Skocz do zawartości
Cathir

Karma dla chomika Tropifit- co o niej sądzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim zoologu pojawiła się ta karma i zastanawiam się czy ją kpić. Co wy o niej sądzicie ? Mieliście ją kiedyś ?

Tak prawdę mówiąc to ja ją pierwszy raz zobaczyłem.

http://www.tropifit....mster-13-7.html -zdjęcie karmy ;)

Edytowane przez Cathir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście karmy nigdy nie wypróbowywałam, ale widzę tu dużo kolorowych chrupków, a mało ziaren...

Raczej bałabym się ją kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tropfit z tego co wiem jest niepolecana.

a po ile jest ? bo może jest całkiem fajna w środku, a jak tania to nie będzie szkoda pieniędzy. zawsze można ptakom rzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaję mi się, że dziewięć coś, takie średnie opakowanie 700 g.

Tutaj w temacie Składy karm (opis i info) POdrik pisze, że miał taką karmę i są zdjęcia http://forum.e-chomik.pl/topic/3847-sklady-karm-opis-i-foto/page__st__60 .

Nie wiedziałem, że jest tam to, nie potrzebnie zakładałem temat.

Edytowane przez Cathir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karmiłam niedawno nią szczury, chomik dostawał ją jako dodatek. miałam szczurową oraz szynszylową. gdzieś mam zdjęcia więc jak znajdę to mogę podrzucić.

co do ceny, w krakvecie jest za jakieś 6zł ;)

co do jakości: obie karmy które miałam miały bardzo dużo słonecznika, o wiele za dużo jak dla mnie. dla zwierzaka który musi przytyć to ok, ale inne zaraz by się zatuczyły. nie ma w ogóle ziaren, są tylko "chrupki". nie są żarówiaste, w miarę naturalne. był tak jak się niemylę także suszony burak ^_^

ogólnie karma jak dla mnie mało urozmaicona ale nie najgorsza. jak na taką cenę nawet nawet.

temat widzę stary, a tropifit bardzo często zmienia formułę karm więc tamto może być nieaktualne już, aczkolwiek nie wiem kiedy nastąpiła zmiana karmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałam próbki tego. badziewie. lipa. nie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałam próbki tego. badziewie. lipa. nie kupować.

czemu tak sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko w granulacie słabej jakości z podejrzanym połyskiem.

mój ówczesny chomik nie raczył tego nawet powąchać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze tam jest owsik :wacko: :blink:

Edytowane przez Cathir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

owsik ? wytłumacz bo nie zrozumiałam, a jestem ciekawa :D

W tym temacie, w którym Podrik pisała, że ma tą karmę, piszę też jej skład, a którym jest owsik :blink: :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym temacie, w którym Podrik pisała, że ma tą karmę, piszę też jej skład, a którym jest owsik :blink: :D

prosze tego w me usta nie wkładać, gdyż ja tego nie pisałam, tylko zacytowałam.

post, z którego pochodzi cytat został prawdopodobnie usunięty, więc go ni ma :P

dalej - nie miałam karmy, tylko jej próbkę.

btw - http://www.zielonyka...359-id-188.aspx (pomijając moje nabijanie się z owsika w przytoczonym poście, to to bardzo dobra roślinka :P )

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w link, a zobaczysz, że post jest :P

nie rozumiesz.

mój post jest, ale ten, który cytowałam to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podrik, ja bym się tak nie sugerowała tym co było, bo jak już wspominałam firma czesto zmienia formułę karmy. kilka lat temu (2,3?) miałam szczurzą wersję i także nie byłam zadowolana. rzadna rewelacja, pół poszło do śmieci. za to ówczesna wersja która jest dostępna na rynku na pewno sprawia lepsze wrażenie. może nie jest niewiadomo jak dobrą karmą ale do pomieszania z inną jak najbardziej się nadaje i moim zdaniem spełni wymogi. wypowiadam się o wersji szczurzej i szynszylowej oczywiście, bo te miałam jako dodatek do karmy którą sama komponuje.

znalazłam też zdjęcia:

szynszylowa 1006520.th.jpg

szczurza 1006518f.th.jpg

połysku nie ma, wszystko matowe. w miarę naturalne kolory. zero ziaren co jest zaletą bo nie ma wyjadania co najlepsze. w prawdzie trzeba przestawić zwierzaka na taki granulat ale jak dla mnie nie jest najgorsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podrik, ja bym się tak nie sugerowała tym co było, bo jak już wspominałam firma czesto zmienia formułę karmy. kilka lat temu (2,3?) miałam szczurzą wersję i także nie byłam zadowolana. rzadna rewelacja, pół poszło do śmieci.

a ja bym się nie sugerowała tym, co było kilka lat temu ;) ;) z tego co doszliśmy wtedy z reszta forumowiczów, to kiedyś ta karma wyglądała znacznie lepiej, a później się zmieniła. co jakiś czas jestem w sklepach zoologicznych i patrzę po karmach - ta nadal wygląda tak, jak ja ja opisałam.

z tego co widzę na zdjęciach to te pokazana przez Ciebie też maja podobne okropne granulki, których nie dałabym swoim zwierzakom..

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to chyba chomicza, bo szczurza zmieniła się na lepsze.

o które ci chodzi? ekstrudat jak ekstrudat. piękny nie jest ale przecież chodzi o to aby zwierzak nie selekcjonował tylko zjadał wszystko ażeby dostarczyć wszystkiego co jest niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ekstrudat jak ekstrudat.

ekstrudat ekstrudatowi nie równy :P ja już bym miała wybrać, kupiłabym VL complete, ale jakoś ekstrudaty do mnie nie przemawiają i wole dawać naturalne jedzenie. wystarczy nie pozwolic zwierzakowi na wybieranie przez nie za częste napełnianie miski, i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ekstrudat ekstrudatowi nie równy :P ja już bym miała wybrać, kupiłabym VL complete, ale jakoś ekstrudaty do mnie nie przemawiają i wole dawać naturalne jedzenie. wystarczy nie pozwolic zwierzakowi na wybieranie przez nie za częste napełnianie miski, i tyle :P

oj nie, to nie jest takie proste ;) wolę jednak granulaty, choć nieukrywam że także wolę te "naturalne" i dlatego mieszam aba rodzaje karm. tyle że granulat schodzi cały a ziarna zostają choćbym je głodziła i tydzień.

a co do complete to mam niemiłe wspomnienia więc się nie wypowiem na ten temat :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja o takiej karmie nigdy nie słyszałam, sama kupuje beaphara i przy nim zostane, bo karma dobra. Jak chcesz może spróbować te,o ktorej napisalas, ale ja wolalabym kupic już cos sprawdzonego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjmiesz chrupki i pomieszasz z karmą HP to będzie dobrze jak dla mnie.

Nie wiem jak dokładnie ta karma ywgląda ale widziałam ją dzisiaj w zoologu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjmiesz chrupki i pomieszasz z karmą HP to będzie dobrze jak dla mnie.

tam są same chrupki. wiec trzeba byłoby wyjąć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi