Skocz do zawartości

Tindomiel

Czytelnicy
 • Zawartość

  110
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  43

Zawartość dodana przez Tindomiel

 1. Tindomiel

  Na co postawić miseczkę dla chomiczka?

  Pięterko można zamontować tak nisko jak to tylko możliwe, lub postawić miskę na dachu domku lub jakimś innym płaskim elemencie w klatce.
 2. Tindomiel

  Chory polik

  Powinien go zobaczyć weterynarz, nie powinien dużo wziąć, ale ceny są różne. U nas biorą ok 10-20zł. Trzeba wyciągnąć to co utknęło w workach.
 3. Tindomiel

  Program HSA

  Moje chomiki są wyniesione na 540m, żyją w osobnych akwariach i można relację z ich życia śledzić, tutaj na forum. Jak ktoś jest chętny, mogę przekazać więcej materiałów do badań, nad tym jak chomiki znoszą znaczne wysokości n. p.m. :D
 4. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Długo się nie mogłam zdecydować jakie zdjęcia dodać. Ale w końcu zdecydowałam się na Pekana w "galopie" ;) Szakusia bieganie uskutecznia tylko w kołowrotku, na wybiegu potrafi godzinami siedzieć w pudełku owinięta polarkiem ;) Szaga jak na swój wiek, trzyma się znakomicie. Mamy tylko problem z okiem, ma zatkane kanały łzowe i aby utrzymać oko mamy akcję zakrapiania, tyle razy ile się da. A na koniec wisienka, a właściwie to banan :P
 5. Tindomiel

  Karma dla chomika

  Prawda ;)
 6. Tindomiel

  Karma dla chomika

  Jak przyjdzie wiosna, to możesz wybrać się na spacer na łąkę, za miasto i pozbierać mniszka (liście, kwiaty), babkę lancetowatą, koniczynę, mięte, pokrzywę... Gałązki i liście brzozy, lipy, wierzby, gruszy, jabłoni, dzikiej róży (również owoce)... Można pozbierać więcej i ususzyć. Ja suszę w suszarce do grzybów i robię zapasy na zimę. Opcji na urozmaicenie życia chomikowi jest wiele, trzeba tylko sprawdzać, czy daną rzecz chomik może jeść. Podstawa to dobrze dobrana i urozmaicona karma, a resztę to można już za grosze ogarnąć.
 7. Tindomiel

  Karma dla chomika

  Za 15 zł kupisz 500g Mixeramy, a to na naszym rynku jedna z najlepszych karm. Zioła Herbalpets są w porządku i nie są drogie. Możesz kupić kłosy sorgo i prosa, tunele z siana, ciastka z JKFarm. Polecam zrobić duże zakupy w sklepie internetowym, bo w stacjonarnych sklepach zoologicznych nie znajdziesz większości tych rzeczy. Miękka szczoteczka do zębów powinna się sprawdzić jako grzebień ;)
 8. Tindomiel

  Pomocy. Wydrapane oko

  Jedyna rada, to jak najszybciej do weterynarza. Może wdać się zakażenie. I więcej nie dopuszczać do kontaktu kota i chomika.
 9. W czasie rui samica będzie tolerować samca, ale to nie oznacza, że cały czas będą żyć zgodnie. Chomików nie trzymamy razem, nawet jeśli są tej samej płci, a co dopiero parę. Trzymanie razem samca i samicy to jest celowe rozmnażanie... Jeśli chcesz trzymać stadnie zwierzęta, to polecam inne gatunki, np. myszy, szczury. I oczywiście też nie trzymamy samic z samcami, bo to zawsze prowadzi do niechcianych ciąży.
 10. Tindomiel

  Klatka dla chomika

  Ta klatka nie nadaje się dla żadnego chomika. Polecam poczytać artykuły https://e-chomik.pl/artykuly/ oraz popatrzeć na forum, tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam opcję adopcji chomika, kupno w sklepie jest najgorszym z możliwych rozwiązaniem. http://adopcje.e-chomik.pl/przed-adopcja/
 11. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Ktoś dzisiaj dokazuje ;) Mała łakomczuszka :) Przyczajony tygrys :P Ukryty smok :P
 12. Tindomiel

  Transport chomika do weterynarza

  Zwykły transporter w torbie z butelką z ciepłą woda wystarczy. Można jeszcze kocyk dać do środka.
 13. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Zgadza się ;) Coś mi się z datami pomieszało i wydawało mi się, że Szaga jest z listopada, a w "papierach" ma wpisany wrzesień. Więc Szaga właśnie skończył 2 lata i 2 miesiące :)
 14. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Zależało mi na zrobieniu serii zdjęć, jak maluchy wychodzą ze swoich legowisk. Po tygodniach polowań się udało ;) Oczywiście ani jeden nie śpi w domku ;) Ktoś rozróżni Pekana od Szaki Owakej?
 15. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Już nic nie dawało.
 16. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Dowód na inteligencję chomików czy zbieg okoliczności? W zeszłym tygodniu zauważyłam, że Szaka Owaka w tej pozycji spędza bardzo dużo czasu. Wcześniej tego nie robiła. Okazało się, że "zajechała" kołowrotek, zaczął na tyle ciężko chodzić, że mała wagi piórkowej już nie dawała rady w nim biegać. Więc swoje niezadowolenie wyładowywała na tym pręcie, na którym całość się kręciła. Tak się zastanawiam, czy odkryła przyczynę "zepsucia" kołowrotka ;) Dzisiaj przyszedł nowy kołowrotek, też czerwony, Szaka Owaka jeszcze go nie widziała, bo śpi ;)
 17. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Szaka Owaka została szczekuszką ;)
 18. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Kolego, mam cie na oku ;)
 19. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Gomora w swoim gniazdku ;) "Tak sobie śpię i jest mi wygodnie, jakiś problem?" Mniam, mniam... Szaka Owaka Szaga - śnieżny kulek ;) Najprzystojniejszy orzeszek - Pekan :P
 20. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Czwarta do kompletu - Szaka Owaka :)
 21. Tindomiel

  Pączuś

  Nie ma to jak dobry foch :D
 22. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Poznajcie Gomorę, nasze nowe dziecko :) Pierwsza noc w nowym domu była ciężka...
 23. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  63g Hejka!
 24. Ekstaza, niszczycielka światów zamknięta w ciele chomika, nieustraszona zdobywczyni nowych terenów, niestrudzona w dążeniu do osiągnięcia swoich celów... Odeszła 22.8.2019 r. [*]
 25. Tindomiel

  Chomiki Pokerface

  Robo-śliczności :D
×
×
 • Dodaj nową pozycję...