Skocz do zawartości
ChomiczkoMen

PUFI von PUTIN :D

Rekomendowane odpowiedzi

Biało - szary dżungarek. 3 miesiące. Samiec. O kim mowa ? Oczywiście o Pufim :)

Dziś rano pojechałem do zoologa, tak z ciekawości zobaczyć jaki mają asortyment. Rozglądając się po zabawkach nie mogłem nie spojrzeć na zwierzaki. No i niestety, jak większość polskich zoologów - klatki 30x40, brudne trociny, brak zabawek. Od razu ujrzałem swojego wybranka - spał pod siankiem. Spytałem sprzedawcę jaka to płeć, powiedział że kobitka, ale jak to bywa - błąd :) No i sobie pomyślałem - od 2 tygodni przymierzam się do zakupu futrzaka, kupiłem klatkę, a dziś przyjechałem po akcesoria. Jutro sklep nie czynny, więc nie będę czekać. Zresztą wypadało tylko popatrzeć na te warunki :(

No i się stało - skompletowałem parę akcesori ( bez kołowrotka, który dokupię ) , zapłaciłem, przyjechałem do domu i zaczęła się zabawa w meblowanie klatki :) Zapytacie z pewnością dlaczego " von PUTIN ". Szczerze mówiąc, sam nie wiem :D To wymysł mojej mamy od PUFI. Zakładam, że początkowo usłyszała PUTI, ale nie wnikajmy :)

Poniżej zamieszczam parę zdjęć, które udało mi się zrobić. Maluch cały czas siedzi pod trotami, ale to norma - musi się przyzwyczaić do nowego lokum.

31434569.jpg

39219877.jpg

26717538.jpg

86380232.jpg

75447221.jpg

24554921.jpg

Zapomniałem napisać - zapowiada się super sprawa - zwierzak zmienia kolor sierści, tak więc za parę chwil będę mógł spoglądać na perłowego dżungara :) Co do kołowrotka - przed chwilką go wyjąłem, bo nie wiem w ogóle jak go zamontować, żeby stał stabilnie, a po drugie to jedna wielka kicz i lepiej kupić coś większego i ładniejszego ;)

Jutro postaram się wysłać więcej zdjęć futrzaka, śledźcie temat oraz zapraszam do komentowania :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, perełka to to nie będzie, może szafirek :) cudowny jest : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że jest śliczny to wiem :P

Zaskakuje mnie tylko zbieżność dat ... mojego poprzednika z bólem serca musiałem uśpić 13.09 , a Pufiego kupiłem 13.10. Nie wiem jak Wy, ale u mnie te pechowe " 13 " często się sprawdzają ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, perełka to to nie będzie, może szafirek :) cudowny jest : )

to agouti.

teraz idzie zima, niektóre zima sa jasne. ale to agouti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie pechowe? Jak przywiozłeś pięknego futrzastego przyjaciela to jaki to ma być pech?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie. Nie mówię tutaj o pechu, że przywiozłem nowego chomiczka. Po prostu te daty się dziwnie nakładają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. Tak czasem bywa. Ta trzynastka jest jednak szczęśliwa. Jak maluszek spędził pierwszą noc w nowym domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak - dziś rano lord się obudził, więc postanowiłem mu porobić parę fotek :) Efekt macie poniżej -

24836677.jpg

30124551.jpg

16878589.jpg

Powiem szczerze, że urzekają mnie jego oczy ^_^ Jednak najlepsza poza, to Jego stójka na dwóch tylnich nogach - coś niesamowitego :D Co do Jego lokum, to mam zamiar je " rozszerzać " pod względem wyposażenia.

Jak Pufi spędził pierwszą noc w nowym lokum ? Szczerze mówiąc to nie wiem, ale patrząc na Jego zachowanie oraz chęć zabawy, to stwierdzam, że mu się podoba!

Postaram się na dniach zamieszczać kolejne zdjęcia. Tymczasem zapraszam do wpartywania się na tę śliczną istotkę :)

Edytowane przez ChomiczkoMen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczy, jak dwie perły :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki serdeczne za ciepłe słowa ;) Za chwilkę wybieram się do lasu, to może coś ciekawego przyniosę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepiękny *.* Ciekawi mnie ta konstrukcja na której wisi kolba i tabliczka z imieniem, co to jest? Sam robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stasiu, to taka 'zimówka'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, więc zabieram się do odpisywania :)

Co do zabawki z napisem PUFI, kosztowała chyba 10 zł i ten szczebelek na górze był pusty, bez napisu. Więc wziąłem flamaster i maznąłem imię mojego futrzaka ;) Jednakże maluch chyba nie załapał w całości jak z tego się korzysta, ale to chyba kwestia czasu ;)

Co do zdjęć - postaram się je robić / dodawać jak tylko mała istotka wychyli swój zacny pyszczek zza trocin ;)

I teraz pytanie do Was - mam mieszankę ziarn, kolby VP, daje kawałki sera, marchewki, szynki - maluch niczego nie chce jeść .. Wiem, że pewnie coś tam poskubie w nocy, ale jak przypominam sobie mojego poprzedniego chomiczka, to był on bardziej " jadliwy " . Macie jakieś pomysły, propozycje ?

Jeszcze jedno - jak jaśniepan się budzi i chcę go wyjąć z klatki, to czasami lekko podgryza mi opuszki palców. Nie jest to fajne dla mnie i dla niego. On mnie podgryza, ja szybko zabieram rękę, a w wyniku maluch się boi i ucieka. Jak wyżej - macie jakieś propozycje, jak mogę to zniwelować ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podgryza, bo jeszcze się nie nauczył czy to jedzenie, czy nie.

Zresztą dżungarki to takie podgryzaki, to raczej Ty powinienneś nauczyć się nie cofać ręki gwałtownie, niż on oduczyć podgryzania.

Bobek do swoich ostatnich dni lubił czasami mnie tak podgryzać.

Nie wiem czy to kwestia jakiegoś zapachu na palcach, ciekawości zwierzątka, czy inna.

Paszczak (syryjek) nigdy tak nie robi.

Szynki nie dawaj, jest naszpikowana chemią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...