Skocz do zawartości
Bellatrix

Grzybica

Rekomendowane odpowiedzi

wiec najlepszaym sposobem na wyleczenie grzybicy, ale tez najbardziej nieprzyjenym dla chomika, jest wygolenie szerci i kapiele w nizoralu lub nizoxinie, ktory mozna nabyc w aptece (terapia ta opisana przez atrolek jest tez u mnie na stronie). Wszystkie ine srodki jak imaverol i ten stsowany przez ciebie moze zmniejszaja troche objawy, ale tak naprawde nie pomagaja w calkowitym pozbyciu sie grzybicy.

Najtrudniej jest pierwszy raz go kapać bo musisz chomika utrzymać w szmatce(żeby sie nie zaziębił)przez te 5 min.no i stres z wodą. Po umyciu mozna delikatnie wysuszyc suszarka do wlosow. Pamiętaj tez o myciu klatki - bo będzie dochodziło do ponownej infekcji od klatki. Jeszcze jedno-tej choroby nie wyleczysz w ciągu miesiąca-to długa dziadowska chroba. Chomik atrolek byl golony chyba z 10 razy. Tylko wtedy widzisz stan skóry. A po ustąpieniu objawów jeszcze tydzień leczenia i 3-4 kapania co trzy dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej

Mój chomik Kajtek(2lata 3 miesc.) ma okropną skóre :( , pełno fałd, zgrubień ( jAk go dotykam to tak jakby się gniotło tą piłke z groszkiem ) , ja nie chce go dotykać , boje się że mu coś zrobie albo że przeniesie się to na mnie :cry: , pewnie niektórzy z was wiedzą że jaktek miał (ma ) chyba grzybice. Wczoraj mu sprzątałam i dotnękłam go , ale ja nie chce go już brać na ręce :oops: pomóżcie , jak mam z nim postępować , co zrobić, pomocy... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idz z nim jak najszybciej do weta. Oprocz tego zastosuj srodki jak przy alergii; zmiane sciolki na inny rodzaj :!!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki,

tak wiem że wet by był najlepszą pomocą dla Kajtka, ale on jest stary i tak schorowany że mógł by tego nie przeżyć ( nie mam samochodu , musze jechać busem 15 min. i iść przez miasto ok pół godziny, jak ostatnio byłam to był taki wystraszony , żal mi go było , trząsł się cały , a wet nie wiele pomógł dał zastrzyk bez diagnozy , no nic mu to nie pomogło)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedactwo, szkoda że nie wiem co mam doradzić.W każdym razie jestem z Tobą...Może tym razem idź do innego weterynarza bo tamten mógł się nie znać... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuję za wsparcie :) ciesze sie że moge na was liczyć..... mam nadzieje że jakoś to będzie :wink: może wiecie co zrobić żeby mój chomiś brzydko nie pachniał....bo dopiero mu posprzątałam ...w wc ma żwirek i chyba już śmierdzi ze starości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to przez ta chorobe tak śmierdzi?? Bella a są jakies maćsi co mozna smarować chomika jak ma grzybice??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj kupić clotrimazol w kremie i po posmarowaniu potrzymaj go w rekach w szmatce jakiś czas-5 min. nadmiar maści potem zetrzyj ligninką.jeśli to grzybica to po ok tygodniu powinno byc troche lepiej.rób to 2-3 x dziennie.jeśli będzie lepiej daj znac na forum a ja dam ci dalsze wskazówki których teraz nie moge bo musze wiedzieć reakcję na krem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

choć jak najwięcej do weterynarza!!! ja chodziłam przez 1 miesiąc i pomogło. wet mówił mi, że chomiki ciężko jesy wyleczyć.musisz uzbroić się w cierpliwość. jeżeli się postarasz Twój chomik będzie zdrowy. serio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedny chomiczek, choroby są okropne

3maj się - to wszystko co mogę ci napisać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak...... innym też sposobem jest zgolenie sierści i stosowanie Nizoralu... ale to druga opcja - więcej o tym wie bellatrix... Atrolka opcja jest lepsza i mniej męcząca dla ciebie i chomika......... 3mam kciuki! Pozdrof biedaczka :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczek po wygoleniu sierści musi wyglądać mizernie,żal mi takich zwierzątek,tym bardziej, że ja też spotkałam się z chorobą u jednego z moich ukocanych chomików Kudły w gwiazdke i było to jakieś świństwo (nie mokry ogon jak sądziłam, Bella mnie ośwwieciła)które ją zabiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie dam wygoliś Kajtka, szkoda by mi go było... :cry:

niech jest jak ma być...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Homka jeśli to choroba skórna to musisz kąpac go przez jakiś czas w wodzie z Nizoralem. Sama bierz chomcia w rękawicach gumowych tak dla bezpieczeństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was mógłby mi pomóc. Od kilku dni zauważyłam, że mój chomik (2,5 roku) posiada kilka czarnych plam na skórze i w tych miejscach brakuje mu trochę sierści (pozostaje lekki puszek). Szukałam czegoś na ten temat w internecie, ale niestety nie mogłam nic znaleźć.

Nie wiem czy to jest jakaś choroba skóry, bo nie ma typowych objawów jakie są przy alergii czy grzybicy. Zastanawiam się czy to może zależeć od wieku chomika i jest to jakaś oznaka starości.

Za wszelkie informacje dziękuje - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypadanie sierści, to oznaka starości, ale plamy na skórze? Jakiej one są wielkości? Możesz przesłać jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wypada sierść to oznaki starości mogą być nie chcę Cię martwić to może być też rak skóry. Ale na razie nie ma co się martwić na zaś. Jak byś przesłał fotki to na pewno bliżej byśmy coś o tym powiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę zdjęcia mogą być troszkę niewyraźne, ale 'model' był trochę zły, bo go przebudziłam :)

chomik.1

chomik.2

chomik.3

Niektóre plamki sa naprawdę małe ale jak widać ta na mordce, przy oku jest dość duża. :( Zaczynam się denerwować, bo po nim nie widać żadnych oznak, że jest chory. Nadal jest aktywny, biega i wspina się po klatce wieczorami, ma apetyt.

Dzięki za wszystkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to sa to tzw. czerniaki, czyli poprostu rak skóry z przerzutami... Musisz iśc do weterynarza! To może być także martwica komórek wywołana infekcjami bakteryjnymi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli to rak skóry, no to niestety bardzo mi przykro, jeśli to martwica to można jedynie opóźnić rozwój zmian...

Idż do weterynarza, bo ja nie mam wykształcenia takiego, a moze się okazac, ze jest to coś mniej groźnego np. jakaś odmiana grzybicy, choć jeśli mam być szczera to jeszcze z tak wyglądającą się nie spotkałam! W poniedziałek jazda do doktorka, bo inaczej może być za późno...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie zamierzam pójść..

Mam nadzieję, że mi go nie uśpią!! :cry:

Napiszę w poniedziałek co z nim.

Dzieki za pomoc!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 17:03 ]

Weterynarz stwierdził, że może to być grzybica albo jakas alergia. Aby to wykluczyć pobrał wycinek... Jeśli to nie bedzie to , to oznaczać będzie,że uwarunkowane to jest przez czynniki wewnętrzne. (może to być rak - ale też niekoniecznie)

Na razie mamy przepisane witaminki- A, E - i zalecone zmienienie trocin.

Poczekamy zobaczymy.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi