcześniej nie miałem przy Ziutce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz obserwować ją jeśli stanie się ospałą i bardziej gruba odizoluj ją od samca by miała spokój. To jest najprawdopodobniej ciąża.Objawami są także:

mniejsza ruchliwość, zbieranie materiału na gniazdo.

Ogranicz zabieranie na ręce bo możesz uszkodzić małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Urodziła się 1 czerwca ... A z odizolowaniem będzie problem będę musiał od kolegi pożyczyć akwa, a mam pytanie. Czy po urodzeniu mam je rozdzielić bo jedni piszą tak drudzy nie a maniek się opiekował małymi więc ja już nie wiem. A to wyganianie? A tak może dzień dwa. Nie wiem zbytnio bo co drugi dzień byłem u babci na malinach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ona chce mieć spokój. Dla chomiczki to duży stres...

Myśle, żebś jak najszybciej przetransportował ją (delikatnie) do czystego akwarium gdzie będzie miała zapewnione matriały na poród i wychowanie małych. Najważniejsze teraz to jest opieka nad nią czyli zapewnienie spokoju i dobrych warunków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No dzięki wszystkim tym razem maluchy odchowa mama :) ... Bo ja jadę jutro niestety ... Da sobie radę dam jej instrukcję itp. Jednymi się troszkę już opiekowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz Plu$hik bezwzględnie rozdzielić parkę po porodzie, bez względu na to czy samczyk jest dobrym tatusiem :)

Powód jest jeden - ruja poporodowa, w czasie której wycieńczona samisia może zajść w kolejną ciążę. :[

Nie wiem jak wyglądają "warunki mieszkaniowe" Twoich chomiczków, ale jeśli w klatce przebywa tylko parka, do nowego pomieszczenia oddelegowałabym raczej samczyka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pewien dylemat... Czytałam gdzies na stronce że kiedy samiczka robi sobie gniazdo to spodziewa sie młodych... tak jest z moją ciagle sobie coś dokłada nie wiem czy to z powodu ciązy czy robi tak bo to ma w genach.. martwie sie bo nie wiem czy ją brać na rece żeby jej płodu nie uszkodzić... Pomóżcie ;C

Z góry dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... ogółem jest tak, że niezależnie od gatunku i płci, chomiczki robią sobie "gniazdka". Jeżeli chomiś ma domek i damy mu np. chusteczkę, to oczywiste jest, że ją tam zaciągnie, porozrywa i będzie 'w niej' spał. Albo przy braku domku zakopuje się w wiórkach i tam śpi, jeśli ma możliwość... Jeśli Fruzia ma ponad miesiąc, to jest już dojrzała płciowo, więc istnieje możliwość, że jest w ciąży. Jednakże na ciąży się raczej nie znam i nie interesowałam się tym specjalnie, więc nie będę się dalej wypowiadać w tej kwestii.

Ale poczytaj jeszcze na stronie e-chomika. Jest tam sporo informacji. Pewnie trzeba poczekać na jakieś objawy - jeśli to naprawdę ciąża. I jeszcze proszę - artykuł na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi