Skocz do zawartości

Sunrise's hamsters

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 802
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przepraszam, że ja popsuję taką piękną chwilę - ale ta hodowla została założona w polskim związku który został specjalnie powołany do tego aby zarejestrować tą hodowle? Członkami tego związku jest kt

No ale żeby aż tak źle życzyć samiczce ? :P

może zacznijcie rozmnażać chomiki z prawdziwych hodowli , może wtedy nie tyle , że problemu z dużymi miotami by nie było , chomiki były zdrowsze i bez wad genetycznych

Przepraszam, że ja popsuję taką piękną chwilę - ale ta hodowla została założona w polskim związku który został specjalnie powołany do tego aby zarejestrować tą hodowle?

Członkami tego związku jest kto? Właściciel tej hodowli? I do związku można zapisać chomiki o nieznanym pochodzeniu po konsultacji z wetem? Czyli takie ze sklepu zoologicznego?

I czy hodowca (właściciel tej hodowli ma założoną działalność gospodarczą)?

A taka rada na przyszłość - staraj się nie łączyć przypadkowych chomików.

Rób selekcje i przygarniaj chomiki jak najlepsze w typie.

Nie wszystkie zwierzęta się nadają do dalszego rozrodu.

Czasami kupuję się chomika rasowego a kiedy ma 2-3 miesiące okazuję się, że do chodowli się nie nadaje.

• Upvote 4
Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że ja popsuję taką piękną chwilę - ale ta hodowla została założona w polskim związku który został specjalnie powołany do tego aby zarejestrować tą hodowle?

Członkami tego związku jest kto? Właściciel tej hodowli? I do związku można zapisać chomiki o nieznanym pochodzeniu po konsultacji z wetem? Czyli takie ze sklepu zoologicznego?

I czy hodowca (właściciel tej hodowli ma założoną działalność gospodarczą)?

A taka rada na przyszłość - staraj się nie łączyć przypadkowych chomików.

Rób selekcje i przygarniaj chomiki jak najlepsze w typie.

Nie wszystkie zwierzęta się nadają do dalszego rozrodu.

Czasami kupuję się chomika rasowego a kiedy ma 2-3 miesiące okazuję się, że do chodowli się nie nadaje.

1. hodowli a nie chodowli.

2. chomiki nie mają "ras" i nie mogą być "rasowe"

3. tak - członkami związku są właściciele tej hodowli i innych.

Edytowane przez etykosfera
Odnośnik do odpowiedzi

hm, ale tu też jest głos racji. macie założoną działalność gospodarczą? bo z tego co wiem, bez tego niestety nie macie prawa sprzedawać tych zwierzaków.

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za błąd ortograficzny.

Poproszę o numer KRS oraz podanie imienia i nazwiska właściciela hodowli miotu A.

Jeśli nie zostanie mi to podane - nie ma problemu posiadam rejestr komu co sprzedawałam i kiedy. Do każdej sprzedaży mam wypełniony i podbity przez US formularz PCC-3, bo w przeciwieństwu do niektórych działam legalnie.

Informuję, że członkowie polskiego związku odpowiadają według KC w naszym kraju, a więc każda sprzedaż musi być legalna i powiadomiony musi zostać o tym US zgodny do siedziby hodowli.

W przypadku nie zgłoszenia takiej transakcji odpowiada się za przestępstwo gospodarczę.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem o tym. Nie, nie mam założonej działalności gospodarczej. Ale... jeśli mowa o formularzu PCC

"Działalnością gospodarczą, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, jest każda zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. To oznacza, że możesz sprzedawać w internecie (i nie tylko) bez jakiejkolwiek rejestracji tylko jeżeli jest to okazjonalne. Wówczas taka działalność opodatkowana jest jedynie podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC)."

A założenie firmy wiąże się z odprowadzaniem zus'u z racji tego, że nie jestem nigdzie zatrudniona.

Moja działalność nie jest na dużą skalę. Nie planuję kilkudziesięciu miotów.. zwłaszcza, że za rok, półtora będę musiała zawiesić się.

Proszę, nie atakuj mnie. Nie mam zamiaru rozmnażać zwierząt wziętych z zoologicznego. Nie trzymam kilkunastu zwierząt w małych klitkach. Po przeczytaniu twojego postu poczułam się zwyczajnie jak złodziejka.

ale ta hodowla została założona w polskim związku który został specjalnie powołany do tego aby zarejestrować tą hodowle?

Hodowla nie jest zarejestrowana w polskim związku, ponieważ wg KRS jeszcze nie istnieje. Prace nad nim powstały już we wrześniu. W listopadzie (przed założeniem hodowli) były już gotowe dokumenty. Gdyby nie powtórne przeglądanie regulaminu byłby już zarejestrowany. Nie mam chomików o nieznanym pochodzeniu.

"W takim razię wnioskuję o wydalenie tej osoby z jeszcze nie powstałego związku. Ponieważ działa bez zarejestrowanego zwiążku."

Kiedy samica była łączona dokumenty miały być już złożone, więc działałaby jako zarejestrowana. Z przyczyn takich a nie innych tak wynikło.

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego zdecydowałaś się na falstart? nie lepiej było trochę poczekać?

Niestety jeśli nie ma związku, nadal nie można chomików uznać za chomiki z hodowli.

Właściwie jacy są przodkowie chomików, które masz? (pytam, bo szczerze nie wiem. Wiem, że są od Etyko, ale wcześniej?)

Edytowane przez podrik
Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko na początku wydaje się prostsze, łatwiejsze. Może porwałam się z motyką na słońce. Chęci były... Oczywiście jak zwykle wszyscy widzą tylko ujemne strony.

uknown dotyczy maluchów sprowadzanych z targów..

metryka matki

metryka.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Z tej metryki wychodzi na to ze znani są tylko rodzice tych chomików które masz a dokąłdniej 1-2 (bo watpię aby wszystkie chomy były z 1 miotu :P )

A poza tym już w przodkach widac napis "Targi Łódź"-skwituję to tylko słowami hahahahaha..... :mellow:

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

tu jest za dużo niewiadomych, a widać przodkowie ojca i matki biorą się 'znikąd'...

pominę kwestie, że żadna z 'hodowli' z których pochodzą zwierzęta hodowlą nie jest... więc niestety zwierzątko nie kwalifikuje się do rozmnożenia pod szyldem HODOWLI...

naprawdę - jeśli chce się zacząć, trzeba sprowadzić zwierzęta zagraniczne. innej opcji nie ma - każda inna to tylko 'radosna twórczość'...

Edytowane przez podrik
Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. macie wiedzę, macie już stosowne warunki - czas na kolejny krok.

nie ma co się poddawać, ale brnąć w to dalej.

"nie od razu Kraków zbudowano" ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie chodzi o to zeby kogos zniecęcić,broń Boze.Po prostu naszym zdaniem nalezy wszystko załatwić (papierologia etc) potem dopiero sprowadzić chomiaki ( :P )i zacząć mnozyć,ot tyle :)

Dokładnie. macie wiedzę, macie już stosowne warunki - czas na kolejny krok.

nie ma co się poddawać, ale brnąć w to dalej.

Post Tigry - zarzucenie rozmnażania chomików z zoologicznego, nieodprowadzania podatków, grożeniem zgłoszenia do US

Ja na prawdę nie muszę tego robić. Mogę zostawić sobie maluchy czy rozdać znajomym. Ale nie o to mi chodziło.

Papierologia byłaby gotowa, ale.. Gdyby nie chęć otwarcia się na ludzi z zewnątrz w sprawie poprawek, wszystko byłoby założone takie, jakie jest.

Ale związek nie jest dla nas tylko dla wszystkich. Chomiki miałby być ściągane z Czech... doszły słuchy o krążeniu HaPV.. zrezygnowałyśmy. Są plany ściągnięcia z Niemiec... jednak pewnie w następnym roku.

Jednak przy takim naskoku na nas, ja przynajmniej jestem bardzo zrezygnowana. I nie widzę sensu..

Odnośnik do odpowiedzi

czyli co z tym miotem? wychodzi na to że to jest kolejne pseudo i teoretycznie nie powinien być dopuszczony do sprzedaży a jedynie na warunkach adopcyjnych. przynajmniej ja mam takie wrażenie, ale to jedynie moje odczucia po przeczytaniu tego wszystkiego...

nie mniej jednak jest to temat m.in o maluszkach które się teraz urodziły więc ja czekam na nowe foteczki :P

Odnośnik do odpowiedzi