Skocz do zawartości

Similis

Czytelnicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Similis w dniu 21 Styczeń

Użytkownicy przyznają Similis punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutralny

O Similis

 • Urodziny 18.03.1989

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wieliczka
 • Imiona chomików
  Teddy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Similis

  Nasze klatki i akwaria dla chomików!

  Wprowadziłem część zasugerowanych zmian, mianowicie grota/kamol wyjechały na prawą stronę terrarium i zostały przyjęte z entuzjazmem jako kolejna kryjówka, a chwast zamiast być przydrutowanym do sufitu jest teraz przyssany do drzwiczek po zewnętrznej. Nawet to wygląda, choć irytuje dyndaniem przy otwieraniu. Pozostaje mi chyba tylko zrobić z resztek paneli półkę na przód ramki terrarium i postawić jakiegoś lżejszego kwiotka, któremu nie przeszkadza niewielka ilość światła. Eksperyment z dodatkową miską został rozpoczęty, póki co chomik wodę w misce powąchał, wsadził do niej łapki i z obrzydzeniem uciekł do nory. Jeśli będzie jej używać zamiast poidła, miska zostanie. Jeśli nie, nie będę jej zmuszał do używania czegoś, co jej nie odpowiada. Sama warstwa trocin też zaliczyła podniesienie do ~12cm, co pozwoliło mi na zakopanie niektórych elementów, jak choćby krótszy tunel drewniany, będący obecnie podziemnym wejściem do nor w bunkrze. Wymiana podłoża na inne wchodzi w grę dopiero przy najbliższym generalnym sprzątaniu, będę mógł przetestować podane opcje, dziękuję. Karmy nie zmieniam, poszerzam zapas. Granulat nie puchnie (tak, sprawdzałem z miarką, podobnie jak sprawdzam karmy uzupełniające dla moich ryb) na tyle, bym się obawiał o zdrowie chomika w przypadku gdy jest on karmą uzupełniającą i swego rodzaju zabawką, którą mała upycha z zapałem do spiżarni, ale zjada na samym końcu i w niewielkich ilościach. Ma zapewnioną zwykłą karmę, którą pobiera najpierw i uzupełnienie w postaci różnych smakołyków - od płatków owsianych po okazyjnego mącznika. Sugerowana lepsza karma też jest dostępna tylko w jednym sklepie online, więc zakupy zrobię, jak będę miał więcej zakupów na liście. Patrząc po składzie, nie muszę się specjalnie spieszyć. Pozdrawiam!
 2. Similis

  Nasze klatki i akwaria dla chomików!

  Podciągnę zatem jutro na wysokość dachu bunkra, może nie strzeli fochem za to, że znowu jej namieszam. :) Kula wylatuje, aż opróżnię lepsze rolki. Przetestuję w najbliższym czasie Mixeramę jako czwarty pokarm, dziękuję za polecenie. Nie mogę wykluczyć, że pomiędzy moimi doniczkami stoi teraz miska z nasionami do wykiełkowania, z których mam zamiar zrobić jej co jakiś czas sałatkę. Ale czy coś mi tam wyrośnie, to się zobaczy, bo jednak dni krótkie. Jeśli ściągnie tego sztucznego chwasta i go potarga, to zaakceptuję porażkę, póki co jak źle przypiąłem i spadło nie wykazała zainteresowania poza obiektem do wspinaczki, nie obawiam się więc, że zechce to zjeść. Prosa powinny się sprawdzić do dyndania po lewej stronie. Dzięki :)
 3. Similis

  Nasze klatki i akwaria dla chomików!

  Przygoda z terrarium, będzie mały fotospam i kilka spostrzeżeń. Wybrane zostało terrarium Repti-Zoo, bo 1) tanio 2) z dostawą do domu 3) składane z możliwoscią rozłożenia do mycia, jeśli zajdzie potrzeba. Terrarium przez producenta pakowane jest świetnie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Miało być 90x45x60, jest 92x46x60,5. Nic to, przesunąłem biblioteczkę, przesunąłem komodę, zmieściło się, choć wsporniki dyndają po centymetrze na bokach komody. Trzeba było brać pod uwagę przy kupnie terrariów, że producent podaje wymiary trochę orientacyjnie i nie liczy szerokości ramek i wsporników. Instrukcja niestety nie jest dla opornych (czyli nie dla mnie) więc składałem je na 3 razy. Pierwszy raz by przekonać się, że źle zamontowałem bok z wentylacją, drugi by przekonać się, że źle dokręciłem jeden z narożnych prętów mocujących, trzeci by w końcu uporać się z wyrównywaniem ścianek do górnej ramki i dokręcaniem jej śrubka po śrubce. Uff, udało się. Stoi. Prosto i solidnie po skręceniu. Można zapełniać i zarybiać, znaczy zachomiczać. W terrarium zamieszkała Teddy. Wyszło mi takie coś jak poniżej: Zależnie od tego, czy lokatorka będzie wykazywać tendencje do spadania z wysokości, a póki co nie wykazuje i przyczepność ma prawidłową, mogę rozważyć zamontowanie zabezpieczeń przy wieży siana i dachu domku. Strona lewa to wieża siana z pleksą, kokos pod mostkiem miska z mieszanką, miska z piaskiem dla szynszyli i gadzia grota, którą Teddy obrała sobie na punkt nawrotu i podporę do picia mimo, że tak właściwie mogłaby to robić z poziomu trocin. Nie zamierzam się z nią kłócić. Przynajmniej na tą chwilę. Po prawej stronie bunkier (w którym ma norę do spania), tunele drewniane i domek, który służy głównie za punkt widokowy i miejsce do postawienia miski z pełnoporcjowaną na czas robienia zdjęć, bo potem się zreflektowałem, że zostawia to przymało miejsca dla gryzonia i tak właściwie to głupi pomysł. Tzn chomikowi się podobał, ale wolę jednak nie. Z tyłu wisi sobie sztuczna rośłina z materiałowymi liśćmi, której gryzoń i tak nie sięgnie, więc mam nadzieję, że sobie jakiś czas powisi. Tera trochę od przodu. Mostek nad kokosem, który jest świetną kryjówką, gdy do nory za daleko. Nora z siana nie spotkała się z większym uznaniem, ale jest czasem odwiedzana. Miska wraca wieczorem na dach bunkra. I na koniec widok nocą: Pozdrawiam :)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...