Skocz do zawartości
*SwEeT_aNiOłEk*

Gałęzie, liście, szyszki, korzenie, kora i mech

Rekomendowane odpowiedzi

hej musisz sprawdzic w liscie zywieniowej czy korzeń z danego drzewa jest dozwolony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mogę dać chomikowi gałąź jabłoni z tej pory roku, dziś uciąłem jedną którą wiatr złamał, a jeżeli tak to świeżą czy ususzyć i czy przemyć ją pod wodą ?

Bo nie jestem pewny a nie chce ryzykować, gdyż jest jeszcze młody i może mu to poważniej zaszkodzić niż osobnikowi dorosłemu.

_______

Połączyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dać jak najbardziej możesz, tylko wcześniej porządnie "wypiecz" ją w uchylonym piekarniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mikrofala nie zapewni odpowiedniej temperatury, żeby wszystkie łajzy, które mogą zaszkodzić chomikowi zdechły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ehhh bo nie mam piekarnika

ps: działa Wam animalia.pl bo mi nie chce się wczytać strona

Edytowane przez Adrianno21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to myślę, że bezpieczniej będzie chomiczkowi bez gałązki. Lepiej sobie odpuścić, niż ryzykować zdrowie malucha, a jeśli koniecznie zależy Ci na gałązkach, to zawsze możesz kupić, te gotowe są bezpieczne.

/w tym momencie nie/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakupie mu bo bardzo lubi, na razie będzie musiał się obyć z ziółkami podstawowymi od herbal pets, bo robię większe zakupy mu na animalia to i to od razu zakupie

pozdr

/dzięki za odp/

edit// a można np. wygotować gałązki ?

Edytowane przez Adrianno21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można wygotować w solance ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka Chciałbym iść do lasu i trochę mchu zebrać :) i to w Wodze Wrzącej wymyć czy Ciepłej ? :) czy wgl można i to bezpieczne :) ?. mam Pytanie co jeszcze można dołozyć dla chomika Taki dodatek do trocin ? Bo chciałbym ten Mech może trochę sianka a jakieś kawałeczki drewna czy coś co polecacie dzięki ;)

_______

Połączyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz (teorytycznie bo to zakazane , ale chomowi nic nie będzie :P ) , najlepiej zanurzyć w zimnej wodzie i porządnie wypłukać potem zawinąć w gazetę i zostawić do wyschnięcie :) Świetnie wygląda w klatce i nie zaszkodzi chomowi  więc spokojnie możesz dać mu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie jest jakaś lista dozwolonych drzew, które mogę umieszczać jako ozdoby? To co na liście żywieniowej ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, co na liście żywieniowej na pewno, a o resztę pytaj, można dopisać do listy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy schodki z dębu, przytarte papierem ściernym są niedozwolone? Na liście niby jest ale chcę dowiedzieć się w jaki sposób wpływa to negatywie gdy chomik nawet nie zje....sam zapach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W korze, młodych listkach, pędach i żołędziach dębu występuje tanina. Tanina w dużych dawkach jest trująca, a dąb w tę substancję obfituje. Od zapachu nic sie dzieje, chomik musiałby zjeść którąś z  wymienionych części drzewa.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To kory już talarki nie mają- wszystko starłam papierem ściernym by nie zaczepił oczkami czy pazurkami. W takim razie mogę być spokojna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że mój chomik ostatnio gryzie wszystkie rzeczy< rolka po papierze cała obskubana, drabinke z drewna gryzie.

Mogę położyć mu jakis kamień, kawałek drewna bądź jakis patyk  z podwórka?

_______

Połączyłam z już istniejącym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z podwórka to lepiej nie. Ale są do kupienia w zoologu gałązki np. jabłoni. Kosztuje jakieś 4-5 zł a starczają na bardzo długo. Dobrym patentem jest wsypanie odrobiny karmy, zakopanie pod trocinami - większość chomików będzie kopało w poszukiwaniu jedzenia :P Może to go zainteresuje i przestanie wszystko obgryzać.

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik to gryzoń. Gryźć musi i gryźć będzie :P Dobrze się z tym pogodzić i zawczasu przyzwyczaić. Dobre sa gałązki kupione w sklepie bądź zebrane z odpowiednich drzew na wsi, dobre sa drewniane zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, a np jakis kamień, mam pare u siebie na podwórku.

Gryzie sznurek od zabawki i nie wiem czy mu to nie zaszkodzi,

Ale z karma pod trocinami to dobry pomysł, spróbuję, dzięki za rade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczyszczony i wyparzony dokładnie wrzątkiem kamień można dać - ale nie do gryzienia, a do wspinaczki ;) (Ty gryzłbyś kamień? :P ) musi być taki, żeby się nie przewrócił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamienie mam u siebie na podwórku dosyć spore i ciężkie, więc na pewno się nie przewróci

dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik to gryzoń, więc musi gryźć :)

Nie polecam patyków z podwórka, bezpieczniej jest kupić gałązki drzew owocowych (najczęściej są to gałązki jabłoni) w sklepie zoologicznym. Kosztują max. 5 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz ogród albo jakieś niezanieczyszczone miejsce gdzie rośnie jabłonka, to pewnie, można dać, tylko nie z ziemi a odciąć żywą. No i trzeba wyparzyć przed podaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi