Skocz do zawartości
wero

UWAGA NA PSEUDO Z CHORYMI ZWIERZĘTAMI

Rekomendowane odpowiedzi

Apeluje by nikt nie kupował żadnych zwierząt od tej osoby http://tablica.pl/of...zytkownik/13Ws/ Telefon 501 32 72 90

miała miejsce przykra sytuacja, miał to być prezent dla mnie od przyjaciółki, wymarzony chomiczek, tak, wszystko pięknie, tylko jak się okazało po odebraniu chomika( w pudełku po ryżu ) , że jest maluch chory.

Cytat jaki dostałam od osoby która zajęła się odbiorem chomika i jest u niej chwilowo:

leży w kącie nie podoba mi się nie chodzi nie biega przespała noc i dzień oj źle to wygląda

trzeba mi było wczoraj ją pomęczyć a nóż bym sie coś kapneła albo jechać na przegląd do weta tak ot co ... ale wczoraj przyjechała późno i była taka osowiała nie chciałam jej męczyc wiadomo nowe środowisko a dziś taki szok zrobiła bym jej foty ale nie chce jej męczyć włazi w kąt przewraca się ...Cholera ja sie nie znam na chomikach ale ona ma w miejscu narządów jakby coś zaschnięte strupek odstający czy coś.

A tak swoją drogą ja sie zastanawiam czy ona nie jest ślepa ..

Jutro rano od razu będzie jechała do weta, oby mała przetrzymała noc :(

Załączam zdjęcie.

http://images39.foto...aaee63abmed.jpg

Edytowane przez wero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wero, no i co? Byłyście już u weta? Da się coś poradzić? Cholera żal mi tych zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chomik zmarł w nocy.. niech to szlag..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chomik zmarł w nocy.. niech to szlag..

Powinnaś zrobić sekcję zwłok.

Ps. Wejdź na facebooka wero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę, a na stronie piękne chomiki pokazane...pozory jednak mylą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda malucha..

Wiem, że może nie powinnam, ale zanurtowało mnie to - etykosfero, skąd wzięło się stwierdzenie, że jest ślepy? Patrząc na zdjęcie, widze chomika z pozornie zdrowymi oczami - co w budowie czy jaki szczegół świadczy o ślepocie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez mialam o to pytac wczoraj wieczorem. na zdjeciu widze tylko, ze chomik oczy ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

babka twierdzi,że sprzedała zdrowego i pewnie coś potem mu się stało i że to dziwne ,że wszystkie zdrowe tylko ten chory. a najlepsze:

Wiadomość wysłana 20.09.2012 o godzinie 12:50 nie dotarła na adres: onysablet1994@interia.pl.

Najprawdopodobniej przyczyną jest to, że adresat lub administrator jego poczty zablokował otrzymywanie maili z Twojego adresu.

rozwaliło mnie to

Edytowane przez wero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy masz, że tak powiem "ciało" chomika? Bo znam kogoś kto mógłby zrobić sekcję zwłok i ustalić co jest przyczyną śmierci. Wówczas uważam można by to zgłosić do TOZ.

--

Ja widzę, że wzrok jest bez żadnego wyrazu, oko matowe z widocznym zamgleniem.

Wyraz pyska jest tępy.

Jak widziałam różne chomiki, w różnym wieku mogę stwierdzić, że budowa czaszki jest zupełnie inna.

Wygląda mi to na jakąś wadę genetyczną.

Sam chomik jest w pozycji raczej nienaturalnej. Łapy są zbyt blisko ciała. Nie widać ogona (może jest zbyt krótki?)

Wydaje mi się też, że zwierzak jest przestraszony i nie ma pojęcia co wokół niego się znajduje.

Łapy układa tak, żeby jak najbardziej przylgnąć do podłoża.

Na pewno, nie widzi.

Edytowane przez etykosfera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem w trakcie ustalania sekcji, nie wiem czy coś wyjdzie z tego i nie wiem jakie koszta, ale na dobrej drodze jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę, że wzrok jest bez żadnego wyrazu, oko matowe z widocznym zamgleniem.

Wyraz pyska jest tępy.

Jak widziałam różne chomiki, w różnym wieku mogę stwierdzić, że budowa czaszki jest zupełnie inna.

Wygląda mi to na jakąś wadę genetyczną.

Sam chomik jest w pozycji raczej nienaturalnej. Łapy są zbyt blisko ciała. Nie widać ogona (może jest zbyt krótki?)

Wydaje mi się też, że zwierzak jest przestraszony i nie ma pojęcia co wokół niego się znajduje.

Łapy układa tak, żeby jak najbardziej przylgnąć do podłoża.

Na pewno, nie widzi.

Jeżeli chodzi o postawę ciała to sądzę, że niemal każdy ma podejrzenia. Podobnie z kształtem głowy - co mi się rzuciło w oczy jako pierwsze, bo po oczach samych w sobie bym nic nie wywnioskowała. W każdym razie dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sekcji nie bedzie, 120 zł nie mam żeby dać. Myślę ,że każdy sam naocznie widzi stan chomika i będzie się strzegł przed kupnem zwierząt z pseudohodowli.

Prawdopodobnie zmarł na ropomacicze, tak wynika z opisanych objawów. Kobieta ma to wszystko gdzieś, mówi,że to import i ma papiery na to, reszta chomików wg niej ma się dobrze a chomik u niej byl zdrowy i zachorowal potem..

to jej sumienie tylko,że sprzedała chorego chomika. Smutno mi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisała mi,że ma ze słowacji, przyjechał w niedziele razem z innymi i było ok. ( wiesz widziałam u niej ceny chomików od 30 do 55 zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wero mam kogoś kto zrobi za darmo sekcję!!!!

aroszkowiak@o2.pl

Ciało chomika jest bardzo ważne, cytuję weterynarza:

a potem z takim wynikiem sekcji można podjąć jakieś kroki, ale to przez jakąś organizację typu TOZ lub Straż dla zwierząt

"tak o tym mówię, jak dla mnie wygląda jakby miał wodogłowie, coś na kształt ludzkiwgo "downa"

dlatego proponuję, że zrobię tę sekcję żeby mieć podstawy dla organizacji do wkroczenia do hodowli"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaraz napiszę do kobiety która ma ciało chomika, może coś się da zrobić w takim układzie. on jest z wawy czy skąd jak dostarczyć chomika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj Anny Roszkodwiak jaki transport będzie najlepszy (masz e-mial powyżej)

Tutaj jeszcze jedną poradę otrzymałam:

"W tym przypadku. Wziął bym protokół z sekcji zwłok i poszedł zgłosić na policję oszustwo polegające na sprzedaniu chorego zwierzęcia. oraz zażądał od policji by ta powiadomiła inspekcję weterynaryjną (gdy policja wystąpi z wnioskiem inspektor w hodowli pojawi się w 2/3 dni gdy sam/a złożysz do inspekcji możesz czekać nawet miesiąc) Do tego można od razu złożyć zawiadomienie o o podejrzeniu znęcania się nad zwierzętami. Za oszustwo grozi do 3 lat a za znęcanie się do 2 lat."

Z Fundacji Ogony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wero weź jeszcze pod uwagę jedną rzecz,

skoro chomiczek był dwa razy transportowany to może doznał jakiegoś urazu mechanicznego :( w jakich warunkach był transportowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym się odnieść w stosunku do sprzedającego który twierdzi, że zwierzaki sprowadził ze Słowacji.

Też dla mnie szok, że ktoś sprowadza chomika ze Słowacji do Polski i następnego dnia już sprzedaje i go gdzieś daleko wysyła. Bez ŻADNEJ kwarantanny...

I też, że wysyłka... W pudełku po ryżu... Genius.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i zapewne to jest przyczyną zgonu małego, to za duży stres dla tak małego zwierzaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jechał samochodem króciutko na terenie warszawy więc nie ma opcji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wero ale sama podróż, przenoszenie itd, to się wszystko nakłada

a nie wiesz czy chomiczek nie miał mokrego ogonka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boże! Jak można mówić, że przyczyną śmierci był stres? Kiedy widać ewidentnie zmienioną czaszkę (chroba genetyczna) zbyt krótkie kończyny (niekontrolowany chów wsobny), oraz w dodatku ślepota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi