Skocz do zawartości
Risa

Chomiki w obiektywie

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne!

Chciałam na wstępie wspomnieć, że w tym konkursie nie przewiduję nagród - jest to po prostu forma wspólnej zabawy i "nutki zdrowej rywalizacji"

Udział jest dobrowolny z przestrzeganiem regulaminu forum oraz zasad konkursu (patrz niżej).

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest tematyczny: wszelkie zdjęcia zgłaszane do niego muszą nawiązywać do tematu – inne będą usuwane. Tematy będą inne każdego miesiąca – jeśli ktoś będzie miał jakieś pomysły może nadesłać propozycję na pw.

2. Do konkursu zgłaszamy maksymalnie 3 zdjęcia własnego autorstwa.

3. Każde zdjęcie powinno być dobrej jakości, niekoniecznie w dużym formacie (mile widziana rozdzielczość 640x480 – 1024x768).

4. Zdjęcia wysyłacie do mnie na pw z dopiskiem „Konkursowe - *miesiąc*”, np. . Konkursowe - sierpień.

5. Na każdym zdjęciu musi być chomik, niekoniecznie nasz (np. brata, kuzynki, koleżanki – jednak za pozwoleniem właściciela).

6. Każde zdjęcie zgłoszone do konkursu musi zostać opisane:

a. Imię chomika na zdjęciu.

b. Tytuł zdjęcia.

Są to informacje dla mnie i nie będą podawane do głosowania, jedynie zwycięzca zostanie na koniec podpisany.

7. Pod koniec każdego miesiąca będzie organizowane głosowanie - przy małej ilości zdjęć w formie ankiety; przy większej głosy będą wysyłane do mnie na pw – zasady głosowania poniżej.

8. Pod koniec roku będzie organizowany konkurs na najlepsze zdjęcie roku – udział wezmą najlepsze zdjęcia z danych miesięcy – konkurs grudniowy będzie krótszy o 1 tydzień, który zostanie przeznaczony na głosowanie końcowo roczne.

9. W tym temacie nie komentujemy zdjęć, jedyny moment komentowania zdjęć jest po ogłoszeniu wyników - ze względu na prośbę Pampuszka takie malutkie ustępstwo.

10. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu mamy dwie opcje: piszemy pw lub wiadomość zaczynającą się od słowa „Problem”.

11. Zdjęcia zgłaszamy w podanym terminie, zostaną one opublikowane po terminie zgłoszeń i w tym czasie będzie głosowanie (około 1 tyg.).

Zasady głosowania:

1. Każdy użytkownik może oddać głos na maksymalnie 6 zdjęć nie swojego autorstwa.

2. W przypadku zagłosowania na swoje zdjęcie wykluczamy wszystkie zdjęcia danego użytkownika w danym miesiącu.

3. Raz oddany głos nie ulega zmianie!

4. Podczas głosowania używamy 6–cio stopniowej skali, jak w szkole:

a. Zdjęcie *numer* - 6

b. Zdjęcie *numer* - 3

c. Zdjęcie *numer* - 4

d. Zdjęcie *numer* - 5

e. Zdjęcie *numer* - 1

f. Zdjęcie *numer* - 2

Zachowujemy kolejność zdjęć, a nie punktacji. Może być tak, że wszystkie zdjęcia na które głosujecie ocenicie na 3, albo zagłosujecie tylko na 2 zdjęcia i je ocenicie na 6 i 2.

5. Głosy przesyłacie na pw, a wiadomość tytułujecie „Głosowanie – konkurs *miesiąc*”, np. „Głosowanie – konkurs lipiec”.

6. Zdjęcie jest wybierane na zasadzie sumowania punktów, a wyniki zostają ogłoszone najpóźniej tydzień po zamknięciu głosowania.

7. Głosujemy tylko i wyłącznie w terminie podanym do tego celu, jednocześnie pierwszy dzień głosowania oznacza koniec zgłaszania zdjęć na dany miesiąc.

Edycja marcowa:

1. Zdjęcia zgłaszamy od 1 marca do 25 marca (do północy).

2. 26 marca wstawię w tym temacie ponumerowane zdjęcia (kolejność losowa).

3. Głosowanie będzie trwać od momentu wstawienia zdjęć do 30 marca (do północy).

4. Ogłoszenie wyników przewidziane na 31 marca.

Temat konkursu: Chomik w mitologii.

Ważne!

