Skocz do zawartości
Angelo

Pielęgnacja chomiczej sierści

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za poparcie Dzwoneczku ;)

Masz racje - nie wszystko co pisza w książkach jest prawdą.

Myślę, że witaminy dla chomików naprawde nie są takie drogie, a starczają na dość długo.

Karmę dla rybek można np. zastąpić siemieniem lnianym (chyba tak to się odmienia xD). Działa dobrze na sierść za kilogram kosztuje 2.70 - na wagę w zwykłym spożywczaku. No i co najważniejsze - mamy pewność, że maluchom nic nie będzie. (W witaminach, o których jest ten temat, również znajdują się niewielkie ilości siemienia lnianego, więc spokojnie podajemy je chomikom- bez obawy o ich zdrowie.)

poprawka błędu ort... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niech i tak bedzie :) pewnie na koniec wyjdzie na to ze podawac bede tylko "pelnowartosciowy" pokarm plus kolby :) bo teoretycznie powinien wystarczyc :)

i to z cala pewnoscia, bedzie pokarm przeznaczony dla chomikow :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie na koniec wyjdzie na to ze podawac bede tylko "pelnowartosciowy" pokarm plus kolby bo teoretycznie powinien wystarczyc

i to z cala pewnoscia, bedzie pokarm przeznaczony dla chomikow

No i tak będzie :P

Ja tam się nie wysilam i z "witamin" jak już to daję trochę Vibovitu raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow :) Vibovit.... to bylo dobre jak bylam mala :) hehe to prawdziwy pokarm dla chomikow, nie to co zarcie dla rybek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też jak coś to daje ViboVit, a co do pokarmu dla rybek to uważam, że podawanie go to dośc dobry pomysł i jakbym miała chomiczka to z pewnoscią bym go wypróbowała :) mówiąc o pokarmie dla rybek mam na myśli te takie martwe, małe larwy (karmi się też nimi żłówie)....bleee... ale doskonale zastąpią mączniaki, chrabąszcze, świerszcze i inne tego typu sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam daje chomikowi normalny pokarm dal rybek taki w płateczkach czerwonych i zielonych, a nie żadne tam martwe larwy.

NAprawde jest to stosowane przez wielu hodowców choimików, to nie żadna trutka tylko normalny pokarm!

poprawka błędu ort...

dostajesz kolejny raz ostrzeżenie za złamanie §18 regulaminu forum - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a skąd wiesz, że jest podawany przez hodowców? W Polsce nie mamy hodowców tylko trzymaczy :/ Co do takiego pokarmu to nie wiem, ale nie wydaje mi się dobry to podawania, ale oczywiście pan matix jest wszystkowiedzący i na pewno w bardziej doświadczonym gronie się obraca niż ja :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja daje taki w płatkach dla ryb akwariowych. Chomcia czasami zje 1-2 płaki (bo tyle powinno sie podawać). Aktualnie mam jeszcze czerwone robaczki dla mojego bojownika, czy takie też można podawać? Bo mówiłaś Batonik o jakimś żywym pokarmie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja jeszcze mam w lodowce, bo mi sie przypomnialo :) mrozone rozwielitki, tak sie to chyba nazywa. to sie rozpuszcza w wodzie i daje rybkom... nadaje sie to tez dla chomika, czy nie?

nie ma to jak kombinowanie, bo mamy malo prawdziwych pokarmow :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwielitki? Przecież to skoupiaki i to jeszcze bardzo malutkie, więc chyba nie, ale nie jestem pewna. Ja mam takie glizdy czerwone, też w lodówce. To jak z tym podawaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te czerwone robaczki dla bojownika to jak mi się wydaje larwy ochotki...ale masz mrożone czy żywe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większe larwy moga raczej być każde podawane :)

A co rozwielitek to nawet nie wiem co to jest i nigdy chyba tego nie widziałam, dlatego trudno mi powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcaale nie uważam sie za jakiegos zanwce chomików!!!

A ty batoniku tez sie tak nie wywyższaj bo też o nich za dużo nie wiesz, tak, tak zrobiłaś dużo artów na stronie ale to tylko za pomocą książek i komputera

;{ :[

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

matko matix nie krytykuj! Gdzie ci się Batonik wywyższa??!! Wogóle jak można tak mówić? a ty co zrobiłeś dla forum? Napisz coś i wtedy pogadaj!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noo tak matix, a wiedza się bierze sama z siebie, a nie z książek i innych źródeł, no nie? (no to nie polecaj tego pokarmu dla rybek skoro z książek się to nie bierze - widzisz, sam sobie zaprzeczasz) ;P Jakie głupoty piszesz Zapomniałes dodać, ze oprócz książek polskich i zagranicznych, sa też liczne publikacje medyczne, kontakty z kilkoma bardzo dobrymi weterynarzami (jednymi z najleszych w swoich dziedzinach np. p. Kruszewicz <- moze znacie) z Polski i także z Irlandii, stałe kontakty z kilkoma HODOWCAMI (nie trzymaczami) chomików z Wysp Brytyjskich, Rosji i Irlandii, kilkuletnie doswiadczenie z chomikami (miałam ich około 30) <-- myślisz, ze moje artykuy są zerżnięte tylko i wyłącznie z książek? To prosze podaj mi choć jedną ksiązkę (także zagraniczną) w której znajdziesz tak dokładny artykuł np. o mleku w diecie chomików, powodzenia zycze, przyda Ci się, chociaż pewna jestem, że nie znajdziesz :P A poza tym zerknij na tył jakiejkolwiek twojej ksiazki o chomikach i zobaczysz podaną bibliografie, myślisz, ze skąd oni to biorą? Faktów naukowych nie można zmieniac tylko dlatego, że komus się tak podoba, dlatego trzeba korzystać z innych źródeł, a i tak nie ma się w 100% pewnosci, że wszystko co jest napisane to prawda i trzeba umiec zrobić odpowiednią selekcje :) Nie ma ludzi nieomylnych, no i niestety taka jest prawda, ja też się mylę i też pisząc skupiam się na FAKTACH, a nie w głównej mierze MOICH przypuszczeniach :)

Czytając człowiek się uczy i nie wiem czy to zauważyłeś, rozumiem, ze do szkoły nie chodzisz, bo o tym nie wiesz :|

A wracając do tematu to o witaminkach zrobie oddzielny artykuł. No niestety nie mam czasu, ani jakieś weny, zeby coś skrobnąć... Zabieram się już za to 3 raz i kończe na pierwszym zdaniu ;P

poprawka błędu ort x2... - macaron

spokojnie Batoniku, złość piękności szkodzi, nie ma co się denerwować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomiczek tak z tyłu, za pupcią ma bardzo długą siersc. Czy moge mu ją obciąc delikatnie ? Nie będą mu później wypadały włopsy z tego miejsca ? Odpowiedzcie mi bye

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a po co ja chcesz obcinac?

raczej sie nie powinno. jeśli bardzo chcesz, to odkaz nozyczki (wyparz) i potem mozesz w ostatecznosci. Ale uwazaj, bo chomiki to ruchliwe zwierzeta, i istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo, ze mu zrobisz krzywde.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo mojemu chomiczkowi się przyczepiają trocinki do tego miejsca :(( Dlatego... Jak by co kaskas, to jeszcze wejdz na multimedia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm a przyczepiaja sie tylko dlatego, ze sa dlugie, czy sa tez brudne? A moze lepiej od czasu do czasu wyczesac grzebyczkiem futerko, tak jak to u mnie w temacie Flamaster mowil? Wlosy i tak szybko odrosna, i musialabys to chyba dosyc czesto robic.

Ale pamietaj, nigdy nie uzywaj nozyczek z ostrymi szpicami, to zbyt niebezpieczne.

AAA i taki maly off top hehehe nie obgryzaj paznokci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AAA i taki maly off top hehehe nie obgryzaj paznokci

A skąd wiesz ze obgryzam paznokcie, to jest jak nalog - inni pala, drudzy gryza, ja nie umiem sie oduczyc :(( sorry za off topa...

hiehie a zdjęcie na konkurs oglądałaś? roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Twój chomik jest długowłosy? Do obcinania najlepsze by były takie nożyczki dla niemowlaków, są malutkie, poręczne i mają całkiem okrągłe czubki :)

Tylko przy obcinaniu uważaj na ogonek ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dziękuję bardzo, jak chcecie możecie zamknąc, a zdjecie z konkursu - też fakt }{

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mimo wszystko nie sadze, zeby to byl dobry pomysl... moze na lato, gdyby byly bardzo duze upaly to tak, ale na dzien dzisiejszy, zostawilabym siersc taka jaka jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam tzw. "Trójpak" Vitapolu, gdzie macie trzy kolby w różnych smakach - ja przy dwóch syryjkach kupuję dwa takie trójpaki na tydzień... Nie jest to oczywiście norma, bo czasem zjedzą mniej, a czasem więcej, ale to tak około wychodzi sześć kolb na tydzień do dwóch... Ale ogólnie kolby są większe niż w dwupaku, mają naprawdę więcej ziaren, są grubsze. Więc jeśli gdzieś taki trójpak spotkacie - polecam, bardzo fajna rzecz jeśli chodzi o dodatek w żywieniu :D

Słuchajcie, a czy nie wiecie co z jedzenia może poprawić wygląd sierści angorki? Jest zdrowa, ale nie chcę jej jak coś faszerować tymi preparatami dla większych zwierząt, myślałam, że może coś z jedzenia mogłoby poprawić jeszcze bardziej wygląd jej sierści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi