Skocz do zawartości
diabli

Za co dałby się pokroić Wasz chomik? :) przebojowa lista zywieniowa

Rekomendowane odpowiedzi

temat może dziwny, nie doszukalam sie podobnego (jest jeden o smakolykach, ale tam autorka ewidentnie miala na mysli slodkosci), zakladam, bo moze uda mi sie cos odgapic i zaskoczyc mojego chomika ;) prosze wpiszcie tutaj produkty spozywcze, ktore uwielbia Wasz gryzon. moga to byc warzywa, owoce, ziola, mieszanki, przekaski, "nagrody". oczywiscie kazdy zwierz jest inny, ale byc moze jakis produkt bedzie sie powtarzal czesciej niz inny, a my stworzymy taka swoja "liste przebojow zywieniowych". z gory dzieki za aktywny udzial w temacie - szukam inspiracji, by grubcinka wreszcie pokazala mi swoj gust kulinarny. do tej pory jej kubki smakowe nie byly zbyt wrazliwe...a pani staje na rzesach :D

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje dżungary wszystkie bez wyjątku najbardzie "rzucają się" na żółty ser...wiadomo nie można im dawać za dużo bo za tłusty,ale raz w tygodniu mają "dzień sera":dostają kostkę 5x5x5mm i normalnie aż oczka przymykają jak jedzą tak im smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj jest ogolnie bardzo wybredny i albo cos lubi albo nie i jak od razu mu cos nie podejdzie to sie nie przekona do tego wiecej. Jego "lista przebojow" to ser zółty, ser biały, ogorek, pietruszka, brokul, kalafior, jablko, chleb lub bulka; a z ziaren oczywiscie slonecznik, ale lubi tez proso, siemie lniane i płatki owsiane :) jeśli mialabym wybrac jedna rzecz to niestety ale absolutnie najbardziej dalby sie pokroic za kawalek sera zoltego lub slonecznik

ha! edit! Zapomnialam o bananie :)

Edytowane przez stokrotka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Suszone zioła- od razu znikają ;)

Marchewka- uwielbiają ją :) i Bobinka i kluchy oraz pieczywo chrupkie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bobek - żółty ser, zioła HP, ogórek, słonecznik, liście mniszka

Paszczak - biszkopty (takie ludzkie), jabłko, orzechy laskowe i włoskie, banan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Scrappy uwielbia pomidory, natomiast Kropka czyści wszystko, jak leci :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smietana - w trakcie jedzenia smietany mozna Rudolfinie robic operacje na otwartym serduchu i nawet tego nie zauwazy :) Żółty ser, słonecznik, mniszek.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomcia jeszcze nie poznała większości składników z listy żywieniowej, ale na razie jej ulubione to orzech laskowy, słonecznik oraz suszona przeze mnie marchewka i jabłko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko z tym słonecznikiem i orzechem nie przesadź, są one tłuste i moga prowadzić do otyłości xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie suszone banany, nasiona dyni i zielenina - głównie świeże stokrotki,brokuł i kalafior ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Brusia uwielbia :

- warzywne rurki dla gryzoni Vitapol (jako smakołyk)

- biszkopciki Deko - Art (jest troszkę posypki z barwnikiem, jako smakołyk, bardzo rzadko)

- sałata ( podawana co 4 -5 dni , świeża od babci z działki, podawana okresowo )

- orzeszki ziemne (jako smakołyk, nie solone

- papryka

To na tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto Chrupkowe Top 10 : 1.Ser żółty 2.Ser biały 3.Ryż 4.Marchewka 5.Chleb 6.Jabłko 7.Gerberki (wszystkie :P) 8.Jogurt 9.Słonecznik (Ale oczywiście daje go mało) 10.Pestki Dyni (też rzadko ;P)

Oto Chrupkowe Top 10 , ponumerowane . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najchętniej zjadane rzeczy u mojego chomika to: słonecznik, siemię lniane, różne orzechy, koniczyna, brokuły, banany (świeże i suszone).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orzeszki ziemne, truskawki, mięso (syryjek), mączniki (dżungary), pomidory, kiełki i ser żółty ;)

Pieczywo chrupkie też lubią, wafle ryżowe, suchy chleb.

Edytowane przez Dogha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogórki :) Ulubiony smakołyk Śnieżki. Poza tym lubi suszonego banana i jabłka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jabłko,marchewka i może sałatkę vitapolu i ser żółty.

Edytowane przez Puszek039

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

brokuły,zdecydowanie i definitywnie.No i jeszcze siemię lniane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Niunia to żarłok (o figurze w ogóle nie myśli xD). Zjada wszystko co się jej da xD Jedynie za marchewką nie przepada.

Dzisiaj dostała czereśnie, nagle ugryzła, a jak mnie zobaczyła to cały kawałek który dostała został schowany w policzek ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vega uwielbia surowe mięso, wyniucha je z każdej odległości. Poza tym siemię lniane, zioła z HP i ser żółty. No i oczywiście pałeczki melisowe z HP. Za warzywami nie przepada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O fuj, u mnie nikt tych melisowych jeść nie chciał.

Dodaję nowy produkt do listy - JAJKO :P tzn. białko no alee.

I banany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Niunia to żarłok (o figurze w ogóle nie myśli xD). Zjada wszystko co się jej da xD Jedynie za marchewką nie przepada.

Dzisiaj dostała czereśnie, nagle ugryzła, a jak mnie zobaczyła to cały kawałek który dostała został schowany w policzek ^^

cytuje z listy żywieniowej

⋅ Czereśnia owoce pestkowe, za dużo cukrów, w nadmiarze w połączeniu z wodą prowadzą do biegunki

Polecam przejrzeć co chomik moze jeść ;) http://e-chomik.pl/lista-zywieniowa-co-podawac/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pusia, w NADMIARZE...jedna czeresnia na pewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzedni za buraka xd

A tego jeszcze nie wybadałam :P

Ale pietruchy nie lubi (liści)

Zjada marchew, cukinię, ser żółty ale za co dałby sie pokroić to nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi