Skocz do zawartości
Gość chomiśmegan

Co jej dać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chomiśmegan

Witam .Mam mały problem z chomikiem taty.Tata pojechał do dziadków na święta , a ja od piątku do dzisiejszego wieczoru mam Megi jego syryjkę i ona u mnie jakoś nie chce ziarenek jeść.Tata jej kupił niedawno jakąś karmę na wagę,ale wygląda ciekawie.Pachnie,jest urozmaicona,a Megan się męczyła nad jednym ziarnem,a jest zdrowa, nawet dzisiaj ją miałam na wersalce, a ona biegała ładnie. Wczoraj też za bardzo nie chciała ziarenek, to jej dałam kawałek jabłuszka,2 mini plasterki marchewki i 2 kawałki skórki od chleba i to zaraz wzięła,a po ziarnach chodziła i chciała je z miseczki wyrzucić,a myszokoczkom ta karma smakuje. Dzisiaj sklepy pozamykane,to co ja mam jej dać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, moze po prostu nie lubi tych ziarenek? Moja Śniezynka czego nie lubi,to po prostu wyrzuca z miseczki i to jest oznaka,ze mam jej tego nie dawac i zabrac.Na razie moze wybieraj te co lubi np. kawalki banana.Daj moze jeszcze kawalek jablka i plaster marchwi. Nie wiem co poradzic. A to czego nie lubi to nie dawaj. Przynajmniej ja bym tak zrobila. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj jej tą karmę, zostaw w misce. Chomik nie jest głupi, z głodu nie umrze. Jak zgłodnieje to zje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj jej tą karmę, zostaw w misce. Chomik nie jest głupi, z głodu nie umrze. Jak zgłodnieje to zje :P

Hehe, w sumie masz rację.Tez nie pomyslalam.Tylko piszę bzdety :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zgłodnieje to i ziarenka zje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chomiśmegan

Dałąm jej trochę myszoskoczkowej karmy i chyna zjadła troszkę :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karma chyba z samych ziaren się nie składa, więc jak ziaren nie lubi to znajdzie się coś innego co zje. A jak będzie głodna to zje nawet to czego nie lubi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawaj jej owoce suszone lub świeże. Może tych ziarenek po prostu nie lubić. A czy jej je zostawisz czy nie, to już Twoja sprawa ;)

Ja bym jej zabrała :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie zabieraj jej, przecież ziarna to podstawa chomiczej diety. Jak zgłodnieje to zje, tylko nie dosypuj jej nowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie to pszenica, bo jest w większości karm. Mój chomik też za nia nie przepada, a za to kupiłam mieszankę ziaren dla ptaków w której były różne prosa i bardzo mu smakuje. Tak jak napisała Kasztan, chomik potrzebuje w diecie ziaren, więc mogłabyś kupić taka paczuszke prosa, moze chomikowi posmakuje :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chomiśmegan

Może za tatą tęskniła? Już jest u siebię,więc chyba już je :) :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj może z płatkami owsianymi, żytnimi lub orkiszowymi. To tez ziarna tylko nieco już przetworzone, ale nadal zdrowe. U mnie chomiki wolą to od zwykłych ziaren.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi