Skocz do zawartości

Lori

Czytelnicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Kobieta
 • Gatunki chomików
  Syryjskie
 • Imiona chomików
  Lori, Negan
 • Podawany pokarm
  Mixerama Fairytale

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Mój chomik jest chomikiem syryjskim - samcem, w wieku około jednego roku (piszę około, ponieważ nie jestem do końca pewna - u mnie jest 9 miesięcy, ale nie wiem dokładnie, w jakim był wieku w chwili zakupu. W sklepie powiedzieli mi, że ma 3-4 miesiące, ale sami nie byli do końca pewni.) Jest trzymany w klatce o wymiarach 100x60 i ma ją oczywiście tylko dla siebie. Jego pokarmem podstawowym jest Mixerama Fairytale Extra, Mixerama Bubus Tasty Mix oraz Mixerama Pure Nature BASIC. Oprócz tego podaję mu czasem różne dodatki z Herbal Pets i świeże owoce oraz warzywa z podanej przez was listy żywieniowej. Problem z moim chomiczkiem polega na tym, że od kilku dni praktycznie nie wychodzi on ze swojego domku. Już wcześniej dość dużo spał (wstawał koło północy, a szedł spać około godziny 5-6 nad ranem), jednak wydawało mi się to normalne. Teraz jednak jest praktycznie nieaktywny - całe dnie i noce spędza w kompletnie zasypanym przez siebie domku. Wychodzi tylko raz-dwa razy dziennie (na chwilę), żeby się napić lub zabrać pokarm z miski. Wydaje mi się, że nawet siku robi teraz w domku, gdyż wcześniej załatwiał się w piasku, a teraz tego już nie zauważam. Czy powinnam go zabrać do weterynarza (nie chciałabym go niepotrzebnie stresować), czy takie zachowanie jest jednak normalne?
 2. Lori

  Problem z nową klatką

  Myślę, że klatkę dałabym radę jeszcze zwrócić i prawdopodobnie to właśnie przyjdzie mi uczynić, jednak nie będzie się to wiązało z zakupem akwarium, gdyż byłoby to dla mnie zbyt problematyczne. Po pierwsze zmuszona bym była samodzielnie wykonać pokrywę, a tego zrobić nie potrafię (pomimo, iż czytałam poświęcone temu posty na ten temat na forum), a ponadto po prostu nie dałabym rady sama przenosić ciężkiego akwarium (nawet z dużo lżejszą klatką tej wielkości mam już problemy), co utrudniałoby mi bardzo utrzymywanie w nim czystości. Tak czy inaczej dziękuję za dotychczasowe rady. Co do niebezpiecznych zakończeń w mojej klatce, to rzeczywiście znajdują się one w narożnikach. Tutaj przedstawiam zdjęcie: https://i.imgur.com/r1OhE7o.jpg
 3. Lori

  Problem z nową klatką

  Ja niestety na chwilę obecną mam klatkę do której boję się wpuścić mojego chomika, gdyż nie chcę, aby mu się stała krzywda, bo jakoś nie przekonuje mnie to, że innemu chomikowi nic się nie stało. Dlatego w miarę możliwości liczyłabym na pomysł, jak to zabezpieczyć dla mojego spokoju i bezpieczeństwa mojego chomiczka.
 4. Kilka dni temu zamówiłam dla mojego chomiczka nową klatkę (jest to klatka o wymiarach 100x54 taka jak tutaj: https://a.allegroimg.com/original/030676/376831994865babda1f73c067cea), jednak zaraz po jej złożeniu wiedziałam, że nie może on w niej zamieszkać. Problem polega na tym, że końce prętów odpowiadające za złączenie poszczególnych fragmentów klatki w jedną całość wchodzą bezpośrednio do jej środka, przez co stwarzają niebezpieczeństwo dla znajdującego się tam lokatora. Mój chomiczek od razu się nimi zainteresował, a ponadto wspinał się w tym miejscu opierając się o nie brzuszkiem. Od razu musiałam go stamtąd zabrać, gdyż obawiałam się, że porani się, albo wykłuje sobie oko... I tutaj mam do was pytanie. Czy ktoś z was dysponuje taką klatką i miał podobny problem do mojego? Czy da się go jakoś rozwiązać, czy muszę jednak próbować zwrócić klatkę? A może ktoś z was miałby po prostu pomysł na zabezpieczenie tych prętków? Z góry dziękuję za każdą radę.
×