Skocz do zawartości

Jak odchudzić chomika?

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam jeszcze jeden problem :-) Moj 2 letni chomiś ma sporawy brzuszek (pewnie jak ja jestem na zajeciach to on popija po kryjomu piwo hihi ). Fakt faktem brzuszek jest spory i jak by to powiedziec w boczki mu poszło. Podczas mojej nieobecnosci rodzice mu dogadzali tak, ze tyłeczek nie miesci mu sie w kołowrotek :-/ Znacie jakies sposoby na odchudzanie chomcia. Miki biega duzo i chętnie - troche w duzej kuli (tak wiem wiem podobno to dla nich niedobre, ale wet powiedział ze no problem-byle nic w nadmiarze), ale zasuwa tez na wolności - po działce, po mieszkaniu. Pomózcie jakos chomisiowi, który niedługo nie zmiesci sie do swojego domciu :(

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najpierw wezmę 10 głębokich wdechów i się uspokoję - dopiero potem odpiszę, bo inaczej to zabraknie mi cierpliwości, grzecznych odpowiedzi i cenzury...   Rozdziel chomiki.

Ale my mamy pytanie. Kiedy rozdzielisz chomiki?   Chomiczek, który się wycierpiał okropnie. Był razem z innymi: http://forum.e-chomik.pl/topic/7730-pogryziony-maluch-kajtek/   Fotki też daję,

Raczej razem. :( Jeden dominuje i je, drugi głoduje.

Miałam podobnie, gdy babcia rozpasła Kudłę. Ale udało mi się ją odchudzić.

Dużo biegana w kołowrotku, więcej wody, marchwi, mniej suchej karmy, sucharów i chleba (ale całkowicie nie wolno wyrzucić tych składników z chomiczej diety!), mniej dropsów. Zero słodyczy ludzkich i dla gryzoni. W ogóle mniej tego jedzenia. Babka pakowała przecież w Kudłę bez opamiętania, a Kudła bez opamiętania to wsuwała. Co za duet.

Dobrze, a teraz niech się ktoś mądry wypowie fachowo i poprostuje, jak coś popieprzyłam.

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno będzie

prosze bardzo..oto lista ze strony herbal pets

Poznań

Sklep "ZOO NATURA" Centrum Handlowe King Cross Marcelin

Sklep "Pupil" w Klinice Weterynaryjnej ul. Księcia Mieszka I 18

Sklep "ZWIERZYNIEC" Centrum Handlowe AUCHAN Swadzim

Sklep "DELFIN" Os. Rusa 134

Sklep "ALI" Artykuły Zoologiczne, ul. Kilińskiego 14

Sklep Zoologiczny ul. Zeylanda 4

Sklep ZOOLAND ul. Dąbrowskiego 72

Sklep Zoologiczny ul. Piaśnicka (Os. Lecha, Pętla MPK)

Sklep Zoologiczny MAKS Pasaż Piastowski - Pawilon I piętro

os. Piastowskie 74

Sklep Zoologiczny BETHOVENS ul. Głogowska 89

ZOO FRANOWO Centrum Handlowe M-1(pasaż) ul. Szwajcarska 1

Praktyka weterynaryjna MY PET, os. Tysiąclecia 30 (Rataje)

Sklep zoologiczny ZOO PIĄTKOWO

Centrum Handlowe TESCO, ul. Opieńskiego 1

Odnośnik do odpowiedzi

Miki uwielbia po mnie lazic - wczoraj siedziałam w piżamie wiec przechodził z rekawa do rekawa :-) uwielbia jak robi mu sie tor przeszkód - rolki po papierze toaletowym, koc, poduszka i chomiś wniebowzięty :wink:

E..to nie mam szczęścia. Bo Miśka woli biegać po

domu niż po mnie chodzić. A Bobek to zaraz mi narobi "małe bobki" ;)

i nici z zabawy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Taką ma tuszę chomik. Nic nie zrobisz, przecież nie da się chomika zapisać na aerobik :p Tak samo jest w końcu z ludźmi, jedni tyją szybko, a inni mogą jeść dużo i nie wpływa to na ich wagę. Możesz spróbować dawać chomikowi jedzonko bogate w witaminy i ewentualnie odstawić to, co może zawierać dużo tłuszczów.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Prosze was o pomoc, mój chomik jest gruby!! ale te zgrubienia po bokach są dziwne. czy to na pewno nadwaga. A poza tym Max nie lubi biegac!! nie mam kołowrotka bo :down: boje sie że moze sie mu w nim coś stać nie ma pieterka wymiary klatki to ok 30-35 cm długości i 45-50cm szerokości. jak moge go odchudzić???

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...

idz do tematu

http://www.e-chomik.pl/foroom/viewtopic.php?t=1091

przede wszystkim zadnego cukru, slodyczy, dropsow (rowniez tych dla chomikow), chleba, mniej jedzenia ogolnie (ale z tym trzeba uwazac), wyrzucilabym rowniez orzechy z diety - moze byc podawany powiedzmy sztuka raz dziennie, slonecznik tak samo.

wiecej: wybieg ponad 1 godz dziennie, wiecej wody, owocow i warzyw - jeśli mozliwe surowych, byc moze lepszy kolowrotek

i nie podtykac chomikowi pod nos coraz to nowego jedzenia, tylko zostawic w karmniku i niech sobie sam korzysta.

dobrze byloby rowniez poukladac tak jedzenie w klatce, zeby chomik musial sie troche pomeczyc, zanim go dostanie. Na przyklad powiesic na sznurku - zeby musial slupka stanac, czy na patyczku - zeby musial wyjsc po niego

Odnośnik do odpowiedzi