Skocz do zawartości
dawid123791

Chce ale nie moge

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo bym chciał żeby mój chomik Kuleczka miał dzieci bo mam warunki ponieważ moja siostra ma 2 samce i moja mama ma też samiczke siostrę mojego chomika. I chciałem żeby mój chomik miał dzieci z jednym z mojej siostry chomikow ale ona się nie zgadza :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co potem z nimi zrobisz? Chomik to nie inkubator, gdy chce się mieć małe chomiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie możesz rozmnażać chomików, ponieważ tym mogą się zajmować tylko doświadczeni hodowcy (nie pseudohodowcy bez papierów) z wiedzą na temat genetyki chomików. Żeby móc je rozmnażać, trzeba znać także ich pochodzenie. A Ty nie wiesz, czy Twój chomik jest spokrewniony z Twojej siostry gryzoniem i czy nie jest z miotu wsobnego. Jeżeli byłby, to małe chomiczki urodziłyby się z wadami genetycznymi; tymi widocznymi i nie. Mogą się urodzić bez oczu lub łapek i przez takie rozmnażanie skracasz życie chomików i młode w przyszłości będą chorowite.

Bardzo masz rozsądną siostrę. Po co Ci te młode chomiki, co z nimi zrobisz jak już się urodzą, wychowają i nikt nie będzie ich chciał? Masz warunki?

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziecko kochane! Rozmnazanie chomikow zostaw hodowcom, ktorzy sie na tym znają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mało to chomiczków czeka na swoich właścicieli w sklepach zoologicznych? Po co jeszcze więcej ich tam dorzucać, jak nie mają tam i tak za dobrych warunków. A raczej codziennie nikt chomika nie kupuje :) A Ty chcesz sobie tylko popatrzeć i mieć frajde <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daruj sobie, naprawdę.... Co zrobisz z małymi chomiczkami? Część znajdzie dom, a co z resztą? Masz tyle klatek w odpowiednich wymiarach i dodatkowy sprzęt? Maluchy to nie zachcianka, trzeba włączyć myślenie w przód mając alternatywę jakby maluchy nie znalazły domów.... I na pewno to nie jest zoolog ani na pokarm... BTW dobrze widzę, że dajesz swojemu chomikowi KIEŁBASĘ?!!! O_O

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja chcę Johnny'ego Deppa na wyłączność :D

Naprawdę, daj sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo dobrze że się nie zgadza, chcieć to ty sobie możesz gwiazdkę z nieba. rozmnażanie żywych zwierząt to nie zabawa dla dzieci.

Możesz mi odpowiedzieć na pytanie PO CO ? PO CO chcesz rozmnażać chomiki ? PO CO chcesz żeby twoja samiczka cierpiała ? PO CO ? PO CO ?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ni mozesz rozmanażać chomików! Poza tym powiedz siostrze by rodziliła te chomiki bo sie pozagryzają! Mówiąc "Mam warunki" mam rozumieć, że masz 6-10 akwariów o WYMIARACH 60X40?

A temat "chcę ale nie mogę" mnie rozwalił :rolleyes:

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I bardzo dobrze,że siostra się nie zgadza. Nie można od tak po prostu z zachcianki rozmnażać sobie zwierzat. Po co ci to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to po co? Bo tak cudownie jest patrzeć na małe piszczące stworki, tak cudownie jest patrzeć na to jak rosną i baraszkują... Tylko autor tematu nie przewidział tego, że zamiast radości może znaleźć tyko smutek w postaci martwych maluchów, lub chomików ze zniekształconymi ciałkami. Dawid, jeśli masz warunki, to czemu nie zaopiekujesz się jakimś potrzebującym chomikiem? Tyle ich czeka na nowy kochający dom. To bardzo niedojrzałe powoływać na świat istnienia ze świadomością, że być może nie czeka ich w życiu nic dobrego, że całe swoje życie spędzą u nieodpowiedzialnych ludzi w malutkich klateczkach, lub zbyt szybko skończą jako obiad dla węża.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawid, daruj sobie naprawdę. Wszyscy powyżej dobrze ci radzą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KingusiaR.

Myślę że nie powinnaś rozmnażać chomików , takimi sprawami zajmują się profesjonalni weterynarze lub hodowcy chomików .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja proszę autora tematu żeby mi napisał co nim kieruje aby rozmnażać chomiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby rozmnażać sobie chomiki, bo masz takie "widzimisię", to musisz mieć zarejestrowaną hodowlę, ukończone 18 lat, wiedzę na ich temat w małym palcu i jakieś 15-20 klatek o wymiarach minimum 60x40 cm w podstawie. Do tego akcesoria, karmy etc. ;)

Jeżeli nie spełniasz chociaż jednego warunku, to stworzysz kolejną pseudohodowlę. Chomiki mogą urodzić się niepełnosprawne, bo przecież nie znasz genetyki przodków. Do tego, jak ci się urodzi np. z 8 chomików, to wątpię, że kiedy zaczną prowadzić samotniczy tryb życia, to tak na pstryknięcie palca znajdziesz ośmiu chętnych na chomiki, albo ok. osiem klatek.

Moim zdaniem, rozmnażanie chomików "od tak", lub "bo tak mi się chce", jest strasznie nieodpowiedzialne.

Edytowane przez Alli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawid przeczytaj powyższe informacje ze zrozumieniem i zastanów się nad nimi......

Zakładam, że nie chcesz narażac zwierząt na niepotrzebne cierpienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chce rozmnażania chomiki dlatego że mój ojciec nie pozwolił mi kupić następnego chomika jak ten odejdzie z tego świata dlatego chce rozmnozyc. A poza tym mam kilka osób którzy są chętni kupić kilka chomikow po urodzeniu a mojej siostry chomiki nie sa spokrewnine z moim chomikiem i tak chomik powinien jeść trochę mięsa. I nie jestem niedoswiadczony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale raczej nie w postaci kiełbasy - Wg mnie stanowczo za tłusta. Mięso podawaj w postaci gotowanego kurczaka bez przypraw , albo sobie odpuśc, Ja chomikom nigdy mięsa chyba nie dawalam xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie bardzo przepraszam pana Dawida "CHODOWCĘ" Skoro jest pan doświadczony to proszę (o ile jest pan na tyle łaskaw) ile trwa chomicza ciąża? Albo coś o umaszczeniach?

Jeśli chcesz być takim zarozumiałym dzieciakiem to radzę przenieść się na inne forum, nie musisz kupować chomika ponieważ istnieje jeszcze coś takiego jak adopcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde dziecko poczytaj najpierw trochę, skoro twój tata się nie zgadza to widocznie ma jakiś powód. jakie masz warunki dla samiczki i w przyszłości dla małych co ? czy ty cokolwiek wiesz o genetyce chomików ? o tym jak wielkim obciążeniem jest ciąża dla organizmu samiczki ?

bo to że chomik powinien jeść trochę mięsa to za mała wiedza, żeby rozmnażać żywe stworzenia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i co z tego ? czy ty sądzisz że masz wystarczającą wiedzę, żeby dać życie nowym istotkom, podczas gdy mówisz że chomikom należy dawać kiełbasę ? to jest jakaś groteska, serio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciaza trwa 16 dni

Się pisze what

To nie było z pamięci <_<

Lepiej posłuchaj paryżanki! Ona wie o chomikach 100 razy więcej niż ty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...