Skocz do zawartości

BangBang

Czytelnicy
 • Zawartość

  231
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana BangBang w dniu 18 Listopad 2020

Użytkownicy przyznają BangBang punkty reputacji!

Reputacja

19 Neutralny

3 obserwujących

O BangBang

 • Tytuł
  Forumowicz

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Lublin
 • Gatunki chomików
  Dżungarki <3
 • Imiona chomików
  Fi-Fi [*] Ala [*] Olaf [*] Prążek [*] Łapkuś [*] Pusia [*] Satynek [*] Prażynka [*] Śnieżynka [*] Lili <3
 • Podawany pokarm
  Główna karma - Mixerama, Dodatki od Herbal Pets, Zioła Herbal Pets i Alegia, świeże owoce i warzywa

Ostatnie wizyty

492 wyświetleń profilu
 1. Jeżeli chomik ma dobry piasek do kąpieli to po kilku dniach powinien sobie sam poradzić. Jeżeli naprawdę po czasie nie będzie się mu to udawało to można spróbować z tą lekko wilgotną szmatką, ale to w ostateczności, bo woda i chomik to złe połączenie.
 2. BangBang

  Guz na policzku u chomika

  Jak najszybciej do weterynarza ze specjalizacją w zwierzetach nieudomowionych / egzotycznych / futerkowych / gryzoniach. Nie zdiagnozujemy przez Internet, ale na pewno jest to coś niebezpiecznego i wymagającego konsultacji z wetem.
 3. Weterynarz od gryzoni / zwierząt nieudomowionych / egzotycznych / futerkowych. Przez internet nie możemy zdiagnozować co dolega chomikowi.
 4. Waty nie podajemy. Jest to bardzo niebezpieczne dla chomika, a to że taką miał w zoologicznym nie oznacza, że jest to dobre. Może jej się owinąć wokół łapki i odciąć dopływ krwi i bez szybkiej reakcji, może być potrzebna amputacja. Ludzie w zoologu w bardzo dużej części (choć nie wszyscy) nie mają pojęcia o zwierzęta. Poza tym chusteczki można podawać chomikom jeżeli są bez nadruków i bezzapachowe. Chomiki nie mogą skakać z wysokości. Nie wolno na to pozwalać, tak samo jak na uciekanie z akwarium. Jeżeli akwarium jest niskie to trzeba zrobić do niego pokrywe (na forum mozna znaleźć o tym
 5. Jak wyżej + trzeba tez pamiętać, żeby były bezzapachowe.
 6. BangBang

  drapanie u chomika

  Nie poddajemy żadnych leków, ani środków przeciw pasożytom na skórę bez uprzedniej konsultacji z weterynarzem. Przydałoby się pójść do weterynarza ze specjalizacją zwierzęta nieudomowione / egzotyczne / futerkowe / gryzonie i skonsultować to. Mogą to być pasożyty, jakieś uczulenie lub jeszcze coś innego, niestety tylko weterynarz moze postawić dobra diagnozę.
 7. Wymiary lokum nadają się dla każdego gatunku chomika, więc to nie bedzie problemem. Co do tego, że chomiki są mało wymagające to niestety pozory mogą bardzo mylić. Decydując się na przygarnięcie chomika trzeba się liczyć z tym, że są to zwierzęta nocne, więc dzień przesypiają, a wychodzą dopiero w nocy lub późnym wieczorem. Z tego powodu dziecko będzie go zapewne rzadko widywać. Co do gatunków to nie różnią się one za bardzo usposobieniem (może oprócz chomików roborowskiego, które są dosyć ruchliwe, aczkolwiek w przypadku tak dużej klatki nie powinno to stanowić problemu). Dżungarki i syryjki
 8. Nasiona może niekoniecznie są potrzebne oddzielnie skoro ma Mixeramę, ale mozna podawac. Raczej jakaś mieszkanka ziół np. wlasnie z Herbal Pets to byłoby fajne urozmaicenie + owoce i warzywa podawane zgodnie z listą żywieniową.
 9. Nie można pozwalać chomikom na skakanie z dużej wysokości i zostawiać ich bez asekuracji. Co do tego o ostatnim upadku to odpowiedź napisałem w Twoim drugim poście.
 10. Na pewno musi to obejrzeć weterynarz ze specjalizacją od gryzoni / zwierząt futerkowych / zwierzat egzotycznych / zwierząt nieudomowionych. Mogło dojść do jakiegoś złamania, czy czegoś innego. Wet zrobi badania i oceni. Na przyszłość - nie można zostawiać chomika na wysokości bez asekuracji. PS: Nie podajemy chomikom sałaty. Odsylam do listy żywieniowej na forum.
 11. Niektóre owoce i warzywa można podawać zgodnie z listą żywieniową (listę można znaleźć na forum)
 12. Z tym przemywaniem to naprawdę ostrożnie. Woda i chomik to słabe połączenie, wiec jeżeli już to naprawdę czyms bardzo lekko wilgotnym. Duza ilość dobrego piasku i myślę, że chomik powinien sobie dac radę z wyczyszczeniem futerka, więc tą wodę bym sobie narazie odpuścił i zobaczył, czy chomik sam sobie poradzi.
 13. Czy weterynarz, u ktorego byłaś ma specjalizacje od gryzoni / zwierząt egzotycznych / zwierząt nieudomowionych / zwierząt futerkowych, czy coś takiego? Jeżeli tak, to dobrze by bylo stosować się do wszystkich jego rad lub zasięgnąć porady innego specjalisty. Jeżeli wet nie ma specjalizacji to przydałoby się pójść do specjalisty, żeby to obejrzał.
 14. Beaphar, Moon Dust, JR Farm, Versele Laga, Multifit lub ewentualnie bezzapachowy Zolux (chociaż z tym bywa różnie, raz pyli raz nie) Ważne, żeby był to piasek, a nie pył. Osobiście polecam Beaphar.
 15. jeżeli to jednorazowe i oko wygląda normalnie to moze po prostu sie do końca nie obudził. Jeżeli sytuacja się powtarza to, warto skontrolować to u weta ze specjalizacją od gryzoni / zwierzat nieudomowionych / zwierząt egzotycznych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...