1. W przypadku uzyskania miejsca ex aequo organizuję dogrywkę między takowymi zdjęciami.

2. Zdjęcia konkursowe wysyłajcie do mnie na PW.

Tą edycję prowadzę za anę443, więc zarówno zdjęcia jak i głosy znowu idą do mnie :)

Coś czuję, że będzie wesoło co do interpretacji tematu.. :D Ciekawe czy ktoś wpadnie czemu akurat taki temat.. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idy marcowe? ;) Trochę krwiożerczo. :D

Pomysł całkiem całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzmy.. :D Marzec jest pierwszym miesiacem wg kalendarza rzymskiego.. miesiacem Marsa i idąc ta drogą doszłam do wniosku, że mitologia może być ciekawym motywem :) Ciekawe co wymyślicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to kurcze właśnie o tym mówię. :D W końcu idy to święto poświęcone Marsowi. :D Ja już mam pomysł, tylko nie wiem, czy dam radę zorganizować "eksponaty". :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O matko jaki trudny temat, ale chyba jakos sprostamy :D A kto ustala kto będzie prowadził kolejne edycje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pewnie organizatorki między sobą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Risa i Ana

---

Jaka mitologia ? Grecka, egipska, rzymska, słowiańska ... ?

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak :) Z aną443 się dogadujemy. Jest ustalone, że na zmiane - wtedy np jak ja prowadze to ana może brać udział i odwrotnie :) W tym miesiącu ze względu na brak czasu u any443 poprowadzę tę edycję :)

No właśnie temat wiem, że jest trudny, ale sądzę, że może okazać się przyjemny :) Tylko zdjęcia na ostatnią chwilę robione niekoniecznie wyjdą. Radziłaby chyba wcześniej zacząc myśleć nad koncepcją :P Macie ponad 20 dni, wiec sądzę, że na spokojnie da rade coś skombinować ;)

A insporacje macie już na tacy - mitologia :D

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcecie żebym wstawiła tu zdjęcie dwóch gladiatorów??? :blink:

co to za temat :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niee.. bez gladiatorów się obejdzie :P Jak ja mam 2 pomysły to naprawde nie jest trudno coś wymyślić :D Ale temat życia nei ułatwia.. za to pomyślcie jakie fajne mogą być zdjęcia jak się postaracie! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby móc zrobić jakiekolwiek zdjęcie, trzeba mieć jakikolwiek pomysł :lol:

Myśle intensywnie, może coś wydumam :P

EDIT

Ha. Mam aż za dużo pomysłów :P Byle chomiki chciały współpracować <_<

Edytowane przez Nina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pomysł :D Już nawet zrobiłam 1 rekwizyt :) Żeby tylko Miś był grzecznym modelem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka mitologia ? Grecka, egipska, rzymska, słowiańska ... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzec jest miesiacem Marsa - bóg rzymski, ale z Rzymem bardzo wiąże się też Grecja. Sądzę, ze wystarczy się oprzeć na tych dwóch :P Ale to jest jakby ograniczenie twórczości - jak ktoś będzie chciał to i skandynawską może poruszyć ;) Na pewno z mitologią okolic Morza Środziemnego będzie najłatwiej, bo jest najbardziej znana mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuuuurcze ale wymyśliłyście :P

No ale już jeden pomysł mam.

Tylko rekwizyty muszę skombinować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te rekwizyty to problem, z moim beztalenciem nie zrobie, będe musiała znaleźć gotowce, albo wrobić kogoś w zrobienie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tylko nadzieję, że nikomu nie wpadnie do głowy samodzielnie konstruować konia trojańskiego z wykałaczek :P xD

Temat w sumie wymyśliłam w 10 min. Głowiłam się czy aby na pewno będzie uznany, ale warto raz zaryzykować chyba :) Bez ryzyka, nie ma zabawy, nie? :D

Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów i sie doczekać nie mogę już :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koń Trojański o ile się nie mylę jest cześcią Iliady i Odysei (mowa o powrocie Odyseusza, no ale to jego pomysł był w końcu xD) - a to mity nie są raczej :P No, ale coż.. Jak tak dalej pójdzie to bd zbyt czepiliwa :P

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hhehehe nie no zartowałam :P

ale mam pomysł,gdyby tylko modelka chciała współpracować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam o konkursie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam o konkursie :P

Są już jakieś zdjęcia? ;>

Musze kurcze 'gadżety' zrobić a mi sie nie chce <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niee... nie ma :P Przypominam, bo lepiej tak niż czekać i Was obudzić ostatniego dnia, żeby była masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi