Skocz do zawartości

Squirrella

Czytelnicy
 • Zawartość

  417
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  42

Ostatnia wygrana Squirrella w dniu 21 Październik 2020

Użytkownicy przyznają Squirrella punkty reputacji!

Reputacja

99 Pomaga czytelnikom

O Squirrella

 • Tytuł
  Przyjaciel chomików
 • Urodziny 1987.02.16

Dodatkowe informacje

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jak robie zamówienie w weekend to we wtorek zazwyczaj już paczuszka jest. Nigdy nie czekałam więcej niż 3 dni robocze.
 2. Idź do weterynarza ze specjalizacją w zwierzętah nieudomowionych/egzotycznych.
 3. Jest tylko jedna porządna i rzeczowa grupa o chomikach na facebooku "chomiki-nasza pasja". Reszta grup wciska za dużo plotek i miesza je z faktami. Jeśli trafisz na grupę, gdzie "pszenica i owoce powodują cukrzycę" a "siano wywołuje choroby" to lepiej uciekać stamtąd ;)
 4. Do weterynarza ze specjalnością w zwierzętach nieudomowionych na wczoraj.
 5. Załącznik niestety mi się nie otwiera, ale zapewne trafiły ci się dwie hybrydy chomika dżungarskiego i campbella. Co jest pewne - chomiczki muszą mieć osobne klatki, gdyż są samotnikami i wspólne mieszkanie może się skończyć walką o terytorium, którą przeżyje tylko jeden. Jeśli chodzi o warunki trzymania i kompendium wiedzy - najwięcej dowiesz się czytając posty na grupie lub dołączając do grupy na facebooku o nazwie "chomiki - nasza pasja" - znajdziesz tam moduły pełne informacji zaczerpniętych od hodowców i domów tymczasowych oraz pasjonatów. https://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza
 6. https://www.tarnowweterynarz.pl/?fbclid=IwAR2AuJeX7T3rMGGpBw8zJ3dLozHwLsgwTIy92g8nfdBZkOUzZHVKitOHOr8 Wystarczyło wpisać w google "zwierzęta nieudomowione tarnów"
 7. Zwierzaki z zoologa, do tego kupione w tym samym czasie mogą być rodzeństwem lub być bliżej spokrewnione. Młode z takiego połączenia będą obciążone genetycznie. Mogą urodzić się bez oczu, łapek, zdeformowane, bez futra, z wrodzonymi wadami serca lub innych narządów, a nawet z brakiem niektórych narządów. Rozmnażając zwierzaki nie znając ich pochodzenia, genotypu, możesz skazać je na życie i śmierć w męczarniach. Chomik to żywa istota, czuje tak samo jak my, choruje tak samo jak my. Rozmnażanie zwierząt dla własnego widzi mi się jest nieetyczne. Weź też pod uwagę pytanie, co pote
 8. Pytaj o specjalizację w zwierzętach nieudomowionych / futerkowych / egzotycznych. Możesz też sprawdzić, czy nazwisko lekarza jest na liście wykazu weterynarzy ze specjalizacją https://www.vetpol.org.pl/lista-lekarzy-weterynarii-specjalistow?id=580 https://www.vetpol.org.pl/lista-lekarzy-weterynarii-specjalistow?id=584
 9. Przeprowadzaj malucha, pamiętaj tylko, aby dać mu ściółkę, którą ma obecnie w lokum - zminimalizujesz mu stres związany ze zmianą mieszkania.
 10. Czerwone dziurki to norma kiedy chomik kopie namiętnie tunele. Plama natomiast nie jest czymś normalnym, w razie wątpliwości - udaj się do weta ze specjalizacją w zwierzętach nieudomowionych / egzotycznych. Weterynarze od małych zwierząt nie mają pojęcia o chomikach - unikaj ich.
 11. W związku z tym, żę Twój chomik jest u Ciebie bardzo krótko, nie dotykaj gniazda dopuki mały nie skończy 2 tygodni. Zapewnij matce odpowiednią ilość pożywienia, zwłaszcza białka (gotowany bez soli kurczak, jajko na twardo, mączniki itp.), do tego warzywa i owoce oraz duzo spokoju, żeby mogła zregenerować siły po porodzie. Jeśli maluch to samiec, to w wieku 28 dni trzeba bedzie go oddzielić od matki i obserwować zachowanie, zwłaszcza czy np. nie dostał biegunki. W przypadku kiedy nie odzielisz samca na czas, może on zapłodnić ponownie samicę - dla niego nie jest ważne, że to matka. Kie
 12. Mam w jednym pomieszczeniu dzieciaczka syryjka i dorosłego samca hybrydę - czują się i słyszą, ale zwracają na siebie uwagę tylko i wyłącznie kiedy jeden z nich jest na wybiegu, a drugi lata po własnym lokum. Jak każdy jest u siebie to zachowują się tak, jak by drugiego nie było.
 13. Strasznie nam przykro ;(
 14. Jest też opcja, że to jęczmień. Weterynarz na pewno rozróżni i da odpowiednie leki.
 15. Trzeba iść do weta. Chomiki często zachowują się normalnie, nawet, gdy jest bardzo źle. Weterynarz powie, czy to coś poważnego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...