Skocz do zawartości

Chomiczka Luna

Czytelnicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Chomiczka Luna

 • Tytuł
  Nowy czytelnik

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Kobieta
 1. Chomiczka Luna

  Robaki

  Chomik po wizycie, dostał iniekcję przeciwpasożytniczą. Te małe robaczki to nic innego tylko roztocza. I nie mówimy tu o roztoczach kurzu, tylko o gatunku krwiopijnym. Kazdy chomik ma je na sobie, natomiast w sytuacj spadku odporności chomika roztocza się namnażają. Pierwsza iniekcja ma zwalczyć osobniki dorosłe, druga dawka za 10 dni ma zwalczyć resztę, ale może się okazać, że potrzebna będzie trzecia dawka, zależy to od postępu leczenia. Chomiczka na razie przechodzi kwarantannę w klatce wyścielonej chusteczkami (dla lepszej widoczności insektów), a my rozpoczęliśmy walkę domową z tym obecnym wszędzie dziadostwem, które po prostu nieświadomie roznieśliśmy przemieszczejąc się po mieszkaniu. Na okrągło pierzemy na wysokiej temperaturze i parujemy wszystko po kolei przy pomocy właśnie zakupionego parownika. Oczywiście bez odkażania Domestosem się nie obeszło. No i smarujemy się Fenistilem, bo dość mocno jesteśmy pogryzieni, a na noc odstraszanie zapachem eukaliprusowym na piżamach. Byle do przodu ...
 2. Chomiczka Luna

  Robaki

  Dziś wizyta u weterynarza specjalisty od gryzoni. Mam nadzieje, ze uda się zidentyfikować insekta. Napiszę wtedy na forum, do wiadomości dla innych na przyszłość. Stawiam na jakiegoś pluskwiaka. Po przemyśleniach i osadzeniu wydarzeń chronologicznie w czasie jestem prawie pewna, ze zainfekowana była ściółka - konfetti, z nowo otwartej paczki, w której musiały być jaja lub larwy. Uzyskały chomika zywiciela i zaczęły się rozmnazać i stopniowo zwiększac populację. Wcześniej nie było żadnych oznak ze strony chomika, tylko te nie wiadomo skąd ugryzienia jak po komarze u domowników. Aż do wczoraj. Ale przystąpiliśmy już do walki z robactwem, a chomiczka mam nadzieje po wizycie u weterynarza szybko pozbędzie się tego robactwa.
 3. Chomiczka Luna

  Robaki

  A teraz okazalo się że to robactwo rozlazło się po całym domu. Teraz juz wiem, dlaczego po nocy jestem pogryziona. Łażą po łózku, komodzie itd, pewnie w szafach w ubraniach też są. Najgorsze jest to, ze widać je z bliska na białym i to trzeba się dobrze przyjrzeć, a na innych powierzchniach są nie do zauważenia. Błagam poradźcie, jak skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję całego domu? Wyprać wszystkiego na raz nie dam rady.
 4. Chomiczka Luna

  Robaki

  Podejrzewalam ściólkę i ją przeglądnęłam , wysypałam trochę do wanny, nic po wannie nie łaziło. 100%-owej pewności nie mam. Możliwe, zeby ściółka była zainfekowana? Chomik na chusteczkach w transporterze, klatka wymyta i zlana wrzątkiem, okolice klatki wyparzamy parą z żelazka. Czy ktoś w ogóle wie, co to za cholerstwo? Oprócz tych robaków - kropeczek znaleziony w sciólce większy brązowy okaz, aktualnie przebywa w sloiku w zamrazalniku do zbadania przez weterynarza. Reszta dziadostwa do pobrania z sierści chomika.
 5. Chomiczka Luna

  Robaki

  Witam. Wlaśnie zauważylam, ogromne ilości mikroskopijmych mniejszych niż 0,5 mm, szybko poruszających się brązowych robaczków w klatce chomika, sam chomik ma ranę za uchem, drapie się. A u mnie i syna od 4 tygodni pojawiaja się bąble jak po ugryzienieniu komara, myslelismy ze mamy uczulenie po środkach pioracych. Na jakimś forum przeczytalam o podobnym przypadku czyli bąble u domowników i później zauwaźone robaczki w klatce. Chomik jutro do weterynarza ale co dalej? Czy ktoś wie co to za male cholerstwo na chomiku i w klatce i jak to wytępić???
×
×
 • Dodaj nową pozycję...