Skocz do zawartości

Grappiak_PL

Czytelnicy
 • Zawartość

  128
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Grappiak_PL

 1. Chomusia, zgadzam się że będą się gryźć - drobne sprzeczki i to n apewno, ale tak mocno to ja się nie spotkałem. Odchowałem 2 chomiki i 12 maluchów i tylko raz się spotkałem jak matka atakowała bardzo agresywnie małego. Nawet u mojej cioci są chomiki z mojej "hodowli" od 2 lat są razem (2 samce) i dochodzi do nich czami do małych spięć. Ale to może był przypadek albo takie charaktery. Jeśli będziesz kupować to pamiętaj - samiczki są bardziej inteligentne, a samce zabawniejsze i chcą się bardziej bawić - przynajmniej z mojego doświadczenia.
 2. Już nie będę zakładał nowego tematu. Ktoś tu wspomniał o jakichś robaczkach specjalnych. A czy takie coś: ROBAK WŁOSKI BIAŁY może też być? Bo akurat mam jeszcze troszkę w lodówce po wczorajszym połowie. Jak myślicie. One są żywe. I często "składają" się w kokony i jak długo się je trzyma to wychodzi ... wychodzi ... MUCHA ... To to chyba się nie nada nie ?
 3. Grappiak_PL

  Wstrząs mózgu

  Ewcia, chomik ze wstrząsem mózgu raczej zachowywał, by się inaczej. Byłby powolny i osowiały. Tak jakby przymulony. Nic mu nie jest może tylko dostał jakiegoś małego "szoka". Jestem pewien, że niedługo będzie wszystko dobrze nie martw się. Jeśli będzie się zachowywał tak jak pisałem to powiadom nas i to szybko trzeba będzie zacząć "działać"
 4. Dziękuję wszystkim, już się martwiłem, że coś z nimi nie tak. Nazbierałem im dodatkowych gałązek, żeby mogły ścierać zęby na każdym kroku. Teraz mają do ścierania troty, drewienko, kokosa i kolby :) Kaskas możesz zamknąć temat. Już wszystko wiem
 5. To dobra będę zakładał w multimedia. Mogę dostać kolejne potrzeżenie a jak wyższe rangi odchodzą od tematów i żartują to to nie jest nabijaanie? Ale co tam ja się nie znam.
 6. Mają kolbę, gałązki, kokosa, drewniany domek ... I inne rzeczy.
 7. Witam tak jak obiecywałem niektórym zamieszczę fotki właśnie tu i teraz. Ale najpierw troszkę informacji. Urodzili się w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Odkupiłem je od znajomego dnia 24 czerwca. Wybór był losowy - brałem te, które trzymają się razem. A akurat tak los chciał, że znowu mam parkę :) Samica: Alpinka - dlaczego tak? Jest białą jak śnieg i lubi się wspinać. Alpinista - Alpinka. Odważna i oswojona. Sprytna i przyjazna. Często jest ciekawska. A oto kilka jej fotek :) Już szuka dziury w całym :) "Daj karmy" :) Samiec: Kubica - nazwa wzięła się od sposobu poruszania się (płasko jak formuła 1 :P, z resztą widać to na zdjęciu). Oto kilka fotek rajdowca :
 8. No to tak chomik dżungarski: Środowisko i występowanie Na wolności zamieszkuje stepy i tundry Syberii Zachodniej. W poszukiwaniu pożywienia może wędrować na obrzeża lasów. Zapada w hibernację, oraz letnie odrętwienie w niesprzyjających warunkach (estywację). ~Step - równina pozbawiona drzew, rzek i jezior. Step przypomina pod tym względem prerię, z tą różnicą, że preria jest z reguły zdominowana przez wysokie trawy, a step może być obszarem półpustynnym lub pokrytym trawą i krzewami (czasem w zależności od pór roku). Występuje w warunkach klimatu umiarkowanego z gorącym suchym latem. Wśród traw żyje wiele owadów, takich jak: pasikoniki, mszyce, mrówki, termity. ~Tundra - bezleśne zbiorowisko roślinności w zimnym klimacie strefy arktycznej i subarktycznej. Charakteryzuje się występowaniem gleb tundrowych, stale zamarzniętym podglebiem i bardzo niską pokrywą roślinną, zdominowaną przez mchy i porosty. Ale tutaj nie mogę nic o owadach znaleźć. W tundrze dominują gryzonie – przykładem mogą być lemingi. Ja znalazłem tylko tyle może ktoś znajdzie więcej.
 9. Też szukałem tego na liście i znalazłem, że można podawać, ale mam pytanie. Jeśli uważacie to za nabijanie postów to proszę mi dać i 10 ostrzeżeń. Korzystałem nawet znów z opcji szukaj Oto wycinek z listy żywieniowej: Chrząszcze, świeże, suszone Ale nie wiem, czy świeże znaczy jeszcze żywe albo coś takiego i czy je jakoś wyparzać, bo to chyba może jakieś choroby przenosić. I ile tego podawać. I jak im to podawać.
 10. Grappiak_PL

  Kokos

  Bardzo ładne jak mi zasikają domek to zrobię taki sam :) ... Wyparzałeś go? I jak oderwałeś te "włosy" ze skorupy bo ja isę z tym męczyłem z pół dnia.
 11. Kaskas możesz na tej fotce opisać albo coś jak to jest złączone, że się wygina. Bardzo bym o to prosił. To bym może coś takiego zrobił.
 12. Grappiak_PL

  Zrób to sam

  Może kładź tam smakołyki. Np jabłuszko, albo coś co mu bardzo smakuje i może kładź na hamaku rękę, aby czuł w nim Twój zapach.
 13. Meble mam złączone do kupy wszystkie. Kurde chciałem mieć znów syryjka to może jakieś maleństwo kupię.
 14. Grappiak_PL

  Maniek weteran :)

  Hehe sorki :P ... A właśnie nie wiedziałem gdzie go "wepchnąć" i zdecydowałem tutaj :p Zastanawiałem się nad DIETĄ roftl
 15. Mam miseczkę przy domku to może dla tego :) ... Ale mam też na pietrze.
 16. Mam problem zauważyłem u maluchów za każdym razem jak wychodzą z domku biorą jedno wiórko ściółki i wkładają do buzi i gryzą a zaraz odkładają na bok i idą dalej. Co to znaczy?
 17. Spoko zamykamy, ale suszyć nie będę raczej bo nie mam zapasowego domku. Zobaczę co się będzie robić dalej.
 18. Grappiak_PL

  rozdzielać?/

  Jeśli wystąpi taka potrzeba to najwcześniej po 21 dniu życia, i jak już same zaczną jeść itp.
 19. Grappiak_PL

  Znowu

  Dobrze, że dobry zoologiczny tylko gorzej jak wpadnie potem do jakiegoś kompleksiarza :P
 20. Mam problem w jakich odstępach od poprzedniej ciąży chomik może zajść w następną? ...
 21. Grappiak_PL

  Kokos

  Ja ze swojego kokosa zrobiłem tak jakby tunel i spiżarnie naraz i dobre jest to, że bo nie zjedzą tak jak rolkę po papierze. Wyciąłem jedną dużą dziurę i jedną malutka na 2 końcu. I siedzą tam cały czas i czasami jedzenie znoszą :) ...
 22. Czyli musiałbym zakupić klatkę? Hmm to raczej nie będzie syryjka bo nie mam już miejsca ale coś może wykombinuje się. Dzięki wszystkim za pomoc }{
 23. Dzięki kaskas ale jak dam im np co 3 dni jedna porzeczkę to nic się nie stanie nie ? ...
 24. Ale właśnie ja mieszkam w bloku i mam małe pokoiki i już nie mam gdzie tego trzymać. Może bym kupił w ostateczności malutką klatkę ale nie wiem, czy się rodzice zgodzą. Zobaczy się jak będę miał zamiar ostatecznie kupić syryjka :)
 25. Poszukuję pokarmów dla chomika, które posiadają witaminę E w małych i dużych ilościach. Tak samo możecie podać coś z witaminą C, ale to pisać w oddzielnym akapicie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...