Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Btw, co do tego na co zwróciła uwagę dzwoneczek, to można by zaokrąglić boki tego prostokąta, na którym jest hasło "Chomiki to nasza pasja", wtedy miałby wspólne odniesienie do okrągłego loga. Chociaż, wydaje mi się, że w tym wypadku nie jest to niezbędne :rolleyes:

Moim zdaniem o wiele lepiej by było, gdyby prostokąt w ogóle usunąć; bo teraz mamy dwie części - symbol graficzny, nazwę i znowu jakiś element graficzny. Jak dla mnie jest niepotrzebny, bo dzieli całość, a nie łączy. Ale to już moje zdanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze trzeba przesunąć logo w prawo, tak by pyszczek patrzył na adres forum. Będzie sensowniej. Teraz jest fotka i logo po jednej stronie, a to trochę naćkane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem o wiele lepiej by było, gdyby prostokąt w ogóle usunąć; bo teraz mamy dwie części - symbol graficzny, nazwę i znowu jakiś element graficzny. Jak dla mnie jest niepotrzebny, bo dzieli całość, a nie łączy. Ale to już moje zdanie. :)

Jaki prostokąt? ten z napisem chomiki to nasza pasja? Moim zdaniem jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepakkomies przecież napisałam kawałka swojego lewego oka. Może jestem dziwna, ale jak ktoś mi pokazuje, że np. mam coś na twarzy to łapie się nie za lustrzane odbicie tylko za tą stronę co pokazuje on u siebie. Cięzko mi to napisać :P

Edytowane przez Dogha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dogha ja mam tak samo, chyba jesteśmy z tych dziwnych hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepakkomies przecież napisałam kawałka swojego lewego oka. Może jestem dziwna, ale jak ktoś mi pokazuje, że np. mam coś na twarzy to łapie się nie za lustrzane odbicie tylko za tą stronę co pokazuje on u siebie. Cięzko mi to napisać :P

W takim razie ja jestem jeszcze dziwniejsza, bo nie odnoszę tego do "martwych" obiektów (takich jak obraz) i kieruję się tylko tym jak ja go widzę ze swojej strony, a nie ze strony tego obiektu, jakby on na mnie "patrzył" (mam nadzieję, że napisałam zrozumiale) :P Ale dobra, koniec offtopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze trzeba przesunąć logo w prawo, tak by pyszczek patrzył na adres forum. Będzie sensowniej. Teraz jest fotka i logo po jednej stronie, a to trochę naćkane.

a ja sie zgadzam z tym i mysle ze warto napisac to jeszcze raz zeby nie zaginelo xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze mnie tu nie było. :)

Kolorystycznie logo nie pasuje do reszty. Powinno być bardziej brązowe, albo zielonkawe, bo coś ala bordo nie pasuje do beżowego wystroju forum. Po drugie, jeśli logo ma się pojawiać w zakładce, to powinno być przerobione na coś widocznego, bo teraz jest biała plama na bordowym tle - że to chomik, nie poznać.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji...

Doceniam ogrom pracy, jaki włożył autor w przygotowaniu danego loga - jest to trudne zadanie, ale tylko konstruktywna krytyka pozwoli na dopracowanie loga i wspólne cieszenie się nim przez Użytkowników Forum

Jednak wydaje mi się, że budzi ono wiele kontrowersji nie tylko kolorami ale także detalami.

Były protesty o pyszczek - że tylko syryjski, że zbyt wąsaty, że brwi nie takie, że biały miś...

Były protesty o kolory - za ciemne, zbyt kontrastowe...

W związku z czym proponuję, aby:

1) zmienić ciut kolory (faktycznie jakiś zieleń lub beż byłby lepszy na tło - logo nie będzie wtedy miało charakteru "naklejki" na forum, tylko będzie jego integralną częścią)

2) na ulotkach czarno-białych lub też drukach (przy podpisywaniu umowy adopcyjnej) można dane logo prezentować w postaci konturów, bez zbędnych szczegółów jak wąsy etc.

3) pyszczek jest dość kontrowersyjny - bardzo trudno będzie go zaakceptować wielu osobom i "zawsze komuś coś nie będzie pasowało". W związku z tym sugeruję skierowanie się w stronę samego zarysu chomika. Może ktoś miałby jakiś pomysł jak go uchwycić?

4) logo ma być funkcjonalne, czyli informować osobę, która pierwszy raz trafi na stronę o treści forum; zarazem ma być znakiem rozpoznawalnym i kojarzonym tylko z chomikami - czyli jak już wcześniej wiele osób zauważyło - logo w formie odcisku łapki odpada, gdyż nie jest jednoznaczne, stąd wniosek - logo koniecznie trzeba zmienić.

Podsumowując:

- sugeruję zmianę kolorów na delikatniejsze - bardziej naturalne (zieleń, beż, jasny brąz lub po prostu białe tło)

- skupienie się na konturze chomika a nie jego konkretnej części

- okrąg łatwo można przerobić np. na kołowrotek, który może być symboliką tematyki forum, chomik umieszczony byłby w środku a "cały świat" kręciłby się wokół niego ;-)

W internecie znalazłam logo, które mniej więcej opisuje to co mam do powiedzenia: http://www.chahamste...ogocontest.html

A co Wy na ten temat myślicie?

Edytowane przez Magdalenka
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy ktoś z Was robił Książkę Znaku, ale na jej podstawie przydałoby się chociażby określić warianty mono- i achromatyczne loga, bo do zastosowania go np. na ulotkach w czerni i bieli nie trzeba upraszczać znak do samych konturów - wystarczy własnie zastosować wariant achromatyczny lub skalę szarości.

Ogólnie dla mnie logo jest formą wyjściową do dalszego poszukiwania. Może coś w ogóle poza kołem? Bo motyw koła jakby nie patrzeć przewija się przez te różne loga od tematyki zwierzęcej.

Edytowane przez dzwoneczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontury przydałyby się natomiast do zakładki, czyli tutaj (bo nie wiem jak to się naprawdę nazywa XD), albo coś, co jest czytelne.

logo.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O widzisz. :) Nie wiedziałam, że tak to się nazywa.

Coś by się jednak przydało zrobić z tą bezkształtną masą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi sie podoba, tak jak jest - nic bym nie zmeiniał!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi ogółem pasowałoby by coś w odcieniach zbliżonych do poprzedniego loga, ale ogólnie nie przeszkadza mi takie jakie jest, to też jest ładne :)

Edytowane przez Kulka
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Logo zniknęło :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już działa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcieliście, to daję :) Stare logo po lewej, po prawej aktualne.

logal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KingusiaR.

Słodki ;) . Nie wygląda na smutnego .

Chcieliście, to daję :) Stare logo po lewej, po prawej aktualne.

logal.jpg

Ale decydowanie lepsze jest te nowe logo z wzorem chomiczka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi