Skocz do zawartości

mpi

Czytelnicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O mpi

 • Tytuł
  Nowy czytelnik

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mpi

  Chomik dżungarski - problemy z oswajaniem.

  a ile czasu Ci to zajęło? Odnoszę wrażenie, że mam wyjątkowo opornego osobnika :)
 2. mpi

  Chomik dżungarski - problemy z oswajaniem.

  Z obroną terytorium się zgodzę :). A co masz na myśli pisząc "nie pozwalaj na to"?
 3. mpi

  Chomik dżungarski - problemy z oswajaniem.

  Proszę Cię... To był tylko przykład. Równie dobrze mógłbym napisać, że położę rękę na ściółce i nic nie robię. Efekt by był taki sam. Jak tylko ją zobaczy będzie biegł z drugiego końca klatki. Nie rób z chomików istot aż tak daleko myślących...
 4. mpi

  Chomik dżungarski - problemy z oswajaniem.

  No właśnie chyba raczej nie. Bał się na początku - tzn podchodził do ręki niepewnie i to tylko jak jakiś smakołyk był na ręku. Odnoszę wrażenie, że teraz się nie boi i dlatego tak się zachowuje. Jeśli siedzi sobie w domku, a ja w drugiej części klatki sprzątam, on usłyszy jakiś szelest, wychodzi z ciekawości i jak zobaczy rękę to biegnie czym prędzej żeby ją ugryźć to raczej ciężko powiedzieć że to ze strachu. Na wybiegu nie gryzie, traktuje rękę jako element zabawy - wspinaczkę.
 5. mpi

  Chomik dżungarski - problemy z oswajaniem.

  A co oznacza jeśli się rzuca? Mój na początku podgryzał i to bardzo delikatnie. Na rękę wchodził bez najmniejszych problemów, ale tylko jak tam był jakiś smakołyk. Pustą ręką nie interesował się wcale, ale też się jej nie bał. Od jakiegoś czasu zaczyna się rzucać do ręki i gryźć - łapie dość mocno i ciągnie. Potrafi przebiec całą samlę, żeby chwycić rękę. Tak samo zachowuje się na wybiegu w stosunku do dywaniku - zapiera się łapkami i ciągnie z całej siły. Na rękę rzuca się tylko w samli, na wybiegu raczej się nie zdarzyło. Na wybiegu bywa że wskakuje w locie na rękę i interesuje go tylko wspinanie, o gryzieniu nie myśli.
 6. mpi

  problem z chomikami

  W takim razie Twój to niezły atleta. Mój miał kiedyś niezły napad na wybiegu, rozniósł poskładaną z kilku rolek po ręcznikach konstrukcję (tunele), przesuwał wszystko, ale kołowrotka nie dał rady. Też mam drewniane Trixie (21 i 28 cm), być może mam słabą wyobraźnię lub nie doceniam chomików ale te kołowrotki nawet jak się zablokuje to i tak chyba chomik nie jest w stanie się po nich wspiąć? Pytam tylko z czystej ciekawości bo autorka postu i tak ma inny kołowrotek. Naprawdę trudno mi jest to sobie wyobrazić :) Jakieś środki dopingujące dajecie swoim chomikom, że przesuwają kołowrotki i skaczą wzwyż niczym atleci? :) Zaczynam się zastanawiać czy mój to słabeusz, czy nygus :)
 7. mpi

  problem z chomikami

  Sorry za dociekliwość, ale czemu? Przecież czy to dżungarski czy syryjski skakać nie potrafi i jeśli kołowrotek nawet wystaje ponad samlę ale stoi odpowiednio daleko od krawędzi to w jaki sposób chomik się wydostanie? Chyba że syryjskie są na tyle silne, że mogą przesunąć kołowrotek? A tym bardziej mnie ciekawi sytuacja z wyjętym kołowrotkiem - ze ściółki usypie sobie drogę ewakuacyjną? Przyznam się, że ja wcale nie używam pokrywy (chomik dżungarski). Kołowrotek drewniany trixie (20 i 28 na zmianę) stoi w samym narożniku, ale widzę że chomik nie ma możliwości na niego się wspiąć
 8. mpi

  problem z chomikami

  Tak z ciekawości spytam jaki masz kołowrotek? Może lepiej wcale nie kombinować z pokrywą? Jeśli chomik nauczył się wspinać po kołowrotku, a nad nim nie ma i tak czego się złapać (brak pokrywy) to raczej nie powinien wyjść. Tylko żeby kołowrotek nie stał zbyt blisko ścianek.
 9. mpi

  Wyprawka dla chomika

  Nic się chomikowi nie stanie, łapka mu nie wpadnie, przede wszystkim dlatego, że tam nie wejdzie :) Będzie się ślizgał i sobie odpuści...
 10. mpi

  Wyprawka dla chomika

  Zależy ile masz ściółki. Przy min 10-12cm poidełko stoi stabilnie w rolce od ręcznika papierowego. Pytanie jeszcze jakie masz poidełko, chyba kiedyś pokazywałaś link do 50ml trixie. Ja takie mam. Wycinasz od góry pasek na rurkę. Długość paska uzależniasz od wysokości ściółki. Ja do rolki od ręcznika papierowego wkleiłem jeszcze minimalnie mniejszą rolkę od papieru toaletowego. Usztywniło to górę po jej rozcięciu. Przez pierwsze kilka dni poidełko wisiało w narożniku na drucie 1,5mm (z przewodu elektrycznego). U góry zaginasz i trzyma się stabilnie. Ty masz pokrywę, więc ewentualnie zrobić małą dziurkę, gdzieś u góry na przeciągnięcie druta.
 11. mpi

  Wyprawka dla chomika

  Kleje popularnie nazywane wikolowymi to kleje na bazie poli(octanu winylu). Cytat ze strony Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego Link do cytatu Te kleje od zawsze miały taki skład. Jak mogły być kiedyś toksyczne? Sorry ale od kilku dni nie da się czytać tego forum...
 12. mpi

  Wyprawka dla chomika

  Czemu tak dużo osób twierdzi, że miska jest wygodniejsza dla chomika, poidełko to nienaturalna pozycja itd? Mój chomik od samego początku miał miseczkę i poidełko. Przez miesiąc podszedł do miseczki tylko raz - w pierwszy dzień. Później korzystał już tylko z poidełka, pomimo braku wygody, nienaturalnej pozycji itd. Po miesiącu zabrałem miskę. Przy codziennej wymianie wody (podobnie jak w misce) i przemyciu poidełka (podobnie jak miski) nie zbierają się żadne brudy, które mogą osiadać na dnie. Jeśli nawet byłby jakiś kamień, to nie przejdzie przez kulkę w rurce. Nie szukajmy na siłę zalet i wad różnych rozwiązań, bo idąc tym tropem można zacząć wymyślać, że do miski chomik może wrzucać resztki żywności, ściółkę i inne zanieczyszczenia, że w misce nie wiem ile chomik wypił a ile wody wyparowało itd... Zarówno miseczka jak poidełko to wydatek kilku zł. Może lepiej żeby to chomik zadecydował co woli? :)
 13. mpi

  Larwy mącznika - jak często można podawać?

  Haha, to fakt :) Ja w każdym razie muszę kupić wagę i sprawdzać czy to przebieranie i zmiana karmy ma sens. Jeśli nie, to szkoda odbierać mu największych przysmaków. Pomimo krągłości, sprawność ma jednak ponadprzeciętną - dziś podczas zabaw biegając do ręki skakał przez rolki papieru niczym koń na parkurze :)
 14. mpi

  Larwy mącznika - jak często można podawać?

  Trzeba być pechowcem, żeby wylosować zero larw z Hosannahs Dsungaren :-) Ja od ok 2 tygodni wybieram larwy (zostawiam jedną, góra dwie na dzień) i słoneczniki, gdyż chomik dostał chyba dość sporej nadwagi. Nie wiem ile waży, ale wygląda jak kulka. Ostatnio właśnie z tego względu kupiłem Zwergen Zauber - jeszcze nie rozpakowałem, ale już widzę, że mącznika jest sporo mniej.
 15. mpi

  Wyprawka dla chomika

  Jeśli się regularnie nie zmienia wody i nie przemywa naczynka, to glony mogą pojawić się tak samo w miseczce jak i poidełku ;) Inne 20-stki też pewnie wejdą, tylko w każdym przypadku będziesz mieć te problemy o których napisałem wyżej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...