Skocz do zawartości

KarolB

Czytelnicy
 • Zawartość

  345
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Odpowiedzi dodane przez KarolB


 1. Chomik jest bardziej przyjazny dla dziecka z punktu rodzica niż mysz, szczur czy jeż lub gady, ponieważ ma mniej cech odpychających dla ogółu dorosłych. Nie ma dziwnego długiego ogona, nie ma kolców. Jest bardziej przytulaśny niż skorupa żółwia , węże i jaszczurki dla wielu osób są bardziej odpychające nawet niż pająki.... Mało ludzi wie, że chomik potrzebuje dużej powierzchni płaskiej zamiast wysokiej klatki, o rozmiarze kółek, nawet nie ma co pisać ... Chomik mały fajny, mała klatka. Lepszy chomik niż kot czy pies, który zabiera dużo czasu ... bo w końcu zazwyczaj to rodzice muszą dbać o zwierzaka jak się znudzi. Mój chomik mieszka w Detolfie z Ikei i nigdy nie widziałem, żeby chomik był, agresywny, gryzł czy coś  ... Chomik wie, że ja nie będę go ścigał w domku, więc nawet jak się wystraszy czegoś, to wie, że w domku nic go nie będzie ścigać ...  Na takiej powierzchni chomika nie czuć, tak jak zapachem przesiąka mieszkanie od dużego psa czy kota ...


 2. Ja liczę ostatnio tylko czas biegania. Jak pojawił się w domu i był nowy to stres dawał do 4h biegania na noc. Jak się już się zapoznał, to biega teraz max do 1h 13 min na noc. Po długim wybiegu po pokoju plus przed pokój, w nocy czasami robi tylko 20 minut .

  Dystans 8km, dla danego chomika może być normą danego osobnika , inny może mieć mieć normę 4 km lub 10 km. Ważne, żeby aktywność była stała. Skoro średnio robi po 8km i nagle bez powodu , robi 2 km, to już może być sygnał, że albo choroba, albo coś innego.

  Wybieg nie zastąpi kółka w akwarium. W akwarium chomik, zawsze może się schować do siebie do domku. Wybieg to zawsze obcy teren ...

  • Like 1

 3. Ciekawe zachowanie. Jak drzwi są otwarte na oścież, to chomik nie zawsze wybiega z pokoju na korytarz. Jak drzwi są tylko uchylone że jest 2 cm szpara, to chomik zawsze wyskakuje na korytarz :) lęk przestrzeni przed otwartymi drzwiami :)

×
×
 • Dodaj nową pozycję...