Skocz do zawartości

podrik

Hodowle zagraniczne
 • Zawartość

  7 653
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  276

Odpowiedzi dodane przez podrik

 1. 45142620_2031743333531743_17853480687789

  Miot N w Podrik Hamstery - planowany na koniec stycznia/początek lutego 2019. Spodziewamy się ujrzeć umaszczenia dark grey i golden, na których pojawią się wzory. Znikome szanse na pojawienie się umaszczeń lilac i cinnamon. Wszystkie samice szylkretowe, a dla obu płci możliwe wzory dominant spot i umbrous. Włos krótki, niewielkie szanse na długi. Jak zawsze skupiamy się na dobrych proporcjach ciała.
  http://podrikhamstery.weebly.com/miot-n.html

  • Like 1
 2. Bardzo mi przykro, że lekarze tam mają takie podejście do tematu... tutaj by operowali na cito, bo zwierzę zwyczajnie cierpi a i to mu zagraża :(
  Niestety to nie pierwsza taki historia zza zachodniej granicy jaką słucham - nie dość że opieka słaba, to euro kasują jak za zboże...

 3. A czy to cokolwiek zmienia, że ma 1,5 roku? Starsze chomiki się operuje ;) Nie 'odpadnie samo', bo chomik to nie jaszczurka, a ogon to część kręgosłupa. Może natomist wdać się zakażenie które pójdzie dalej na kręgosłup i potem już  nie będzie co ratować..

 4. ZAPOWIEDZI

  Planowane połączenie w lutym :)

   

  Podrik's JAGODA, dark grey tts umbrous shorthaired pol.jpg

  Podrik's GRANAT, lilac dominant spot longhaired pol.jpg

  zapowied-miotu-k_orig.jpg

  Przewidywane odmiany młodych w miocie K:

  • dark grey, smoke pearl, lilac, lilac pearl
  • znaczenia - normal, dominant spot, trotoiseshell, umbrous
  • włos krótki lub długi

  rodo-k-web_1_orig.jpg

  Rodowód:
  Współczynniki genetyczne dla miotu K:

  • IC (współczynnik inbreedu): 3,13% dla 5 pokoleń.
  • AVK (współczynnik utraty przodków): 88,71% dla 5 pokoleń.

   

 5. Wczoraj na świat przyszedł miot J :)

  Funny opuściła domek dopiero po DOBIE i to dopiero zachęcona zapachem ciepłej kaszki 1f609.png ;) Zawartości domku podglądać się nie da, bo gniazdo jest naprawdę IMPONUJĄCE i ma sufit utkany z siana!!
  Wygląda na to, że mama czuje się dobrze - i słychać na to, że malce też, bo brzęczą dość ochoczo 1f603.png :D

  dsc-0037.jpg?1506609173

 6. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo na 11 Międzynarodowej Wystawie Chomików ČKK w Pradze, w obu kategoriach chomików syryjskich Podriki pojawiły się na podium!! :D

  Podrik's Irys - 3 miejsce w kategorii STANDARD
  Podrik's Iwa - 2 miejsce w kategorii PET

  Irys jako nasz samiec hodowlany wystawiany był przez nas (mieszka u Pani Kasi we Wrocławiu :* ), natomiast Iwa mieszka na stałe w Czechach i wystawiała ją jej właścicielka - Jana Dvorská :)

  dsc-0002-ekstra_orig.jpg

  dsc-0998_orig.jpg

 7. Zabawki z patyczków kołków etc mozna robić, ale szpary trzeba zaklejac klejem.

  Chomiki potrafia sobie zrobic krzywde nawet w pustej samli. Tak, tak, to nie żart... Monstrualnie wielka liczba zabawek ma w sobie widmo zagrożenia i gdybyśmy wyeliminowali wszystko to mieszkanie chomika miałoby miękkie ściany i nic w środku... Fakty są takie, że trzeba myślec przy podaniu i wykonywaniu każdej zabawki i wyprzedzac każdy fakt. Wypadki się zdarzają. I wypadki będa się zdarzać, bo to niestety tez sprawa losowa - trzeba robic wszystko by ich uniknąć, ale nie unikniemy ich zupełnie. Są chomiki co jedza piasek, co zakuły sie ściółka lnianą czy inna i miały ropnie, co złamaly nogi wtykając je w drewniane mostki i balustrady, co wepchały glowy w okienka domków i nie mogły wyjść, co zerwały wlosy razem ze skóra wkrecając się w oś polecanych kołowrotków, co obtarly stopy do kości na drewnianych kółkach, co utkneły w ceramicznych statywach do poideł, co weszły pod wspaniałe konstrukcje akwariowe i się zaklinowały.... Wypadki chodza nie tylko po ludziach. Trzeba je przewidywac i starać sie uniknąc, ale nie motac od razu chomików w "kaftan bezpieczeństwa" ;)

×
×
 • Dodaj nową pozycję...