Skocz do zawartości

Tindomiel

Czytelnicy
 • Zawartość

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  30

Zawartość dodana przez Tindomiel

 1. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Chcieliśmy przywitać się ze wszystkimi i przy okazji opowiedzieć trochę o nas :) Na chwilę obecną mieszkają u nas cztery chomicze dziewczynki. Znana z forum dżungarka Szczypta, roborek Pytlik oraz dwie syryjki Miśka Wołowinka i Szeregowa. Szczypta szybko się zadomowiła w nowym domu. Jest bardzo ciekawska ale jednocześnie lekko nieśmiała. Miski wymiata do czysta ale nadal jest malutka i chudziutka. Pytlik to chomik roborowskiego, pochodzi z Czech. Jest z nami od lipca 2014 r. Obecnie trochę choruje, urósł jej duży guz na brzuszku. Wg naszej lekarz nie bardzo nadaje się to na operację. Ale póki co, zachowuje się normalnie i apetyt dopisuje. Miśka Wołowinka została adoptowana z fundacji VIVA Gryzonie. Niedługo będzie obchodzić pierwsze urodziny. Jest trochę płochliwa ale lubi mizianie po pleckach ;) Szeregowy vel Szeregowa. Pochodzi z miotu niespodzianki i miała być samcem. W chwili obecnej ma ok. 3 m-cy i z bardzo uroczego i słodkiego dziecka wyrasta z niej chomik demolka. Warto wspomnieć jeszcze o dwóch chomikach syryjskich, które już od nas odeszły. To Miśka Prosiaczynka oraz Głupcio. Te dwa chomiki pokazały nam, że nie ma przeszkody nie do pokonania, wspiąć się można wszędzie oraz, że nic co zostało na stole czy szafkach kuchennych nie jest bezpieczne.
 2. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Raczej zadeptywać I tylko co rusz nową warstwę dokładam. Rudy to przynajmniej gniazdo sobie z siana robi. Dżungary mają wyłożone na zioła i kwiaty ;)
 3. Tindomiel

  Czy ta klatka będzie dobra? Pomagamy w wyborze klatki.

  Samla dla syryjka jest za mała. U mnie tylko dżungarskie na stałe mieszkają w samli, chomiki syryjskie potrzebują więcej miejsca. I to nie jest wymysł, tylko sprawdzone na moich własnych chomikach ;)
 4. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Mamy mały szpital okulistyczny, przemywanie i zakraplanie oczu. W tym samym czasie Szaga i Szogun mają problemy z prawym okiem. Szadze bardzo szybko zeszło, Szogunowi jeszcze trochę ropieje. Nie jest to zapalenie spojówek, bardziej zabrudzenie pod powieką.
 5. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Otóż właśnie to :D Cała Ekstaza ;)
 6. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  28 cm to trochę dla Pekana za dużo, w końcu dostał kołowrotek, który i tak był dla niego kupiony, tylko w międzyczasie Szaga go używał... Chodzi lekko i mały daje radę :) Szaga dostał kołowrotek Szoguna, Szogun ma kołowrotek Ekstazy, a Ekstaza ten, co najpierw go miał Szaga. Nie wiem czy ktoś się w tym łapie, :P Ważne, że każdy chomik ma kołowrotek. Tylko dżungary coś nie chcą biegać w tych dużych, 28 cm.
 7. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Słodkości Dzisiaj dla odmiany coś o chłopakach ;) Rudemu kondycja dopisuje. Zmiany skórne, prawdopodobnie nowotworowe, jakie ma w okolicach dróg moczowych nie rozwijają się. Sytuacja wydaje się być pod kontrolą. Po roszadach z kołowrotkami, Szogunowi dostał się duży. Sprawdzamy jak sobie z nim radzi. Choć to ciężkie zadanie, bo wychodzi tylko jak jest ciemno w pokoju ;) Szaga stał się maratończykiem i całe noce biega... i biega... Dzięki temu waga utrzymuje się okolicach 50g. Co wydaje mi się jest najbardziej odpowiednie dla niego :) Pekan (Chomicza Dzielnica), małe dzieciątko, co jeszcze jest trochę zdezorientowane ;)
 8. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Poznajcie piątego - małego orzeszka, Pekana :) Waży 22g i chyba jest za lekki do kołowrotka. Musimy zrobić małe roszady ze sprzętem ;)
 9. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Dla chomiczych dam - wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet
 10. Tindomiel

  Kiełkowe poletko

  Mi w kiełkownicy pleśnieją kiełki, słoikowa metoda z przelewaniem wody wychodzi lepiej. Ale to moje doświadczenia ;)
 11. Tindomiel

  Szlachcic

  Słodziak :D
 12. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  U nas wszyscy żyją, mają się dobrze, broją jak zawsze... ;)
 13. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Dla Szagi każda chwila na mycie się jest odpowiednią chwilą. Bardzo mu się schudło przez ostatnie miesiące. Teraz waży 48,5g.
 14. Tindomiel

  Szlachcic

  O Panie, kto Panu tak tu tą rurę puścił ;)
 15. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Dzisiaj w roli głównej Szogun. 65 g chomika ;)
 16. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Rudy jest na antybiotyku, kondycja i samopoczucie dopisują. Jest aktywny i razem z Ekstazą rozbrajają ostatnie pudełko, jakie się ostało, na chomicze akcesoria ;) Szogun jest nieśmiały i niezbyt chętny do współpracy. Szaga schudł i obecnie ma 53g. Służy mu mixeramowa dieta ;)
 17. Tindomiel

  Pączuś

  Super wierszyk :D
 18. Tindomiel

  Domek drewniany

  Ten drugi lepszy jak dla syryjka.
 19. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

  Rudy był dziś u weta. Jest podejrzenie nowotworu na drogach moczowych.
 20. Tindomiel

  Czy mogę coś zrobić aby mój chomik przytyl?

  Można podać jeszcze sinlac lub coś podobnego, gerberki, jajko. Z serem bym nie przesadzała.
 21. Tindomiel

  Chomiki ze Złotna

 22. Tindomiel

  Szlachcic

  [*] :(
 23. Tindomiel

  Pysia - Młoda odważna Dżungarka

  Nie ma tam łożyska, kręci się na metalowym pręcie. Czasami wystarczy rozłożyć kołowrotek, umyć i jest po sprawie.
 24. Tindomiel

  Sklep Zoologiczny "HIPCIO"

  W poniedziałek robiłam zamówienie, w środę paczka przyszła. Zamówiłam wszystko co chciałam, mixerama, zioła, kwiatki, przysmaczki... Wszystko zawsze przychodziło i nigdy nie było problemów. Czasami jest chwilowy brak jakiegoś towaru ale to chyba kwestia nowej dostawy do magazynu.
 25. Tindomiel

  Pysia - Młoda odważna Dżungarka

  My mamy takie kołowrotki. Z początki oliwiłam, ale przestałam to robić, raz skrzypią, raz nie. Czasami się tylko trochę poluźniają i ocierają o pręty od podstawy.
×