Skocz do zawartości
Zack

Niechciana ciąża...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba duuuży problem przez pracownika sklepu zoologicznego!!!

Chcialem 2 samce, a dostałem samca i samicę...

Były razem 2 m-ce.

Samiec jakoś właził na grzbiet samicy jak tylko się do niej zbliżył...

Nie dawno je rozdzieliłem i zauważyłem krągłość samiczki...

Dłużej śpi, wcześniej budziła się koło 21:00, a teraz śpi nawet o 0:00...

Boję się, bo mama mnie udusi!

Jak liczny może byc średni miot?

Jakie są cechy ciąży?

Czy1,5 miesięczny chomik może doprowadzić to ciąży swojej partnerki?

Co zrobić jak będą małe starsze, tzn. rozdzielić je i wsadzić każdego do innej klatki (na co na pewno mnie nie stać) czy trzymać np 3 samce razem w setce i 2 samice w setce?

Czy matka może być całe zycie z córka?

Wszystko przez tą z zoologa, która nie umie rozpoznać płci!

Mogłem poprosić o możliwość zrobienia tego prze ze mnie i nie było by problemu, ale pewnie by nie pozwoliła...

Ide spać... (mam doła:P)

Miał ktoś podobną sytułację?

Co zrobiłeś?

Można ewentualnie zanieść chomiki do zoologicznego?

Chyba lepiej oddać do adopcji, tak? Odbiór tylko osobisty, bo transport raczej odpada?

Przynajmniej będę szczęśliwy na widok małych pociech dzungarskich... a może nie... :(

Edytowane przez Zack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Półtoramiesięczny chomik jest już dojrzały płciowo, więc, tak, może zapłodnić samiczkę. Dlatego zalecane jest rozdzielenie młodych najpóźniej po 6 tygodniu i podział na płcie. Zmiana czasu, kiedy zwierzaki śpią, i kiedy buszują może być spowodowana faktem, że wydłużył się dzień, więc i noc przychodzi później. Oprócz tego ostatnie upały też na pewno zrobiły swoje. Obserwuj samiczkę, na wszelki wypadek podawaj jej więcej białka pochodzenia zwierzęcego (ser biały, jogurty, gotowanego bez soli kurczaka). Samca oczywiście należy bezwzględnie oddzielić. Jeśli się udało, to nie będziesz mieć klusek.

Chomików nie zanoś do zoologa. Małym, jeśli się pojawią, trzeba będzie poszukać dobrych domów. W zoologu mogą trafić w nieodpowiednie ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był oddzielony, ale dopiero po 2 tyg. wspólnego zycia...

Serek i jogrt naturalny zaraz podam:)

o jej... jakoś to będzie;)

Ile trwa ciąża u dżungarków?

Edytowane przez Zack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek zapoznaj się z tym, co jest podane na wortalu.

http://e-chomik.pl/problemy-w-ciazy/

http://e-chomik.pl/rozwoj-mlodych-dzien-po-dniu/

Dodatkowo polecam przeglądnąć temat Szarlotki:

http://forum.e-chomik.pl/topic/5965-szarlotka-jest-w-ciazy-kompendium-wiedzy/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No coś podobnego, twój znajomy z Niemiec, który ma wielkie klatki i profesjonalną hodowlę, doradził Ci trzymanie dwóch chomików z zoologicznego razem? <_<

Tak jak już napisała kaskas, musisz dostarczyć samicy dużo białka, pod różną postacią. Dostarcz jej materiały na gniazdo i nie męczę jej.

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chomiśmegan

Nie denerwuj się,pamiętam,że jak miała jakieś 10 lat i niezdawałam sobię sprawy z tego,że nie powinno się łączyć ze sobą spokrewnione i młode chomiki i kupiłam z jednego miotu samca i samiczkę,bo chciałam mieć małe chomiczki i jak je kupiłam to Lili i Tuptuś mieli po miesiąc,może półtora i Lilka po kilku tygodniach urodziła 7 maluszków,nie kombinowałam z jakimiś warzywami,gerberkami,itd..,tylko dawałam normalną karmę,jakies moje wymysły ze słonecznika i kruszonego chleba,a wszystkie (tylko jeden miał coś z łapką,ale tak,to jadł,biegał) wyrosły na zdrowe silne chomiczki (jak miały 2 tygodnie,to je tresowałam :P). Będzie dobrze,a ty się tak odrazu denerwujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samca lepiej wykastrować i wówczas możesz je ze sobą połączyć :)

A jeżeli masz możliwość trzymania ich w dwóch dużych klatkach np 120cm:

Możesz też później w zależności od wielkości klatki samców zostawić z ojcem, a samiczki z mamą.

Hodoca z niemiec dobrze ci poradził, ale pewnie myślał, że to chomiki tej samej płci.

Jak tylko skończą tydzien i pokryją się futerkiem, wystaw je do adopcji, tutaj na e-chomiku :)

Maluszki na pewno znadją domy.

Edytowane przez Dominika Jasińska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samca lepiej wykastrować i wówczas możesz je ze sobą połączyć :)

A jeżeli masz możliwość trzymania ich w dwóch dużych klatkach np 120cm:

Możesz też później w zależności od wielkości klatki samców zostawić z ojcem, a samiczki z mamą.

Hodoca z niemiec dobrze ci poradził, ale pewnie myślał, że to chomiki tej samej płci.

Jak tylko skończą tydzien i pokryją się futerkiem, wystaw je do adopcji, tutaj na e-chomiku :)

Maluszki na pewno znadją domy.

Kastrować i łączyć chomiki z zoologa? Nawet nie wiadomo czy są spokrewnione. Ale dobry pomysł, zrób tak jak pisała Claudia, codziennie opisuj nam rany/zgony chomiczków, jestem tego bardzo ciekawy.

Rozumiem ze Ty Claudio też masz klatkę 120 i stado dżungarków?

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra...

eee...

Chyba ktoś ma moje dane konta :mad: .

Znajduję tu posty (moje), których nie pisałem:P

Np. wczoraj po południu chomika - ćme...

Chyba trzeba założyć nowe konto:P

Ahaaa!

Zapisałem dane na przeglądarce i braciszek skorzystał... :angry:

Już ja mu dam!

-------------

Wkleić fotki samicy?

Może rozpoznacie?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jak założysz nowe konto, to zostanie zablokowane. ;) Zgodnie z regulaminem możesz mieć jedno konto. Proponuję takie sprawy załatwiać w tematach do tego przeznaczonych. A na przyszłość, haseł się nie udostępnia osobom trzecim. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chomiśmegan

chomiśmegan skąd wiesz że wyrosły na ZDROWE SILNE chomiczki..?

u mnie były zdrowe,a z trzema miałam kontakt i fajne urosły :) Tylko wiem,że jedna chomiczka zachorowała i zdechła jak miała 1,5 roku,bo miała ropień i moja kolezanka,która raz na pare dni złotówke dostanie,jej mama jest biedna,a na leczenie chomika dały 40 zł,a głupia weterynarka tylko dawała chomikowi zastrzyki,nic nie dające :mad:, ,a Lili też dostała ropień i tata z nią poszedł do lepszego weta i za darmo ją wyleczył,też miała zastrzyki i jej przynajmniej wycisnął tą ropkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kastrować i łączyć chomiki z zoologa? Nawet nie wiadomo czy są spokrewnione. Ale dobry pomysł, zrób tak jak pisała Claudia, codziennie opisuj nam rany/zgony chomiczków, jestem tego bardzo ciekawy.

Rozumiem ze Ty Claudio też masz klatkę 120 i stado dżungarków?

To nie spokrewnienie decyduje o możliwości połączenia chomików.

