Skocz do zawartości
Kropcia

Chomik, a przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam. Chciałabym się poradzić w kwestii przeprowadzki. Znaleźliśmy z moim facetem nowe mieszkanie i w ciągu 3 tygodni będziemy przewozić nasze manatki do nowego lokum. Pytanie moje jest takie- czy tak hmm drastyczna zmiana otoczenia będzie dla Kluski stresująca? Nie mówię tu o przewiezieniu jej i jej samli, bo to najmniejszy problem. Pytam o nowe otoczenie, nowy zapach mieszkania. Mieliście już kiedyś taki przypadek albo słyszeliście o czymś takim? Czego mogę się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To trochę zależy od chomika, czy masz strachliwego, czy takiego, który jest ciekawski i wszędzie włazi. :D Ja osobiście przeprowadzałam się już z chomikami i świnkami, i nie było żadnych problemów. Najwięcej stresu miały zwierzaki w czasie przewozu z jednego mieszkania do drugiego, ale to normalne, bo one nie lubią być zamykane w transporterach.

Ważne jest, żeby w czasie pakowania i przewożenia mebli, kartonów itd. postawić klatki w jak najspokojniejszym miejscu. Ja miałam możliwość postawić je w odrębnym pokoju, który był już pusty. A do nowego mieszkania pojechały na sam koniec przeprowadzki, jak już wszystko stało. Wtedy był spokój i mogły się przyzwyczajać do nowego.

Trochę stresu miały, bo nie rozumiały co się wokół nich dzieje, ale ja miałam większy stres. :D A do nowego otoczenia przyzwyczaiły się bardzo szybko, nie było im obco, bo klatki te same. Czyli one były w domu. ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok, a jak w takim razie rozwiązałaś sprawę trocin? Bo ja chyba będę musiała wszystkie wywalić i po zainstalowaniu samli w nowym mieszkaniu wsypać świeże i poustawiać wszystko. w sumie miałam w przyszłym tygodniu robić generalne porządki w samli, ale akurat chyba przeprowadzka będzie do tego lepsza. Jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zostawił zapach chomika w samli. Tak by nawet na nowym mieszkaniu, czuł sie jak u siebie w domku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym miała pokrywę do samli to spoko, a tak to niestety muszę uprzątnąć- inaczej tego nie przewiozę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też musiałam trociny wymienić. Naprawdę dużo robię dla zwierzaków, ale przewożenie używanych trocin ze względu na zapach byłoby nieco przesadzone. :P I tak miałam stresu co niemiara w trakcie przeprowadzki. ;)

Ewentualnie można włożyć do woreczka foliowego gniazdo chomika, wtedy chociaż w "sypialni" będzie miał swoje zapachy. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Utopia, Klucha jako takiego swojego gniazda nie ma. Popatrz na temat "Nasze samle" i zobacz jak wygląda samla Kluski. Ona jak śpi to albo w domku, albo zakopuje się w trocinach w okolicy kokosa. A trociny będę musiała wymienić, bo mimo regularnego czyszczenia zaczynają powoli wydawać zapaszek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jak gniazda nie ma, to nie ma czego wybierać. :D W takim razie wymieniasz wszystkie trociny i załatwione. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczek przeprowadzony :) Póki co siedzi gdzieś w samli i czeka aż światło zgasimy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak czuje sie po przeprowadzce? Jestem tego bardzo ciekawa, bo mnie tez czeka niedługo chomiczkowa przeprowadzka. Październik zbliża się wielkimi krokami i wyjeżdżam z domu rodzinnego wiedzę zdobywać, toteż trzeba będzie zabrać Fifi ze sobą. Obawiam się tego, bo nigdy nie musiałam żadnemu chomikowi takich zmian fundować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz u nas nie było tragicznie, bo brat mojego faceta wrzucił do swojego auta samlę (chciał od razu z chomikiem, ale mu nie pozwoliłam). kluchę w transporterku wziął mój facet w swoje łapki i pojechali. Przeprowadzka u nas była w obrębie 2 dzielnic, więc aż tak długiej jazdy nie było. Podobno jak tylko znalazła się z powrotem w samli to sobie pobiegała chwilkę po niej, po czym schowała się. Teraz też chwilkę buszowała i poszła poczekać aż pójdziemy spać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, to już!

Oby całej Waszej trójce żyło się miło w nowym miejscu!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano już :) Pisałam na początku w temacie, że przeprowadzamy się w przeciągu 3 tygodni ^^ Czas zasuwa strasznie :) I tak jak mówiłam, ledwie zgasiłam światło, położyliśmy się, a Klucha w ciągu minuty wyszła i na kołowrotek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda tylko, że tak to wszystko się potoczyło, że nie zdążyłam jej uprzątnąć samli, jak planowałam, ale zrobię to na dniach :)

musimy się na dobre zainstalować i rozpakować :D

Edytowane przez Kropcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To super, że tak gładko Wam ta przeprowadzka poszła i chomiczka czuje się dobrze w nowym domu :) Mnie niestety czeka około godzinna podróż, ale mam nadzieję, że przebiegnie to spokojnie i Fifce spodoba się nowe otoczenie. Muszę się postarać, żeby wszystko zorganizowac najsprawniej jak tylko się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm godzina drogi to nie ma tragedii pod warunkiem, że jedziesz autem. Albo pod warunkiem, że klatka/sampla/akwa już będzie wyszykowane na miejscu- tylko dowieziesz malucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już po wszystkim :) Jasna sprawa, że samochdem jechalismy :P skorzystałam z rady i dzień wcześniej przygotowałam klatkę, a później już przewiozłam samego chomiczaka - wszystko przebiegło w jak najlepszym porządku. Dzięki za pomoc! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko :) Dobrze się wstrzeliłam z tematem, bo nie musiałaś nowego zakładać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie się przeprowadzałaś? W sensie za granicę , czy Polska ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kulka kilka postów wyżej masz odpowiedzi ;) Ja kilka ulic dalej, a Milenka do innego miasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja może poradzę się tutaj- jak jest z wywiezieniem chomika za granicę- Anglia dokładniej ?

Ja sama nie chcę męczyć chomika, i raczej nie zdecyduję się na 24 godzinną podróż autem + godzinka na promie z malutkim gryzoniem bo to by go wykończyło,ale pytam tak z ciekawości bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uderz z tym pytaniem do Risy, bo ona w tym roku wyjeżdżała bodaj z chomikiem właśnie na Wyspy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podpowiedź ;) E: Kropcia, Risa nie wywoziła nigdzie chomików- pomyłka :P

Edytowane przez Kulka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to już wiem skąd pw :D Nie, to nie ja wyjeżdżałam z chomikiem :) Ktoś kiedyś pytał ogólnie o wyjazdy z chomikiem w konkretne miejsca :) Nigdy nawet na Wyspach nie byłam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi