Skocz do zawartości
*SwEeT_aNiOłEk*

Gałęzie, liście, szyszki, korzenie, kora i mech

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę sensu wyparzania gałęzi przed podaniem, a wręcz przeciwnie - w korze też jest dużo cennych składników odżywczych - niech je sobie chomik skubie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, nie wiedziałam, myślałam że w ten sposób zabezpiecza się przed ewentualnymi bakteriami czy czymś. Ja zawsze ciacham sobie na wsi u cioci, z tym że o tej porze roku to pewnie już gałązki są wysuszone. Oczywiście nie wszystkie gatunki drzew się nadają - np iglastych nie można ani zdaje się gruszy czy brzoskwini. Ale np brzoza jest ok, razem z liśćmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz.... to wtedy popadlibyśmy w paranoję i zaczęli wyparzać ogórka, marchewkę i zioła... ;)

Grusza jest ok ;) Gruszki tez są ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pitole, gruszy nie wolno?... Bo ostatnio podałam i boję się, ze zaszkodzi. Nie wiedzialam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maggie, spokojnie, mój błąd. Chodziło mi o śliwę... coś mózg nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z gałęziami jabłoni lub groszy to ja się obchodzę tak :

-Najpierw odcinam gałąź z drzewa na ogródku

- Nożykiem obieram

- Wyparzam we wrzątku przez ok. 5 minut

- Daje do wyschnięcia

I GOTOWE  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skorzystaj z listy żywieniowej. Jeśli nie można jeść owoców, to i gałęzi nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik może jeść gałązki:* akacji, * brzozy, * buczyny, * czereśni, * dębu, * jesionu, * kasztanowca, * klonu, * leszczyny, * lipy, * mirabelki, * olchy, * orzecha włoskiego, * śliwki, * topoli, * wierzby, * wiśni, *jabłoni, *gruszy*. 

Nie można mu podawać gałęzi drzew iglastych. Zawierają one bardzo silnie trujące substancje.

A dokładna lista żywieniowa jest tu:

http://e-chomik.pl/pokarm-i-zywienie/lista-zywieniowa-czyli-co-mozna-podawac-a-co-nie/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Minerwaa przejrzałaś w ogóle tą listę? Większość gałęzi z tych drzew, co wypisałaś NIE WOLNO podawać!!!

Conscience popatrz na listę żywieniową, bo to, co napisała Minerwaa jest (w większości) nieprawdą.

Edytowane przez Chom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę odgrzewam temat ale korci mnie dodanie mchu do elementu krajobrazu dla mojego łobuza. Czy, ktoś korzystał z gotowych mchów dla terrarystów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi