Skocz do zawartości

Chomik załatwia się w nieodpowiednim miejscu (domku, na piętrze itd.)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja "Mysiula" sika sobie do domku... czy to normalne?? ja wiem ze przezyła szok jak sie pokreciła w kuli ( oswajanie "co mam teraz zrobić?" )...ale nie wiem dlaczego...wydaje mi sie to troszke dziwne... A domek ma drewniany... taką dużą dziure ma wywierconą w grubej gałęzi...

Może ja o czymś nie wiem... ale niepokoi mnie to bardzo... bo to w sumie jej domek i spiżarka...

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 595
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie ma potrzeby aż tak się pieścić ;) Wystarczy jeden pojemnik, chomik i tak w swoim gniazdku ma swoją toaletkę i mu to nie przeszkadza, że śpi w tym co zrobił :P

Ano, jeżeli masz pięterko to zlikwiduj miskę, a jedzonko połóż na piętro. Po jakimś czasie daj znowu miskę, powinna się nauczyć, że do miski się nie sika.

• 3 weeks later...

Budzenie sie, toaleta, picie i do lozeczka... hm, to fajne zycie maja ludzie- ale ja chyba do nich nie naleze- a o pracy lub nauce to sie nie slyszalo?? :razz :twisted: ;P

za to moj uznal jeden kat za odpowiedni- sloika sie wystraszyl, jak zwykle, wiec teraz trzeba codziennie wymieniac i raz na kilka dni przemywac... no, ale czysto musi byc:)

Odnośnik do odpowiedzi

Torpi, ja za to w nocy zapadam w letarg... gdyby tylko on tak mogl trwac dluzej...chomiki to maja zdecydowanie lepiej:P

ale wracajac do tematu postu- moze nalezaloby sprobowac przesunac mokre trociny w kat, ktory moglby sluzyc za toalete- a nuz poskutkuje??

poza tym, nie byloby dziwne, gdyby sie okazalo, ze te wsyzstkie chomiki zalatwiajace swoje potrzeby w domku... po prostu nie mialy zadnego kata wolnego!:)

Hammond potrzebuje tyle miejsca na "rozkopanie sie" (zachowuje sie czasem jak kot, kiedy sie zalatwia), ze przestrzen w okolo musi byc co najmneij na szerokosc dloni- inaczej jest fe i idzie na pietro... i przez prety. "Ciute" kaprysny;P

Wiec moze Lentio, sprobuj przeniesc trociny, i zrobic troche miejsca? notabene, niekoniecznie w sloiku :relleyes

Daj znac, czy cos sie zmienilo:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hm.. A ja jeszcze nie wiem, gdzie moje chomiki sikają.. Chyba pod kołowrotkiem, ale nie jestem pewna ;D Tez mam zamiar kupić im toalete. Madre maluchy, pewnie bedzie im trudno sie nauczyc, bo do sloika weszly obydwa i sie zaklinowaly.. na szczescie nie trwalo to dlugo, a w srodku bylo pusto..:)

Odnośnik do odpowiedzi

Co do jedzenia swoich odchodzów. Np. kosztniczki przeżuwają swoje bobki, ponieważ "wydobywają z niej resztką zdrowej żywności". Poprost jakby wykorzystują je. Pamiętam, że gdzieś czytałam podobnie o dżungarkach (chyba). Może chomiki mają podobnie?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...

Hello:)Jestem tu nowa iniedawno kupiłam sobie chomika.Mam pewnien problem,bo on w swojej klatce ma domek, w którym śpi.Wyłożyłam go siankiem,żeby było mu wygodnie:)Chomiczek znalazł sobie w jednym kąciku toaletkę i tam siusia.Jednak sprzątając jego domek zauważyłam że jego odchody są własnie w tym domku.Czemu on nie załatwia sie na zewnątrz???TO niehigieniczne. Proszę o pomoc. Jak można go tego oduczyć albo podobne porady.A może to normalne???

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to mozesz sprobować zrobić tak jak Mike napisał powyżej. Weź jakiś słoik nasyp tam trochę trocin z jego moczem,zeby czuł swoj zapach.. i moze bedzie tam sie załatwiał. Niektóre chomiki w ten sposob mozna nauczyć. Ja swoich nie uczyłam bo nie przeszkadza mi to czy siusiają w domku czy nie , to one w tym spią ich problem ;)

Odnośnik do odpowiedzi