Skocz do zawartości
KasiuniA

Czyszczenie dezynfekcja odkamienianie klatki, nieprzyjemne zapachy

Rekomendowane odpowiedzi

A jak bardzo to twarde? Mi się robił osad kiedyś na rurce od poidełka, ale doczyściłam szczoteczką do zębów, w ogóle ja zawsze myję klatkę za pomocą szczoty.

-- Aktualizacja postu --

Mysza nie zostawia kamienia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, to dobrze, bo już myślałam że cos jest nie tak xD

Ale tego doczyścić jest trudno.

A dlaczego chomiczka sie w tym tarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam wyczyścić ocetem, sama wiele razy tak Cherry kuwetę czyściłam kiedy zapomniało jej się że ma toaletkę xd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamień z poidełka to co innego, niż kamień na kuwecie (; To normalne. U mnie taki osad zrobił się w słoiczku-toaletce. Nie zawsze całkowicie da się to wymyć, a czym innym niż wrzącą wodą wolę tego nie czyścić, bo słoik straci zapach chomika i maluch nie będzie chciał więcej do niego siusiać :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avarill ma rację - lepiej nie pakować do klatki żadnej chemii i czyścić osad gorącą wodą... :ok:

Ale najlepiej zorganizować chomikowi toaletkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to namaczam, a potem zeskrobuję nożykiem, jak podważam to łatwo schodzi. rotfl Ewentualnie ocet ale potem śmierdzi przez jakiś czas.

Fiocco na tym się można przejechać, kiedyś taką szczotunią umyłam sobie przez przypadek ząbki, bo była w jednym kubku z innymi szczotkami a ja tak bez namysłu sięgnęłam po nią. Łatwo się domyśleć jaką miałam minę po 5 sekundach od włożenia szczoteczki do budzi rotfl Ale nie robię off'topa. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marel dobre rotfl Ja kiedyś nalałam sobie mydła zamiast pasty :P I ja tą szczoteczkę trzymam osobno i jeszcze w woreczku. Ale kamień z poidła dobrze schodzi to się da nawet paznokciem zeskrobać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiocco ja kiedyś nalałam sobie soku multiwitamina zamiast mleka, do płatków, ohyda, nie polecam. rotfl rotfl

A moja koleżanka czyściła cilitem klatkę, jednak nie polecam wszelkich takich chemikaliów, klatka strasznie śmierdzi, a zanim wywietrzeje...

Najlepsza gorąca woda, ewentualnie myślałam o dodawaniu płynu do higieny intymnej, co o tym myślicie? rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja daję odrobinkę mydła dla niemowląt na szczoteczkę, ale to rzadko, jak mocno brud przyschnie(Glut chomikuje i paskudzi w to samo miejsce)i cuchnie, a tak to gorąca woda :oczko: Finegirl a co by było jakby zostawić na np.: całą noc i żeby się samo odmoczyło albo wsiąknęło w kamień i dało się łatwiej zeskrobać ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamień z poidełka to moje chomy zgryzają dla zabawy (; Szczególnie Grubasek [*] zgryzał, potrafił tak z pół godziny. Na szczęście mi się kamień na kuwecie nie osadza. Ale i tak czyszczę ją tylko wodą, wyparzam. Raz umyłam wodą z octem, za namową rodzicielki. Później bałam się włożyć do niej chomika, dłuuugo musi się wietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że odkopuje temat ale nie będe nowego zakładać.

Mam pytanie. Czy kamień na poidełku w czymś szkodzi? jeśli tak to jak go zmyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej go usunąć chociażby poprzez zanurzenie poidełka w letniej wodzie z kwaskiem cytrynowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to zawsze dokładnie zeskrobuję, tak na wszelki wyadek :buja:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha,no to lepiej kup nowe poidełko.Bo jeśli coś tam wlejesz żeby usunąć ten kamień no to jak później będziesz wode wlewała i chomik to będzie pił to może być tam jeszcze troche tego plynu co byś wlała i chomik może być chory lub coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, nawet jakaś szczoteczka do zębów się nie zmieści. A kamień w poidełku jakoś szkodzi chomikowi jak sie dostanie do wody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od wielu lat stosuję poidełka i szczerze mówiąc nigdy nie zrobił mi się kamień w tej części, gdzie wlewa się wodę. Za to często po prostu jest osad w postaci glonów (brązowych lub zielonkawych). Na to mam jeden prosty sposób. Do pustego poidełka wsypuję dużo soli (tej grubej) - tak około 1/3 wysokości. Potem wlewam odrobinę wody.Tylko tyle, żeby było nad sól. Zatykam wylot i energicznie macham poidłem. Potem dolewam wody, wypłukuję sól. Kilkakrotnie płuczę poidło. Po takim zabiegu jest jak nowe rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może ktoś się zdziwi tym sposobem ale ja też miałam ten problem.i jak poszłam ostatnio do weta to się go pytałam czy jest na to jakiś środek i czy może wie jak to usunąć,i wiecie co mi powiedział że na takie coś bardzo dobra jest cytryna!jak tylko przyszłam do domu to spróbowałam i się udało!!!zeszło wszystko całkowicie,a chomikowi zapach cytryny nie przeszkadza i się zatruć też nie może(a nawet jak się wypłuka to nic nie czuć!)POLECAM! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nowa, nie używana to ciepła woda starczy. Jeśli była już zamieszkała... Ja bym wrzątkiem po kratkach, ale kuwetę domestosem, dobrze wyszorować , porządnie wypłukać i wywietrzyć ze dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam niemal tylko wody. Domestos paskudnie śmierdzi, poza tym to preparat z chlorem, więc jest absolutnie niewskazany.

Do mycia tłustych miseczek - po białym serze, używam minimalnej ilości płynu do naczyń, trzeba potem tylko porządnie wypłukać.

Żeby odkamienić np poidełko, zanurzam je na parę minut w ciepłej wodzie z octem, potem również trzeba bardzo porządnie wypłukać. Fermentacja octowa zachodzi w przyrodzie i zwierzęta z tym zapachem się spotykają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi