Skocz do zawartości

Boombayah

Czytelnicy
 • Liczba zawartości

  194
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  32

Ostatnia wygrana Boombayah w dniu 12 Listopada

Użytkownicy przyznają Boombayah punkty reputacji!

Reputacja

151 Wspaniale

8 obserwujących

O Boombayah

 • Tytuł
  Forumowicz

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Kobieta
 • Gatunki chomików
  Dżungarski (Hybryda)
 • Imiona chomików
  Gacuś

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Boombayah

  Chomik się nie rusza

  Chomiki w domowych warunkach nie zapadają w sen zimowy. Jeśli masz wątpliwości warto udać się do weterynarza.
 2. Pozwolę sobie przekopiować moją wypowiedź na temat oswajania chomika z innego postu. Nie próbuj łapać chomika i nie budź go. Kiedy zauważysz, że chomik zaczyna czuć się swobodnie zacznij przyzwyczajać go do swojej ręki (przed każdą interakcją myj ręce). Na początku podawaj mu jakiś przysmak trzymając go w palcach. Może to być orzech lub świeże warzywo. Lista pokarmów, które można i nie można podawać chomikowi znajduje się tutaj. https://e-chomik.pl/pokarm-i-zywienie/lista-zywieniowa-czyli-co-mozna-podawac-a-co-nie/ Kiedy chomik zaczyna bez problemu brać przysmak z twoich palców,
 3. Boombayah

  Ścieranie zębów

  1. Chomik nie powinien dostawać chleba, a już na pewno nie chleb z masłem. Zapoznaj się z listą żywieniową. https://e-chomik.pl/pokarm-i-zywienie/lista-zywieniowa-czyli-co-mozna-podawac-a-co-nie/ 2. Odpowiadasz na post w którym ostatni raz ktoś napisał w 2011 roku. Wiedza która tutaj się znajduje może być częściowo nieaktualna.
 4. 1. Chomiki nie tolerują laktozy, dlatego nie powinny dostawać nabiału krowiego. 2. Odpowiadasz na post w którym ostatni raz ktoś coś napisał w 2013 roku. Wiedza w tym poście jest częściowo nieaktualna.
 5. Boombayah

  Złamana łapka

  1) Odpowiadasz na post z 2019 roku. 2) Jak chomik nieprawidłowo chodzi, to idzie się do weterynarza ze specjalizacją w zwierzętach egzotycznych/gryzoniach, a nie czeka aż mu przejdzie.
 6. Nie tak jest to, że chomiki są w jednej klatce, co nie powinno mieć miejsca. Wkrótce mogą się pozagryzać. Jest też ryzyko ciąży w przypadku źle rozpoznanej płci (wbrew pozorom pracownicy sklepów zoologicznych nie mają prawidłowej wiedzy). Chomiki trzeba jak najszybciej rozdzielić i każdemu zapewnić odpowiednie warunki tj. klatka spełniająca minimum (5000 cm²), kołowrotek o średnicy minimum 28cm, domek (warto zwrócić uwagę na wielokomorowe), pojemnik z odpowiednim piaskiem, karmę z firmy Mixerama lub Futterparadies. Powinnaś poszukać w najbliższej okolicy weterynarza ze specjalizacją w gryzonia
 7. Boombayah

  Rana pod pyszczkiem

  Jak najszybciej wizyta u weterynarza z specjalizacją w gryzoniach/zwierzętach egzotycznych.
 8. Klatka nie spełnia nawet polskiego minimum.
 9. Bo się ciebie boi. Tak jak już napisałam daj mu spokój na kilka dni. Przestań go stresować.
 10. Chomik się ciebie boi i dlatego chce cię odstraszyć. Daj chomikowi jeszcze kilka dni spokoju. Później zacznij go przyzwyczajać do ręki robiąc coś nią w klatce, ale nie zbliżając jej do niego. Jak przestanie reagować niepoprawnie na twoją rękę, możesz zacząć próbować dawać mu jedzenie z ręki.
 11. Skoro jest tak od kilku dni to polecam pójść do dobrego weta ze specjalizacją w gryzoniach/zwierzętach egzotycznych. Dobry weterynarz wytłumaczy co się dzieje.
 12. Zawsze można część w której koło łączy się z stojakiem lekko naoliwić na łączeniu.
 13. Lepszy drewniany, niezależnie od gatunku chomika. Od gatunku chomika, zależy tylko minimalna średnica kołowrotka.
 14. Przestań wrzucać tu oferty niegodne uwagi. I tak żaden miłośnik chomików z tego forum jej nie kupi, bo wie, że chomik może mieć lepsze warunki, za mniejszą cenę.
 15. Prawdopodobnie nie masz chomika z hodowli, tylko z pseudohodowli. Z twojego opisu wynika, że coś się dzieje z chomikiem. Powinnaś jak najszybciej udać się do weterynarza ze specjalizacją w gryzoniach/zwierzętach egzotycznych. Z opisu wynika, że nie wiesz za dużo o prawidłowej opiece nad chomikiem, co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że nie jest on z prawdziwej hodowli. Na początek polecam wpis @DT Chomicze życiena temat tego co potrzebuje chomik. Mniej na uwadze, że wpis powstał w 2016 roku i kilka linków jest nieaktualnych. https://forum.e-chomik.pl/topic/15162-faq-dt-chomicze-ży
×
×
 • Dodaj nową pozycję...