Skocz do zawartości

etc1

Czytelnicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O etc1

 • Tytuł
  Nowy czytelnik
 • Urodziny 15.03.1995

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Kobieta
 • Miejscowość
  głównie Poznań
 • Gatunki chomików
  dżungarek
 • Imiona chomików
  Tosia
 • Podawany pokarm
  Mixerama, JR Farm, świeżynka z przydomowego ogródka

Ostatnie wizyty

448 wyświetleń profilu
 1. etc1

  Praca magisterska dotycząca chomików

  Owszem, można mieć kilka chomików z kilku różnych źródeł, ale w poleceniu wyraźnie było zaznaczone, że jeśli ma się więcej niż jednego chomika, należy wybrać JEDNEGO, którego będą dotyczyły odpowiedzi w kwestionariuszach. Czyli przykładowo, jeśli mamy Tadzia, Grubcia i Bombeczkę, to wybieramy jednego chomika. I tak: Tadzia mogliśmy kupić od hodowcy, Grubcia dostaliśmy od chłopaka w prezencie, a Bombeczkę adoptowaliśmy z DT. Wybieramy, że odpowiedzi w ankiecie będą dotyczyły np. Grubcia, bo jest z nami najdłużej. I Grubcio przybył do nas w jeden konkretny sposób, nie w kilka. I ponownie: nie jestem autorką kwestionariuszy. Skoro te konkretne narzędzia zostały dopuszczone do użytku, to znaczy, że mają odpowiednie parametry. Z doświadczenia też wiem, że bardzo, ale to bardzo rzadko zdarza się, że odpowiedź czysto neutralna jest prawdziwa. Zazwyczaj jednak istnieje choćby mały przechył albo w jedną, albo w drugą stronę i brak odpowiedzi "nie wiem", okrutnie to ujmując, zmusza badanego do przyznania się, w którą stronę się przechyla :D Jeśli zaś już się zdarzy, że ktoś naprawdę jest idealnie po środku, to konstrukcja testu ma to wkalkulowane i wyniki zbiorcze i tak wyjdą rzetelne ;) Pozdrawiam cieplutko!
 2. etc1

  Praca magisterska dotycząca chomików

  Jeśli chodzi o pytanie o źródło, to już po puszczeniu ankiety w obieg uświadomiono mi, że nie ma wyszczególnionej opcji "hodowla rodowodowa". Ale jest opcja "inne" i wtedy można ją wybrać :) Co do zaś odpowiedzi neutralnych - nie jestem autorem testów, ja wykorzystuję gotowe narzędzia skonstruowane przez ludzi mądrzejszych ode mnie :D Mogę jednak zdradzić troszeczkę wiedzy tajemnej z zakresu psychologii, że często celowo nie daje się w kwestionariuszach odpowiedzi pośrednich, ponieważ osoby badane zbyt chętnie i zbyt bezrefleksyjnie je zaznaczają. I dane zebrane przy pomocy takich narzędzi nie wskazują na kompletnie... nic :)
 3. Cześć! Całe wieki mnie tutaj nie było, ale powracam do Was z przytupem i prośbą wielkości puszystego zadka chomika europejskiego! Jestem w trakcie prowadzenia badań do mojej pracy magisterskiej, która dotyczy naszych milusińskich, czyli chomików. Dokładniej: badam rozwój przywiązania między człowiekiem a chomikiem jako zwierzęciem towarzyszącym. Temat mojej magisterki jest prawdopodobnie ewenementem na skalę krajową, albo może i światową, bo póki co psychologia skutecznie swoje zainteresowanie od małych futrzastych przyjaciół odwraca. Dlatego też macie niepowtarzalną okazję stać się częścią czegoś wyjątkowego! Wystarczy, że klikniecie w link na końcu postu i wypełnicie ankietę, której wyniki wykorzystam w mojej pracy :) Udział w ankiecie jest oczywiście dobrowolny, nawet jeśli już rozpoczniecie uzupełnianie, możecie się wycofać, a sama ankieta jest w 100% anonimowa. Każdej osobie, która poświęci 5 minut swojego życia na wypełnienie kwestionariusza i tym samym dopomoże mi nie tylko w uzyskaniu tytułu magistra, ale także (miejmy nadzieję) w udowodnieniu, że chomicza przyjaźń ma taką samą moc jak pieso-kocia, dziękuję z całego serducha! :) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDcN_3AVoa3EerQfBBo1FNojRIKXgk90qhFbxC8o0xmehhIw/viewform?usp=sf_link
 4. etc1

  Jakie zabawki?

  Po pierwsze NAJPIERW powinieneś przygotować wyprawkę, a dopiero PÓŹNIEJ sprowadzać do domu chomika ;) to tak na przyszłość. A po drugie jakie zabawki masz dokładnie na myśli? Kołowrotek na pewno jest niezbędny, są do kupienia specjalne drewniane gryzaki-zabawki, drewniane tunele i mostki, korkowe tunele, hamaczki, z rzeczy dostępnych od zaraz to rolki po papierze toaletowym - byleby były czyste, bez resztek kleju np. Chomiki w zasadzie cieszą się chyba z czegokolwiek na co mogą wleźć, co mogą podgryźć, poprzeciągać z kąta w kąt. Oprócz kołowrotka chyba nic nie jest na 100% pewne polecenia, bo nie każdy chomik będzie jednakowo bardzo lubił każdą zabawkę :)
 5. etc1

  "Ona"

  Moja Tośka strzeliłaby focha jak stąd do Australii i z powrotem, gdyby zobaczyła z jakim zachwytem gapię się na te zdjęcia! :D
 6. etc1

  "Ona"

  Jak patrzę na to maleństwo, to zamieniam się w bryłkę cukru polaną miodem! Toż to sama słodycz! <3
 7. etc1

  Kolba - jak często?

  Na pewno spróbuję! :) Dzięki!
 8. etc1

  Chomiki w obiektywie – Styczeń 2017

  O jak fajnie! :D Tosia z radości hopsa na wybiegu!
 9. etc1

  Kolba - jak często?

  Akurat gałązki Tośka ma niestety głęboko w poważaniu :P Ale jeśli faktycznie ma zapychać sobie brzuch samą kolbą to zacznę jej dawkować :) Dzięki!
 10. etc1

  Kolba - jak często?

  A gdyby kolba wisiała przez cały czas w klatce, to ma to jakieś negatywne efekty?
 11. etc1

  Kolba - jak często?

  Ale są pomocne w ścieraniu zębów, prawda? Nawet te dobre kolby (fit z JR Farm) należy podawać sporadycznie? I co to dokładnie znaczy "sporadycznie"? Wrzucasz przykładowo na dwa dni i wyciągasz czy po prostu wieszasz i w momencie, gdy kolba zostanie opracowana, to czekasz jakiś czas z podaniem nowej?
 12. etc1

  Karmy firmy Mixerama

  Tośka też jest dzikim mięsożercą :D pierwsze co znika z miski to robale. Później co większe kawałki ziaren i orzechów, a drobnica zostaje w miseczce i jest traktowana jako ozdoba. Chyba, że się coś samemu wykopie z michy i da z ręki, wtedy wcina.
 13. Jak należy dawkować chomikowi kolby? Przekopywałam forum, ale jeśli taka informacja jest, to się głęboko zabunkrowała ;) Gdzieś mi się obiła o uszy informacja, że nie należy ich dawać często? Ale co to dokładnie znaczy? I dlaczego akurat tak?
 14. etc1

  Pytanie dotyczące rozmiarów klatki.

  Nie jestem pewna czy ludzie tutaj czekają z wypiekami na twarzy aż nadarzy się jakaś okazja do ochrzanienia kogoś za zbyt małą klatę, niemniej jednak chyba dobrze, że promuje się i uświadamia innych, początkujących opiekunów, że zadbanie o jak najwyższy komfort zwierzaka to podstawa? Nie zapętlajmy się w myśleniu, że skoro i tak żyje w niewoli to co mu za różnica czy klatka będzie miała 40x50 czy zajmie pół pokoju, bo przecież to nadal niewola. Nie oszukujmy się, różnica jest i to diametralna :) I tak jak mówi Szybcior - widać różnicę w zachowaniu zwierzaka. Tośka odkąd zwiększył jej się metraż mieszkalny jest o wiele żywsza, bardziej zaciekawiona wszystkim dookoła (w tym mną :D) no i jaką ma radochę z przekopywania ściółki w tę i wewtę! Owszem samo zagadnienie trzymania zwierzaków jest zagadnieniem czysto etycznym i można by polemizować, ale skoro już mamy taki, nazwijmy to "zwyczaj", to mając do wyboru zapewnienie chomikowi jak najwyższego komfortu na jaki tylko mnie stać, a danie mu minimum minimum, bo w sumie to miałam zachciewajkę, żeby sobie kupić chomisia, ale nie chce mi się wydawać na niego zbyt wiele, zdecydowanie wybieram pierwszą opcję. Tym bardziej, że nie sądzę, by żyjące jednak od dawna w niewoli i w niewoli rozmnażane zwierzaki byłby szczęśliwe, gdybyśmy zwrócili im nagle wolność absolutną... Efekt mógłby nie być zbyt fortunny. ;)
 15. etc1

  Wybredny chomik?

  Dzięki! Filmik naprawdę otwiera oczy! Ehh... Chce człowiek dla chomisia dobrze, a wychodzi jak zwykle. :D
×
×
 • Dodaj nową pozycję...