Skocz do zawartości
Gość chomiśmegan

KAKADU

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze :) Tylko mówię, że mnie to zdziwiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fotek nie mam ze sobą...Ale teraz katowickie kakadu jest wielkości sali lekcyjnej,chomiki nie mają kołworotków i jest mniejszy wybór akcesorii.Jedynie karm nadal wiele. ;/

Edytowane przez Kulka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kulka, to jak już będziesz miała przy sobie, to wrzuć :)

Strasznie mnie to ciekawi, czemu tak się powierzchnia zmniejszyła? Czy tylko na jakiś czas, czy na stałe? Jeden z największych zoologów w Polsce ma być teraz jednym z najmniejszych? Nie mogę sobie tego wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hurrraaaa!!! Własnie przed chwilą przeczytałęm że w Szczecinie otwierają takie centrum wyprzedażowe a co ja tama przeczytałem:

Bo to centrum ma unikatową formułę - wyjaśnia. - Ulokowały się w nim 3 duże sieci, SMYK z odzieżą dziecięcą, supermarket Piotr i Paweł, sklep Kakadu i jeszcze kino Helios. Trudno, by supermarket czy sklep zoologiczny funkcjonowały w formule przecen.

W koncu w Szczecienie będzie Kakadu, widziałem je w Krakowie i bardzo mi sie spodobało! Weeee Na pewno sie wybiorę, widziałem ile jest tam ciekawych rzeczy, w które małe zoologi nie inwestują.

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za opóźnienie, ale jako że mieszkam kolo trzech stawów to informuję,że kakadu na stałe jest malusim sklepikiem. Obok otworzyli jakiś sklep z chińskimi wyrobami. Koszmar :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka sklepów KAKADU w Warszawie ma braki w produktach VITAPOLu- ani kolb, ani karm, a o dodatkach to już można pomarzyć- no chyba, że tak jest we wszystkich sklepach tej sieci. Za to mają taniej produkty HP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kropcia, w moim najbliższym Kakadu ( W Centrum handlowym Warszawa Wileńska) jest wszystko wszystkich firm, kolby, karma, dodatki, poidełka, klatki (większosć za małe, ale można trafić na dobre), miski, ściółki, siana itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kulka, ostatnio po zajęciach podjechałam właśnie do katowickiego Kakadu i doznałam szoku :( jak z jednego z największych zoologów w Polsce mogli zrobić coś takiego, masakra. Pamiętam to mega stoisko z produktami Vitakraft, osobne stoisko dla produktów Herbal Pets, osobne na klatki, osobne na zabawki, po prostu był mega wybór, a teraz... ;/

Za to w Kakadu w Bytomiu w C.H. Agora nie ma żadnego produktu dla gryzoni marki Vitapol. Na dawnym miejscu produktów Vitapolu na półkach widnieją teraz produkty Nestor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio gdzieś przeczytałam ,że w katowicach mają SuperSam w mieście przebudować na ulicy mickiewicza i że będzie tam kakadu ale pewna nie jestem, gdzieś się obiło o uszy...a nawet jak to z tempem remontów w Katowicach( patrz - - > dworzec ) to to Kakdu powstanie za rok,dwa :P jestem własnie ciekawa co będzie w galerii dworca ,ale to już tak odbiegając od tematu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam w kakadu jakach najgorsze. W tym sklepie jest ,że trzymają świnki morskie i króliki razem a takto to nawet ook. W lublinie nie byłam choć mam blisko do lublina =>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w Legnicy kakadu jest w miarę, ale wiele do życzenia zostawiają warunki w jakich trzymają zwierzęta.

patrzcie jakie klatki polecają dla syryjka:

http://www.kakadu.pl/Gryzonie/chomik-syryjski.html

Gryzonie te są samotnikami z natury. Kilka osobników można trzymać tylko w bardzo dużych klatkach, w których każde zwierzę ma własny rewir, najlepiej jednak hodować je pojedynczo. Kotne samice mogą być bardzo agresywne, także wobec człowieka. Generalnie samice są bardziej agresywne od samców.

Są wytrzymałymi, bardzo łatwymi w utrzymaniu i hodowli zwierzętami. Można je trzymać pojedynczo.

To o syryjkach

Teraz roborowskie:

Zwierzaki są bardzo szybkie i zwinne. Żyją w grupach. Między zwierzakami dochodzi czasami do sprzeczek, zwykle nie groźnych, choć poważne walki również się zdarzają. Wówczas słabszy osobnik, który nie ma możliwości ucieczki, może zostać zagryziony przez silniejszego.

Klatka dla chomików powinna być obszerna, tym bardziej, że powinno trzymać się grupkę tych zwierząt. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na odległość między prętami, nie może być większa niż pół centymetra. Pozostałe wymagania takie, jak w przypadku innych chomików

Dżungarskie:

Można te chomiki trzymać w grupach lub parach. Nawet osobniki tej samej płci mogą żyć zgodnie, pod warunkiem, że zostały połączone ze sobą w młodym wieku, najlepiej kupić dwóch braci. Czasami będzie dochodziło między nimi do sprzeczek lub walk, ale zwykle szybko się one kończą i zwierzaki zgodnie zasypiają w jednym domku.

Skoro kakadu popiera trzymanie chomików grupach (albo parami) to ja nie wiem.

Po prostu mi ręce opadają....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś 2-3 tygodnie temu bylam w kakadu, w legnicy. w pierwszym akwa byly maluszki (!). nagralam je na telefon. wrzuce w wolnej chwili. mialy juz siersc i pelzały do miski z jedzeniem. mamusia byla w srodku, w domku...

Edytowane przez maxishine

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przed sylwestrem byłam w KAKADU w jakach spodziewałam się jakiś artykułów do wyposażenia klatki a tu.. ściółki drogie .. malutkie domku z dwa jedno wielkie poidełko i chyba tyle .. tylko co najwyżej z hp kupiłam zioła podstawowe i drewniany karmniczek . ale zwierzęta nie są najgorzej trzymane mają żwirek domek nie mają klitki doślownie tylko coś wiekszego dają im warzywa i owoce, :-)  

Jak chodzi o KAKADU w galeri makotów w warszawie to jest więcej wyposażenia na oko bo tylko się przeszłam tylko te zwierzęta trochę gorzej trzymane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu macie link do KAKADU we Wrocławiu http://kakadu.pl/Gryzonie/

to jest strona sieci, nie tylko sklep we wrocławiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze, jak tylko mam okazję zaglądam do Kakadu, głównie ze względu na duży wybór produktów chociażby Herbal Pets. Generalnie wszystko kupuję w lokalnym zoologicznym, jest taniej, no i bliżej, mają VL, Jaśkowe trociny, Pucka, itd. ale jeśli chodzi o dodatki do karmy z HP to nie ma aż tak dużego wyboru, więc zawsze jak jestem w Kakadu jest ten sam schemat. "O, pomidor suszony, tego jeszcze Fi nie próbowała!" i do kasy. :P

Mogłabym w sumie kupować przez internet, ale jakoś wolę na żywo. Jedyne co kupiłam przez internet, to kołowrotek, bo nigdzie nie było odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisałam się :P

Witam serdecznie

Piszę w sprawie informacji jakie znajdują się na Państwa stronie internetowej pod adresem http://kakadu.pl/Gryzonie/ . Jako osoba przez zajmująca się interwencjami, adopcjami oraz hodowlą rodowodowych chomików a przede wszystkim wielki ich miłośnik - chciałabym zwrócić Państwa uwagę na bardzo istotną dla tych zwierząt kwestię.

Jesteście Państwo chyba największa siecią sklepów w Polsce, sama często korzystam z Waszych usług i pragnę, by Państwa sieć stawała się jeszcze lepsza :)

Najbardziej rzucającą mi się w oczy wzmianką jest kwestia stadnego trzymania chomików. Niestety, wbrew zamieszczonym przez Państwa informacjom, chomiczków żadnego gatunku nie możemy w warunkach domowych trzymać razem. Są to zwierzęta zdecydowanie bardziej terytorialne od innych gryzoni. Jeden chomik = jedna klatka. Taka mała złota zasada, która powinniśmy przestrzegać, trzymając w domu chomika. W warunkach domowych trzymanie w klatce więcej niż jednego osobnika jest bardzo niebezpieczne i może się skończyć bardzo źle dla zwierząt! Nawet żyjące miesiącami w zgodzie chomiki mogą w pewnym momencie zacząć walkę na śmierć i życie. Dotyczy to każdego gatunku chomików.
Chomiki syryjskie oraz chińskie w naturze są bezwzględnymi samotnikami. Powstało wiele prac badawczych zrealizowanych w wyniku obserwacji tych zwierząt w naturze jak również w warunkach laboratoryjnych, w wyniku badań behawiorstycznych oraz fizjologii tych zwierząt. Wysoki poziom stresu oraz agresywna reakcja na pobratymców nie pozostawiają najmniejszych złudzeń...
Chomiki z rodzaju Phodopus - Roborowskiego, dżungarskie i Campbella w naturze żyją niejednokrotnie w niewielkich grupach, jednak grupy te nie są bezwzględnie stabilne i bardzo często zdarza się, iż osobniki po pewnym czasie rozchodzą się w swoje strony i żyją osobno. Na co warto zwrócić uwagę? Na to, że nie jesteśmy w stanie takich warunków odtworzyć w klatce! Nawet największa willa nie zastąpi kilometrów kwadratowych, jakie mają do dyspozycji chomiki żyjące w środowisku naturalnym, a stłoczenie dwóch lub więcej tych gryzoni we wspólnej klatce jest wręcz prowokacją do walki o terytorium. Osobniki tego gatunku trzymane razem nawet po długim czasie zgodnego życia mogą stać się wobec siebie agresywne. Zamknięte na małej przestrzeni (bo czymże jest klatka? - nawet taka 'metr na metr'?) zwierzęta nie będą miały jak się rozejść, jak od siebie uciec... Ich 'mała chomicza kłótnia' może skończyć się poważnymi ranami, a nawet śmiercią jednego bądź i obu osobników!
Można tez obejrzeć galerię drastycznych zdjęć pod adresem: http://forum.e-chomik.pl/topic/6304-uwaga-na-stadne-trzymanie-chomik%C3%B3w-drastyczne-zdj%C4%99cia/ . Informacje te opieram na wynikach badań naukowych i wydanych na ich podstawie publikacji, wieloletniej wiedzy hodowców z całego świata oraz wielu interwencji, jakie przeprowadzili miłośnicy chomików w Europie.

Liczę, że sieć Kakadu należy przede wszystkim do takich sklepów, dla których zwierzęta są ważne i postara się o zmianę tych informacji :)

Pozdrawiam

--
Fundacja Ogony
Marta Podruczna,
Koordynator Adopcji Chomików

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co oni teraz zrobią.

Daj znać co odpiszą, okej? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maxi, proszę Cię, nie zadawaj już pytań w stylu:

Daj znać co odpiszą, okej? :)

Wiadomo coś?

Co z chomikiem?

Co z chomikiem?

itp. - OK? :D to już trochę męczące.. :P

Zapewniam Cię, że jak ktoś będzie miał coś do powiedzenia to napisze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bylam dzisiaj w kakadu i maja przecene na siano i wiory z ldrzew lisciastych (chyba polowe za polowe ceny) kupilam 4 paczki siana i trzy paczki wior (kazda paczka ma 500 g) za 14 zl. Nie wiem czy to w calej polsce... ale w Galeri Bonarka w krakowie jest ta promocja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam informacje na temat sklepu KAKADU w Katowicach i hmmm...

Asortyment może i nie najgorszy...ale kupiłam tam pierwszą świnkę morską - maluch miał około 1 tygodnia, grzybicę oraz zapalenie płuc - koszt leczenia - 300zł ;D

Innym razem będąc tam spotkałam zmaltretowanego przez innego osobnika roborka...zwróciłam uwagę i nie uzyskałam żadnego komentarza...jedynie zabrano malucha do pudełka...żałowałam, że nie miałam miejsca w domu na drugiego chomika... Osobiście wyjątkowo nie przepadam za tym sklepem...jeśli macie ochotę na interwencję to można jej dokonać prawie za każdym razem będąc tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi