Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyczytalem ze chomiki roborowskiego to pustynne chomiki. Mogę się mylic ale to nie oto mi chodzi. Skoro twe chomiki naturalnie żyją na pustyni to czy chomikowi nie było by lepiej jak by miał piasek zamiast trocin???? chodzi mi o taki specjalny piasek który można w zoologicznym kupić. Pozdrawiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę , że to dobry pomysł. Na razie spróbowałabym mu dać troche tego piasku w jednym miejscu o pbserwować chomika. Pamiętaj, że taki piasek należy zmieniać co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy trociny zjada? nie więc mysle że nie zje, zresztą już gdzieś czytałam , że chomciowi można dać piasek zamiast trocin mozesz sprobowac mu troche wsypac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

klupiłem mojemu chomikowi piasek oczyszczający dla chomików i gratis było małe opakowanie tego piasku ale dla szynszyli. wsyałem mu do miseczki dla chomików to muyślał że mu dałem kibelek. 2 min po w misce było pełno bobków. wysypałem i dałem mu ten dla szynszyli. odrazu wbiegł i zaczął się podkopywać i przewracał się na plecy i zasypywał i wychodził. wydaje mi się że bardziej mu podszedł ten piasek dla szynszyli a wy jak myślicie??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spec Batonik sie melduje xD

Oczywiście piasek taki moze być w klatce, ale nie zamisat trocin a jako dodatek. Może to być piasek kąpielowy dla np. szynszyli lub piasek dla papug, w przypadku tego drugiego chomik nawet jak zje :)

jeśli chcesz jendak zamiast podłoża to najlepiej jest kupić torf do terrariów, ale do niego trzeba miec bardzo duże akwarium, bo chomik będzie chciał kopać w nim norki xD Poza tym trzeba będzie apmiętac o tym, ze wtedy to już ni bezie pupilek do przytulania, lcz raczej chomik do obserwowania. Dlaczego? a dlatego, że chomik po 'starciu' z torfem będzie cały brudny xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy takie akwrium moze byc dla Roborka??

zapożyczone...

http://scyza.dnaut.com/theo/11_03_theo_neues_aqua11.jpg

to? http://hamstergehege.blogspot.be/2011/04/167x50-fur-dsungi-theo.html#more

jasne. oby wszystkie takie miały :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oo to ja miałam tylko okrojone zdjecie dzięki!! a

co prawda juz zadałam serię pytań w dziale "klatak i wyposazenie" ale jak myslicie jakie tam sa zastosowane podłoża??

piasek i..??

niestety nie znam niemieckiego :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi