Skocz do zawartości

Tindomiel

Czytelnicy
 • Zawartość

  115
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  48

Odpowiedzi dodane przez Tindomiel


 1. 19 godzin temu, Soogie napisał:

  Wszystkie chomiczki mają domy, jedno co prawda zostaje u mnie, dziewczynka, twk żeby uniknac w razie spotkania ciazy.

  Chomiki nie powinny się spotykać, nawet jeśli są tej samej płci. Ciąży może nie  będzie, ale będzie krwawa walka. Chomiki trzymamy tylko pojedynczo!

  Po odchowaniu młodych trzeba je oddzielić od matki i bezwzględnie podzielić na płcie. A następnie każdemu dać własne lokum.


 2. Dawno nie pisałam co u nas słychać. A działo się w ostatnim czasie. Odejście Gomory było ciężkie. Szakusia przeprowadziła się do akwarium 100x40, a Pekan nadal jest szalony.

  Przyjęliśmy też królika od znajomej (na przechowanie) i było podejrzenie pasożytów. Więc królicze i chomicze boby poszły do badania. Pierwsze wyniki są negatywne, niedługo powtarzamy badanie.

  Brzydale dostały świeże gałązki brzozy i Szakusia całkiem sprawnie próbowała po nich wyjść z akwarium. Na szczęście nie utrzymały jej ciężaru ;) Widziałam też zdjęcia chomika europejskiego chodzącego po drzewie, więc stwierdzam, że dżungarskie też potrafią :P

   

  ddsz55j-16900bee-1064-437f-be05-11fe0923

  91dfc9064cfa9202.jpg

  • Like 2

 3. Moje chomiki są wyniesione na 540m, żyją w osobnych akwariach i można relację z ich życia śledzić, tutaj na forum. Jak ktoś jest chętny, mogę przekazać więcej materiałów do badań, nad tym jak chomiki znoszą znaczne wysokości n. p.m. :D


 4. Długo się nie mogłam zdecydować jakie zdjęcia dodać. Ale w końcu zdecydowałam się na Pekana w "galopie" ;)

  4ce617d8a15b4673.jpg

  Szakusia bieganie uskutecznia tylko w kołowrotku, na wybiegu potrafi godzinami siedzieć w pudełku owinięta polarkiem ;)

  38a1308bc01e3216.jpg

  Szaga jak na swój wiek, trzyma się znakomicie. Mamy tylko problem z okiem, ma zatkane kanały łzowe i aby utrzymać oko mamy akcję zakrapiania, tyle razy ile się da.

  f45ee4b792352d10.jpg

  A na koniec wisienka, a właściwie to banan :P

   

   

  • Like 1

 5. W dniu 6.01.2020 o 19:58, ZengV napisał:

  @Squirrella

  Też chciał bym kupować drogą karmę tylko rodzice mówili że jeśli chce chomika sam będę mu wszystko kupował mam 15 lat A pieniędzy za dużo nie mam.

  Jak przyjdzie wiosna, to możesz wybrać się na spacer na łąkę, za miasto i pozbierać mniszka (liście, kwiaty), babkę lancetowatą, koniczynę, mięte, pokrzywę... Gałązki i liście brzozy, lipy, wierzby, gruszy, jabłoni, dzikiej róży (również owoce)... Można pozbierać więcej i ususzyć. Ja suszę w suszarce do grzybów i robię zapasy na zimę. Opcji na urozmaicenie życia chomikowi jest wiele, trzeba tylko sprawdzać, czy daną rzecz chomik może jeść. Podstawa to dobrze dobrana i urozmaicona karma, a resztę to można już za grosze ogarnąć.


 6. Za 15 zł kupisz 500g Mixeramy, a to na naszym rynku jedna z najlepszych karm. Zioła Herbalpets są w porządku i nie są drogie. Możesz kupić kłosy sorgo i prosa, tunele z siana, ciastka z JKFarm. Polecam zrobić duże zakupy w sklepie internetowym, bo w stacjonarnych sklepach zoologicznych nie znajdziesz większości tych rzeczy. Miękka szczoteczka do zębów powinna się sprawdzić jako grzebień ;)

  • Like 1

 7. W czasie rui samica będzie tolerować samca, ale to nie oznacza, że cały czas będą żyć zgodnie. Chomików nie trzymamy razem, nawet jeśli są tej samej płci, a co dopiero parę. Trzymanie razem samca i samicy to jest celowe rozmnażanie...

  Jeśli chcesz trzymać stadnie zwierzęta, to polecam inne gatunki, np. myszy, szczury. I oczywiście też nie trzymamy samic z samcami, bo to zawsze prowadzi do niechcianych ciąży.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...