---

Ropień jest powodem wady zgryzu, a tak często się dzieje jak rozmnaża się chomiki wsobnie z zoologa, nie patrząc im nawet na zgryz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka fotek:

br1p.jpg

UkY00.jpg

vsHFd.jpg

Jej... stresik :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zack! prosze nie brac pod uwage rad Dominiki Jasinskiej! Twoje chomiki nie sa z hodowli to raz, dwa SA RODZENSTWEM, wiec ich rozmnazanie to glupota. mleko sie najprawdopodobniej rozlalo, wiec:

rozdziel chomiki, bo ciezarna samica bedzie bronila swojego terytorium w obawie przed intruzem moze zagryzc ojca, a zaraz po ewentualnym porodzie zje male. chcesz patrzec na rzez niewiniatek?

kolejna sprawa - dieta matki - nie czytaj bzdur chomismegan - bialko jest potrzebne zawsze. jeśli male maja byc zdrowe i maja przezyc wszystkie dokarmiaj matke. w kazdej naukowej publikacji doczytasz, ze samica jest sklonna zjesc najslabsze mlode, wlasnie po to, by dostarczyc sobie bialka i wykarmic pozostale maluchy.

ps. Dominiko podaj mi nazwisko weterynarzy w Polsce, ktorzy kastruja chomiki (nie ze wzgledow medycznych - mam na mysli np. rak jadra).

CHOMIKOW ZE SKLEPU ZOOLOGICZNEGO NIE LACZYMY!!!

ps.2 ja wyczytalam, ze ten znajomy hodowca z Niemiec podobno nie jest hodowca, a pracuje w rozmnazalni...to roznica.

Edytowane przez diabli
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok:)

To miały być 2 samce:P

Rozdzieliłem je chyba w środę albo we wtorek.

Będę wiedział na przyszłość.

Ja nie wiem:P

Teraz się obudziła i mości gniazdko w domku a przed chwilą w rogu klatki, jeszcze wcześniej w sianku...

Idę po jajko;)

Może zechciałby ktoś przygarnąć jakiegoś?

Ale na ten temat za jakiś czas:P

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my to naprawde rozumiemy, pseudo-hodowca zrobil cie w konia, stalo sie. teraz musisz myslec, ze samica zapewne bedzie miala mlode. zrob wszystko, zeby zapewnic jej spokoj i dobra diete - jak kazdej ciezarnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie nie można łączyć rodzeństwa... Nic takiego nie mówiłam ;)

---

Każdy który ma napisane na stronie internetowej że zajmuje się małymi zwierzętami i gryzoniami.

Z jakiego miasta chcesz? Bo z całej polski to hoho

2 miesiące bym pisała ^^

---

Póki co musisz je rozdzielić bo samiec zapłodni samicę po porodzie ^^

---

I co to za hodowca właśnie? Że nawet płci nie rozpoznał? o.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeniosłem ją do akwa (ok 60 - 70 dł.) i tam zostanie przez ok 3 tyg.:)

Nie wiem kiedy urodzi ale wygląda jakby zaraz zamierzała...

Kiedy dawałem jej kawałek jajka, zaczęła piszczeć (czy coś) i mnie ugryzła w palec kilka razy...

Zakopała się teraz w trotach i chyba śpi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamusia się bardziej stresuje teraz, należy jej zapewnić jak najwięcej spokoju :) dasz radę i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wiem, wiem i dziękuję za rady!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie nie można łączyć rodzeństwa... Nic takiego nie mówiłam ;)

skoro nie mozna laczyc rodzenstwa, to po co kazesz mu je trzymac razem? jego chomik NIE JEST wykastrowany.

wielu z nas ma problem ze znalezieniem weta, ktory specjalizuje sie w malych gryzoniach. przyciecie zebow i leczenie jest problemem, a sterylizacja? heh juz widze, jak rodzice daja dzieciakom kase na taki zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zack - nie irytuj się :) ja też jak dostałam kinderniespodziankę z zoologa to nie wiedziałam co robić, a niektóre osoby na forum wcale nie pomagały, jednak zdecydowana większość ma dobre intencje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dominiko - bardzo proszę o podanie listy tych weterynarzy w oddzielnym temacie, na pewno kiedyś się przyda. Tylko prosiłabym o sprawdzonych weterynarzy - czyli znasz osoby, które mają wykastrowane przez nich chomiki.

Zack - najważniejsze dla samiczki to teraz spokój. Daj jej więcej chusteczek higienicznych, żeby miała czym wymościć gniazo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi