Skocz do zawartości

M___M

Czytelnicy
 • Zawartość

  1 564
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana M___M w dniu 11 Luty 2011

Użytkownicy przyznają M___M punkty reputacji!

Reputacja

14 Neutralny

O M___M

 • Tytuł
  Asystent chomikomaniaka
 • Urodziny 1990.01.06

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Warszawa
 • Gatunki chomików
  Dżungarskie // Syryjski
 • Imiona chomików
  Puca [*], Myszol (roborek) [*], Ryjek [*], Gryzak [*], Hermenegilda [*], Brunhilda [*], Bonawentura [*]// Ajrisz Bjuti [*]
 1. Jeśli chodzi o wentylację to pogląd, że w akwariach/terrariach jest gorsza jest poglądem błędnym. Wszystko zależy od wymiarów i miejsca, gdzie postawimy klatkę/terrarium. Czasami klatka wciśnięta w ciasną półkę ma zdecydowanie gorszą wentylację mimo kratek a nie pełnych ścian. A jeśli już mowa o samych terrariach to kluczowy jest kształt. Poprawność wentylacji zależy przede wszystkim od stosunku między długością, a wysokością. Jeśli długość jest 1,5-2 razy większa niż wysokość to problemu z wentylacją nie ma żadnego. Natomiast jeśli długość jest mniejsza od wysokości, to rzeczywiście wymiana p
 2. M___M

  Choroba mokrego ogona

  Może i macie racje, że syryjki. Ja o chorobach czytałem dosyć dawno temu i mogło mi się coś pomieszać. Jednak jeżeli choroba i śmierć pojawiły się 2 tygodnie po kupieniu chomika, to ja bym nie wiązał tych dwóch faktów.
 3. M___M

  Choroba mokrego ogona

  Choroba mokrego ogona na pewno nie była wywołana stresem związanym z przeprowadzką. Już pomijając to, że z tego co pamiętam to na chorobę mokrego ogona chorują tylko dżungarki. Tak więc moim zdaniem było to ostra biegunka, a przyczyn biegunki mogą być tysiące.
 4. M___M

  Backflipping?

  Na podstawie takiego opisu (bez zdjęć) nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego. Ale wiem, ze należy zmienić podłoże, ponieważ siano się nie nadaje. Siano wchłania bardzo niewiele wody (a to znaczy, również moczu).
 5. Pucek jest sporo lepszy niż Vitapol. Chociaż jeszcze lepszy jest V-L, ale niestety sporo droższy.
 6. Jeśli chodzi o odpowiedzi na pytanie to wszystko zostało już powiedziane. Z wyjątkiem tego, ze pytanie: jest źle postawione. Nie można odbudować czegoś czego nigdy nie było. Chomik cały czas od pojawienia się w twoim domu był zestresowany i wszystkie jego reakcje były podyktowane stresem spowodowanym zupełnie nową sytuacją. Teraz musisz dać chomikowi kilka dni spokoju, żeby się uspokoił, a potem rozpocząć oswajanie.
 7. Takie mam może głupie pytanie, ale nie zostało to jasno określone w regulaminie. Czy w konkursie mogą brać udział tylko zdjęcia żyjących chomików, czy np. jeśli znajdę jakieś stare zdjęcie chomika pasujące do tematu to też mogę je wystawić do konkursu?
 8. Moje wszystkie chomiki leżą pod tym samym świerkiem na działce. Złośliwi mówią, że przestałem już mieć chomiki w domu dlatego, że pod świerkiem nie ma już miejsca.
 9. Mój pierwszy chomik (dżungar) wyszedł z pudla przez otwór na wysokości 15cm, tak więc moim zdaniem bezpiecznie jest jak ściana kończy się co najmniej 20cm nad półką (tym bardziej, że chomik zawsze może coś podstawić).
 10. M___M

  Targi ZooExpo 2011

  Ja się zastanawiałem poważnie, czy iść, ale ponieważ nigdzie nie znalazłem listy wystawców to stwierdziłem, ze nie warto wydawać kasy na bilet, żeby zobaczyć, że nie ma nic ciekawego. Poza tym miałem ciekawsze zajęcia w ostatnich dniach.
 11. Allo, przy suchych trocinach nie powinno być problemu z samozapłonem. Zawilgocone siano w stosach może dostać samozapłonu dlatego, że jest mocno zbite. Wtedy zachodzą w sianie procesy gnilne, którym towarzyszy wydzielanie się olbrzymich ilości ciepła, co w konsekwencji może doprowadzić do samozapłonu. Pamiętam jak w lipcu się prawie poparzyłem wkładając rękę w wilgotna kostkę siana.
 12. M___M

  Gryzie kable

  Osłonki są praktycznie żadnym zabezpieczeniem. Osłonka daje tylko tyle, że chomik gryzie w pierwszej chwili osłonkę i mamy kilka sekund więcej na odciągnięcie go. Jak będę miał trochę więcej czasu to wstawię zdjęcie moich osłonek po kilku miesiącach użytkowania.
 13. Utopia, to nie jest moje subiektywne odczucie, tylko moje badanie statystyczne przeprowadzone na niereprezentatywnej próbie 6 chomików. Z tego powodu jestem ciekawy, czy ktoś jeszcze zaobserwował podobna zależność (albo zupełnie odwrotną na obalenie moich domysłów).
 14. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podczepię się do istniejącego. Zastanawia mnie, czy długość życia dżungara jest zależna od koloru futra? Miałem w swoim życiu 6 dżungarów (2 o umaszczeniu standardowym, 2 szafirowe i 2 perłowe) i zaobserwowałem zaskakującą prawidłowość. Najdłużej żyły oba białe a najkrócej oba standardowe. Może to przypadek, ale jestem ciekawy, czy wy też zaobserwowaliście coś takiego?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...