Skocz do zawartości

Nanka

Czytelnicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Nanka

 • Tytuł
  Nowy czytelnik

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nanka

  Starość czy choroba

  Przemyślałam to, dowiedziałam się, jak wygląda leczenie i niestety, nie byłabym w stanie dwa razy dziennie łapać chomiczka i podawać jej do pyszczka lekarstwa. tak jak pisałam, chomik nie jest do końca oswojony. Chomika miałam w ręku może trzy razy i tylko wtedy kiedy była zajęta obgryzaniem prętów i musiałam ją odsunąć. W pozostałych przypadkach chomiś panicznie się boi i ucieka i w sytuacji kiedy niedomaga gonienie jej po klatce byłoby dodatkową torturą. Sytuacja na dziś wygląda tak: chomiś przez jakiś czas ewidentne był słaby, spowolniony, serducho waliło mocno, ale jadł, pił i załatwiał
 2. Nanka

  Starość czy choroba

  Dawno czyli kiedy? byliśmy na urlopie i w tym czasie chomikiem zajmowała się moja mama. Jak wróciłam w niedzielę (dziś jest piątek)chomik jeszcze biegał po domu i miał full energii. To po pierwsze. Po drugie: moja chomiczka jest mało oswojona, jak do nas przybyła była już dorosła, nieufna i płochliwa. Moja filozofia wobec zwierzęcia jest taka, że szanuję je jako istotę, nie wyciągam z gniazda i nie męczę pieszczotami i zabawami jeśli sobie tego nie życzą, za to zostawiam im dużo przestrzeni i wolności. Niestety, z tego powodu, mój nieprzyzwyczajony do ręki chomik byłby podwójnie przerażo
 3. Nanka

  Starość czy choroba

  Ma dużą klatkę, bardzo dobre warunki, odżywiona i dopieszczona. Mieszkanie nie jest gorące, okna mamy na północ i wschód. Dziś ją wypuścimy na wybieg i zobaczę w jakim kierunku to zmierza.
 4. Nanka

  Starość czy choroba

  Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się, jak długo może pożyć z takim „kołataniem” serca, czy to kwestia tygodni czy raczej dni, godzin?
 5. Chomiczek syryjski, samiczka, około dwóch lat, nie chorowała wcześniej, karmiona Mixeramą. Chomiczka jest u nas półtora roku, nie wiemy ile miała kiedy ją kupiliśmy, więc zakładam, że ma około dwóch lat, może trochę mniej. Widzę że się starzeje, bo jest mniej ruchliwa, rzadko biega na kołowrotku, futro trochę przerzedzone, ale ogólnie w formie dotąd była dobrej. Od kilku dni widzę że ma mniej energii, jest jakby osłabiona i bardzo mocno bije jej serce, aż się cała trzęsie. Widzę że coś jest nie tak, ale ...załatwia się normalnie, ma dobry apetyt i nie wydaje mi się żeby cierpiała. C
 6. Nanka

  Guzki na tułowiu

  Tego nie widać, tylko wyczuwam pod palcami.
 7. Nanka

  Guzki na tułowiu

  No właśnie, przyjrzałam się tym gruczołom na zdjęciach i mam wątpliwości. Te guzki są pod skórą, w dotyku twarde, na skórze nic nie widać, ale to chomik o ciemnym ubarwieniu. Są bliżej przednich łapek niż tylnich. Wielkość oceniam na ziarenko kukurydzy lub małego groszku.
 8. Nanka

  Guzki na tułowiu

  Bardzo dziękuję za odpowiedź!
 9. Dzień dobry, moja chomiczka syryjska ma około 1.5-2 lata, ma dobre warunki, nigdy nie chorowała. Ponieważ kupiliśmy ją już jako dorosłą, nie jest w stu procentach oswojona, tzn. nie daje się brać na ręce, można ją jednak pogłaskać. Ostatnio podczas głaskania wyczułam na boku, za przednią łapką twardy guzek wielkości ziarenka kukurydzy. Trochę mnie to zaniepokoiło, ale zaraz zauważyłam, że w tym samym miejscu po drugiej stronie również ma taki guzek. Zachowanie chomika bez zmian. Co to może być?
 10. Wypuszczamy ją ok.20.00, później już nie możemy. Smakołyki chętnie je, zabawki też ma, ale prawie nic ją nie interesuje. Czasami przejdzie z jednego kąta do drugiego i tyle :)
 11. Squirella dzięki za odpowiedź. Jestem jednak zaniepokojona, bo to się powtarza, chomik codziennie wychodzi na wybieg i śpi albo siedzi nic nie robiąc. Wczoraj przesiedziała tak drzemiąc dwie godziny obok kuwety, po dwóch godzinach musiałam ją zagonić do klatki. Na kołowrotku za to chętnie biega. W zasadzie bez sensu robi się wypuszczanie jej z klatki.
 12. Witajcie! Od miesiąca mamy chomika syryjskiego. Przez dwa pierwsze tygodnie próbowaliśmy chomisię trochę oswoić. Poza tym, że się bała, była raczej aktywna i bardzo lubiła wychodzić na wybieg. Od dwóch dni wypuszczona na wybieg chowa się, a nawet przysypia poza klatką ( wypuszczamy ok. 19.00) i nie jest w ogóle zainteresowana bieganiem. Apetyt raczej ma, dba o higienę i nie widzę żadnych objawów choroby. Nie wiem czy jest aktywna w nocy, bo zmieniliśmy kołowrotek na cichy i nie słychać czy biega. Jedyne co mnie zdziwiło, wczoraj od 21.00 do 23.00 zrobiła kilkanaście bobków, normalnej wie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...