Skocz do zawartości

Squirrella

Czytelnicy
 • Zawartość

  297
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  32

Ostatnia wygrana Squirrella w dniu 3 Maj

Użytkownicy przyznają Squirrella punkty reputacji!

Reputacja

75 Pomaga czytelnikom

O Squirrella

 • Tytuł
  Opiekun chomików
 • Urodziny 16.02.1987

Dodatkowe informacje

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Squirrella

  Sklepy zoologiczne - inny punkt widzenia

  Coraz mniej ludzi kupuje zwierzaki w sklepach. Im więcej się mówi o adopcji tym większa świadomość społeczeństwa. Facebook itp. to potęga. W tym roku bardzo wiele stron internetowych zaktualizowało informacje o chomikach i wymogach lokalowych. Wszystkie grupy zwierzakowe powtarzają, gdzie się da "nie kupuj, adoptuj" i to hasło powolutku nabiera pędu i mocy. Są sklepy które odeszły od sprzedaży zwierząt. Są takie co zamknięto. Nie skreślamy żadnego stworzonka, ale wykupowanie ich wpłynie na zwiększenie ich ilości w sprzedazy. Ratujemy jedno kosztem życia masy innych. A to myślę że jest sto razy gorsze. Zamykany sklep musi oddać zwierzęta odpowiednim służbom. Dlatego ważne jest zgłaszanie odpowiednim władzom, gdzie są trzymane chore, nieleczone zwierzęta, lub gdzie nie mają zapewnionej wody i karmy. Zamiast kupować chorego - informujemy władze o przestępstwie, możemy zaoferować się w opiece nad przejętymi chomikami - tak można pomóc nie szkodząc.
 2. Squirrella

  Sklepy zoologiczne - inny punkt widzenia

  Niestety, ale w tym przypadku nie obejdzie się bez "ofiar". Jednakże... zastanów się chwilkę... Kiedy kupujesz chomika w sklepie to skazujesz jego wymęczoną mamę na kolejną ciążę. Kolejne chomiczki się urodzą, wiele z nich matka zje, inne pozabijają lub okaleczą się nawzajem. Wiele jego braci i sióstr trafi w ręce osób, które wsadzą je do mini plastikowych pudełek zwanych przez nich klatkami. Tam przez całe życie będą jeść karmę, która po prostu trzyma je przy życiu, pić wodę z poidła którą nikt nie wymieni aż cała nie zniknie. Często będą chore, ale nie zobaczą lekarza, bo "są tanie, małe i za głupie żeby czuć tak jak ludzie". Jeśli dostaną koło do biegania, będzie ono sprawiało tylko ból. Takie życie to nie życie a stagnacja :( Co się dzieje kiedy przestajemy kupować zwierzaki? Popyt maleje, tak więc nie ma sensu zmuszać samiczek do rozrodu jeśli nie ma chętnych na maluchy. Nie ma chętnych, nie ma kasy, nie ma kasy, nie ma sensu prowadzić dalej pseudo-hodowli. Chomiki w sklepach - jedne dożyją starości, inne zostaną zjedzone. Różnica taka, że tu ginie jedno zwierzątko, a kiedy je kupujesz to fundujesz cierpienie całej jego rodzinie.
 3. Squirrella

  Chomiki Pokerface

  Vita Kraft i Vitapol to chyba najgorsze karmy na rynku, mnóstwo sztucznych chrupek i zbędnych barwników. Dodatkowo ładują tam masę słonecznika, który w takiej ilości po prostu tuczy chomika. Najlepsza jest mikserama, a z dostępnych w sklepach chyba jedyna godna uwagi chodź i tak wypadająca słabo to karma z Versele Laga - trzeba wyciągać z niej granulat.
 4. Squirrella

  Szajba i Szpryca - dżungarska cukrzyca

  Smutno, ale trzeba przyznać, że 2 lata to piękny wiek, zwłaszcza po takich przygodach zdrowotnych. Nie mogł trafić w lepsze miejsce, napewno była szczęśliwa ;)
 5. Squirrella

  58 gram chomiczego charakteru

  Śliczny ten maluszek. Palec cały po mieszance gerberka z orzeszkami? Mój z palca też gerberki wcina, ale poczęstowany tak masłem z ulubionych orzeszków ziemnych zapomina, że je z palca i go też próbuje zjeść, mieszanki z orzeszkami bym też z palucha nie zaryzykowała. Roomservice na wypasie ;)
 6. Squirrella

  58 gram chomiczego charakteru

  Przykro :( Pocieszające jest, że za chomiczym mostem maluszek biega sobie wesoło, nic go już nie boli i jest szcześliwy opychając się piniowymi i kopiąc nieskończone sieci tuneli ;)
 7. Squirrella

  Chomiki ze Złotna

  No tak słoiczek dostał skarpetkę a mała to już nie... trzeba kawałek chociaż do domu zabrać, bo leży tylko i się marnuje... a takie wygodne wyrko by było... Z Szagą to Pączuś może sobie podać łapkę. Mizianie lubi na swoim terenie, na rękach to nie ma czasu, musi zwiedzać. Kamuflaż na poziomie :D Wesoło masz z tą gromadką ;)
 8. Squirrella

  Chomiki Pokerface

  Słodziak alpinista. Chomiczy cel życia to chyba ciągłe zaskakiwanie swoich poddanych.
 9. Squirrella

  Karmienie i atrakcje żywieniowe

  Dajemy karmę codziennie. Łyżeczkę dla miniaturek a dwie dla syryjków. Dodatkowo dajemy warzywka i owocki. Chomiczek na bank sobie coś odłoży i będzie korzystał kiedy potrzeba. Spirzarnie sprawdzamy w poszukiwaniu popsutego jedzenia, ale jest zasada - jeśli coś zabrano to trzeba dać coś w zamian. Ja z reguły daje troszeczkę nowej karmy i jakiś smaczek, np. Pestkę dyni czy orzeszka. Porzeczki - jeśli którejś specyficznej odmiany nie można by było chomiczkowi dać to na bank była by wzmianka o tym. Więc jak najbardziej można dawać. Tylko pamiętaj - niepryskane i umyte. Dobrze wybrać te słodsze i bardziej dojrzałe.
 10. Squirrella

  Mój chomik zdziczał i dziwnie piszczy

  Bierz małego do weta. Jak zwiał pod łóżko to czy zostawiłaś mu jedzonko i wodę? Trzy dni to bardzo długo.
 11. Squirrella

  Gniazdko na pięterku

  Maluszków nie dotykamy przez co najmniej pierwsze dwa tygodnie. Jeśli boki klatki są zabezpieczone to pozwól mamusi zająć się maluszkami.
 12. Squirrella

  PER PAN CZAPI

  Witamy :) My mamy lokomotywę i szczerze powiedziawszy szału nie ma i nie było - jeśli nie stoi ona przy czymś ciekawym, na co kolega chce wejść to olewa ją totalnie. Ale za to rozkładany serek to jest po prostu to! wchodzi na niego tylko po to żeby wśliznąć się do środka przez górny otwór, wychodzi, wchodzi i wychodzi, raz z jednej strony raz z drugiej - nigdy nie przejdzie obok, zawsze musi przejść przez swój serek.
 13. Squirrella

  Chomiki Pokerface

  Przykro :'(
 14. Squirrella

  58 gram chomiczego charakteru

  Staruszkowie z reguły lubią ciepełko. Nam za gorąco a im jest tak akurat. Może to być to. Co do garnięcia się do butelki z lodem - mój łobuziak w zeszłym roku, jak miał 7-8 miesięcy, pomimo że naprawdę się roztapiał z gorąca, to też owy obiekt po prostu olewał - było leżenie jak naleśnik na piasku lub kamyczku, ale to tego dziwnego i chłodnego czegoś nie podchodził. Podejrzewam, że samo to, że w jego lokum z szybek jest zimna butla już mu wystarcza jako chłodzenie - teoretycznie ciepło idzie do góry a butla oddaje chłodek na pewną odległość.
 15. Squirrella

  Pączuś

  Od 6cm po 16cm, 6cm to najniższy punkt gdzie ściółka łączy się z piaskiem. Wiem, że minimum to 13cm, ale niestety Pączuś jest leniuszkiem i nie uznaje samodzielnego kopania tuneli - korzysta tylko z tych gotowych :( Do kopania mały nie da się namówić nawet pochowanymi orzeszkami - miał parę razy pół terrarium z warstwą 20-25cm ściółki, w trakcie gruntownego czyszczenia po ponad 2 miesiącach orzeszki pochowane głębiej były wciąż na swoim miejscu. Warstwy sianko/ściółka lniana też były nietknięte. Stąd taki układ w terrarium. Moja kluska pochodzi chyba ze szlachty - docenia każdą dodaną kryjówkę, ale sam odmawia własnej twórczości.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...