Skocz do zawartości
Homka

Problem - chomik mnie gryzie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem bo drops mój drugi chomik mnie gryzie...... :( jak wkładam rękę do akwaria i poruszam np trocinami to on zaraz przylatuje i chce mmnie gryżć :cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jesteś sama, mój chomiczek też jest dzikusem, tzn nie gryzie mnie ale strasznie się boi i jak mam go 5 miesięcy to tylko raz udało mi się go złapać.Na dodatek będzie miała teraz małe i boję się że to że nie ma do mnie zaufania może przeszkodzić w wychowaniu małych.

A Ty jak długo masz Dropsa? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm..mój chomik też mnie gryzł na początku. Gdy robiłem mu przykrycie z trocin to też mnie gryzł. Ale sie oswoił. Ale fajnie jak odkurzałem wtedy mieszkanie. Ale się bał, chował sie do tunelu i wychodził jak skończyłem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pewien problem bo drops mój drugi chomik mnie gryzie...... :( jak wkładam rękę do akwaria i poruszam np trocinami to on zaraz przylatuje i chce mmnie gryżć :cry:

Czy robisz to w ciagu dnia czy wieczorem ? Tak cza inaczej - jeżeli chomik jest nieprzyzwyczajony do Twojej reki, bedzie to traktowal jako "zamach" na jego terytorium. Jak wkladzas reke do srodka, to zawsze z jakims smakolykiem, zeby przekonac go o Twoich pokojowych zamiarach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkowicie zgadzam sie z Bellatrix.. Smakołyk zawsze robi to że czuje sie bezpieczniej :] bez smakołyka jesteś terrorystą :x :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pewnie macie racje :) . On mnie chce gryzć jakj mu cos rusze w akwarium może ma za duże poczucie własności?? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Micia też od razu skacze kiedy jej przenosze jedzonko, albo ruszam trocinki... spoko :wink: to chyba u chomiczków normalne... tak robił bubś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pecha i zawsze mi sie dostaja chomiki eee.... takiego dziwnego trudnego charakteru :(

A może to jest spowodowane tym że przez jakies 2-2,5 miesiąca leżal na ladzie w zoologu w małym transporterku i sie stresował??? Tylko że jest dziwne to że jak w sklepie go wzielam na rece to był taki miły potulny i wogóle ......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może to jest spowodowane tym że przez jakies 2-2,5 miesiąca leżal na ladzie w zoologu w małym transporterku i sie stresował??? Tylko że jest dziwne to że jak w sklepie go wzielam na rece to był taki miły potulny i wogóle ......

Mysle, ze trafilas w 10. Chomik przezyl meczarnie w zoologu. A byl taki potulny, bo byl strasznie przerazony i bal sie, ze go spotka cos jeszcze gorszego.

Mysle, ze z czasem to oceni, ze go zabralas z zoologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mojego chomika mam ze szkoły (na zawsze). i jest bardzo miła. to prawda to chyba zależy od charakteru. np. kiedy ja w ciągu dni budzę chomika (jak jest mi smutna albo chce mu posprzątać) i wyjmuję go z domku on mnie nie gryzie tylko wącha. i nie rzuca się nie itp. nie wiem dlaczego ale on wogóle jest chomikiem nie gryzącym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swietnie że kupiłaś(czytać: uratowałaś) tego chomiczka z zologa, on z czasem się do ciebie musi przyzwyczaić

Hchmm...masz fajnie Ada, że pozwolili ci wziąść choma z budy, my też mieliśmy w naszej klasie (należał on do innej klasy i to takiej klasy "sadystów", serio :/) i był męczony i nikt się nim nie opiekował więc natchnęłam kumpele i złożyłyśmy się na żarcie, troty i kołowrotek (3 zł!Super okazja:)Najtańszy kołowrotek z plastyku:D)miseczki ukombinowałyśmy z głębokich nakrętek, a zamiast klatki miał co prawda akwarium po rybkach , ale tak przez chłopaków wypucowane na kółku przyrodniczym że aż błyszczało:P(chom mieszkał przedtem w słoiczku!). Domek miał z doniczki od naszej wychowawczyni w którym konserwator wykroił dziórkę na drzwiczki :D

Ja zajęłam się oswajaniem choma, ale ciągle go tamta klasa i ich mnłodsze rodzeństwo męczyło więc założyliśmy siatkę obitą drewnianą ramą(właściwie to nie my ale nasz niezastąpiony konserwator :* )na "sufit "akwaria i jakoś to tam było umocowane że można było to zawiązać sznureczkiem i było zamkniete, ale tamte wredne bahory ROZCIĘŁY po chamsku sznureczek i dalej męczyły zwierze. Koleżanka poświęciła się i zamiast sznureczka klatkę zamykała jej mini srebrna kłódeczka od pamiętnika(dostałyśmy takie same pamiętniki na dzień kobiet więc każda z naszych dziewczyn miała kluczyk do tej kłódeczkii drugą taką samą na pamiętniku w domu:P). Bękartom widać nie chciało się wysilać mózgu by otworzyć kłódkę więc bez problemów oswoiłam do końca chomiczka i żyje sobie in dalej spokojnie :wink: :wink:

Teraz nie będe mogła się nim zajmować bo wyprowadziłam się ze strzegomia do wrocławia :sad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo dobrze zrobiłyście. napewno chomik jest szczęśliwy. no i pewnie Twoje koleżanki nadal opiekują się chomikiem tak jak trzeba. ja na Waszym miejscu też bym uratowała takie zwierzątko =D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie że uratowałas tego chomika!!! Ale drops nadal gryzie... juz nie tak mocno ale jak daję mu do powąchania dłoń to chce ugryźć :729: g:o :729: g:o :729: g:o :729: g:o :729: g:o :729: g:o :729: g:o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest już lepiej. musisz być bardzo cierpliwa. myślę, że masz chomika z trudnym charakterkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak..... Zgadzam się z bellatrix... Może był bardzo zmęczony? Wiesz... Chomik jest wtedy w stresie i już nie wie co robi.. Zdaje mi sie że musisz osfajać go od poczatku........................ :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a później będziesz kochać choma jeszcze bardziej - bo będziesz wiedziała że tyle dla niego poświęciłaś czasu.... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz, nawet taka sytuacja ma zalety :)

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też czasami gryzie, jak go za mocno ścisne :) Może ty tak robisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi