Skocz do zawartości

Suzi2803

Czytelnicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Suzi2803

 1. Suzi2803

  Obdarty nos

  Oczywiście, akwarium jest odpowiednie i mam też wybieg. Po godzinie wybiegu i tak się nudzi i szuka czegoś do pogryzienia na wybiegu ;) Gdyby nie robiła sobie przy tym krzywdy, nie miałabym z tym żadnego problemu. Będę myślała o zastawieniu tych nieszczęsnych kątów. Plus nasypię jeszcze więcej ściółki, może to też pomoże. Rozumiem, że mam zostawić te obtarcia w spokoju i nie przemywać ich niczym? Na razie nie są w złym stanie, tylko chcę zapobiec ich pogorszeniu.
 2. Mój chomik uwielbia gryźć różne rzeczy. Szczególnie te, które nie są koniecznie do tego przeznaczone ;) Głownie drewniany kołowrotek, a nawet kąt akwarium, który mimo iż jest ze szkła - stał się największym celem Amber. Kiedy już się do czegoś dobierze - przez kilka godzin słyszę obgryzanie i drapanie. Przez to wszystko zauważyłam obdarte okolice nosa, co niestety w ogóle nie powstrzymuje chomika. Nie wiem co mam robić. Przecież nie zamknę chomika w pustym pudełku. Nie chcę też aby obdarcia zmieniły się w coś większego. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
 3. Suzi2803

  Karmy firmy Mixerama

  @elith tak, dokładnie takie jak na zdjęciu. Jest ich mało, do dzisiaj nawet nie zwróciłam na nie uwagi
 4. Suzi2803

  Karmy firmy Mixerama

  Najwyraźniej zmieniono skład
 5. Suzi2803

  Little Monsters Amber :)

  Panna jest już ze mną trochę czasu, więc poznałam już jej nawyki, zachowanie i mogę coś więcej o niej powiedzieć :) Przede wszystkim jest baardzo kontaktowa i lgnie do człowieka. Zawsze jak ktoś jest w pokoju drapie w szybę żeby ją wyjąć. Czasami po prostu rozłoży mi się na ręce w akwarium i żąda miziania :P Jest również wielkim kopaczem i robi taki syf w akwarium, że rano można zawału dostać :D Nie szaleje za kołowrotkiem jak wszystkie moje poprzednie chomiki - tylko sporadycznie pobiega i wraca do gryzienia drewnianej podstawy.. Jest już bardziej dojrzała z wyglądu i waży 134g. Jeżeli chodzi o żarło, nie jest zbyt wybrednym chomikiem i je praktycznie wszystko co jej podam. Zdjęcia są kiepskie - ale temu czortowi zdjęcie zrobić to jest niemożliwe :D
 6. Chomiki preferują duże, płaskie przestrzenie. Nie klatki kilku piętrowe
 7. Trzymam kciuki! Niech wyrosną na zdrowe i piękne chomiki :)
 8. Suzi2803

  Żegnaj, Tasha...

  Wchodzę na forum, a tu taka wiadomość.. Strasznie mi przykro, trzymaj się podrik :(
 9. Chomiki ze sklepów nie różnią się od innych i nie są od nich gorsze. Jednak ważne jest źródło - kupując chomika w zoologu nakręcasz biznes rozmnażalni zwierząt, a na miejsce tych kupionych chomików będą pojawiać się kolejne i kolejne.
 10. Chomiki musisz natychmiast rozdzielić - absolutnie nie trzyma się ich razem! Jeżeli nie jesteś w stanie zapewnić obydwóm odpowiednich warunków, oddaj do adopcji. Kupując chomiki w zoologicznym nie pomagasz im, tylko nakręcasz jeszcze bardziej chory biznes rozmnażalni zwierząt. Chomiki roborowskiego nie są chomikami na kolanka, także nie oczekuj że będą dawały ci się głaskać. Przede wszystkim rozdziel chomiki jak najszybciej bo może się to skończyć tragicznie. Jakie są wymiary klatki?
 11. Chomiki są samotnikami, absolutnie nie trzymamy ich razem! http://forum.e-chomik.pl/topic/6304-uwaga-na-stadne-trzymanie-chomik%C3%B3w-drastyczne-zdj%C4%99cia/
 12. Suzi2803

  Little Monsters Amber :)

  Za niedługo kończymy 2 miesiące :)
 13. Suzi2803

  Leo Zbójnickie Chomiczki

  Cudne ma kolorki :wub:
 14. Wszystkie dziewczyny świetne, ale Blanka kradnie moje serce :wub:
 15. Suzi2803

  Organizacja wybiegu

  Dziękuję za pomysł, pokombinuję coś z tymi płytami faktycznie. Czy miałabyś możliwość zrobienia zdjęcia przy najbliższym wybiegu? Chciałabym zobaczyć mniej więcej jak to wygląda w praktyce,
 16. Suzi2803

  Organizacja wybiegu

  Płyty hdf to dobry pomysł, mogłoby wyjść porządne ogrodzenie za niewielką cenę. Stoją stabilnie, nie powinny się przewracać?
 17. A więc tak, u mnie w domu jest dużo zakamarków, dlatego niestety nie mogę puszczać chomika wolno po pokoju. Chciałabym zorganizować jakiś wybieg - ale taki, który mogłabym złożyć i gdzieś schować (dlatego sklejka nie wchodzi w grę). Myślę, że mógłby mieć maksymalnie 1x2m. Czy macie może jakieś pomysły, rady? Jak wyglądają wasze wybiegi? Dziękuję od razu za wszystkie odpowiedzi ;)
 18. Suzi2803

  Już tylko Nindża

  Może czas powiększyć gromadkę? ;)
 19. Suzi2803

  Chomiki ze Złotna

  Uwielbiam roborki, świetne są :D
 20. Suzi2803

  Little Monsters Amber :)

  Ktoś chyba ma ochotę na wieczorny wybieg :D https://www.youtube.com/watch?v=cK9pXHbwXbE&feature=youtu.be
 21. Suzi2803

  Little Monsters Amber :)

  E tam gruba :P To przez futerko wszystko... sarsaparilla, racja, skarbem to ona jest wielkim :)
 22. Suzi2803

  Little Monsters Amber :)

  U nas wszystko w porządku i mamy się dobrze :) Mała przyzwyczaiła się do nowego zapachu i bez problemu daje się brać na ręce.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...