Skocz do zawartości
*SwEeT_aNiOłEk*

Gałęzie, liście, szyszki, korzenie, kora i mech

Rekomendowane odpowiedzi

Można, w końcu to drzewo owocowe. Nawet fajny kawałek.

Wyszoruj go szczoteczką pod bieżącą wodą.

Nie ten dział, nie ten temat - przenoszę, na przyszłość proszę użyć "szukajki" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pień może być jak najbardziej - tyle tylko, że lepiej byłoby go wyczyścić na tyle, żeby ślady na palcach jednak nie zostawały.

Pusia - spokojnie. Trzeba trochę cierpliwości. :) Faktycznie już ten temat nieraz się przewijał. Tosia&Dagmara - poczytaj listę żywieniową, tam masz informację, jakie drzewa można dać chomikowi.

Temat mi zniknął.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktos z Was ten tunel drewniany z Trixie?

6130.jpg

jeśli tak to prosze o fotki na PW

A moze ktos ma ten tunel:

35962_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę wytłumaczcie mi bo czytam i czytam ten temat i nie rozumiem (będę miała chomika po dłuuuuuugiej przerwie). Po co chomikowi gałązki i w skrócie gdzie je i kiedy umiejscowić w klatce i na jak długo? Dziękuję za wyrozumiałość z góry;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po to żeby sobie ścierał ząbki i pazurki w naturalny sposób, no i ładnie to wygląda w klatce. Bo im więcej natury tym lepiej, a plastik jest fe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą być w klatce cały czas, nie popieramy plastikowych pięterek czy rurek, lepsze naturalne, drewniane podesty i korkowe rury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki baaardzo pomocne rady :) a tu jest tyle sprzecznych opinii dawać gałęzie z gruszy i jabłka najlepiej tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki baaardzo pomocne rady :) a tu jest tyle sprzecznych opinii dawać gałęzie z gruszy i jabłka najlepiej tak?

albo z drzew liściastych (brzoza, wierzba, olcha, buk...) :)

edit.

nie dawałabym owocowych z pestką - np. brzoskwini, czereśni, wiśni, śliwki..

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A można mieć domek z desek drzewa iglastego ? To jest czysta deska bez żadnej żywicy itp. :)

Domek z desek jodły i topoli zrobiłem.

Czyste deski , jodły i topoli mogą być ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jodły i topoli mogą, te domki z Trixie to wszystkie z iglastych chyba więc raczej można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, iglaste są tańsze, więc pewnie dlatego większość zabawek dla zwierząt się robi akurat z nich. Tańsze od sosny i świerka jest chyba tylko topola i wierzba, przy czym iglaste są dużo prostsze w obróbce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najtańsza to jest chyba sosna i z tego co widzę główny surowiec zabawek trixie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulżyło mi , moja praca nad domkiem nie poszła na marne :D Już sie martwiłem , że domek z jodly i topoli nie zda egzaminu ;P

Ulżyło mi , moja praca nad domkiem nie poszła na marne :D Już sie martwiłem , że domek z jodly i topoli nie zda egzaminu ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najłatwiejsze do obróbki są właśnie kawałki z topoli, osiki, lipy. Jodła też jest stosunkowo miękka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanko, gdybym wziela i uciela z dzialki mala galazke gruszy i przyniosla do domu...to co mam dalej zrobic?? mam sparzyc wrzatkiem galazke?? cos jeszcze zeby nadawala sie??

Edytowane przez nata_ska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic. Wystarczy wyczyścić. Rzuć okiem, czy jakichś żyjątek w środku nie ma i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej nalej do garnka wodę i dobrze posól ( łyżka ,  dwie ) , włóż do tego gałązkę i zagotuj potem opłucz zimną wodą i gotowe :D  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kaskas ale co rozumiesz przez wyczyścić :P to mnie nurtuje :P no bo co pod bieżącą ciepłą wodę i obmyć??

Dominika Węgiel hmm skoro makaron dajemy nie gotowany w osolonej wodzie i w ogole sol jest zla no to dlaczego mam galazke ktora potem chomis obgryzac bedzie gotowac z sola??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm by nie miała tylu bakterii których w makaronie nie ma , a w gałązce po której pełzały robaczki itp. były . , a i w makaron sól lepiej się wchłania (szybciej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ta sól przecież tam ciągle będzie, szczególnie po gotowaniu. jak robiłam kimchi, to samą kapustę mi było cholernie ciężko tak wypłukać po kąpieli w solance, żeby dało się zjeść, a co dopiero takie drewienko dla chomika :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poza tym samo gotowanie w czystej wodzie usunie różne żyjątka, ale też nie trzeba chomika w aż tak sterylnych warunkach trzymać :P 

szczególnie jak gałązki są świeże i  smaczne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi