Skocz do zawartości

KarolB

Czytelnicy
 • Zawartość

  340
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Odpowiedzi dodane przez KarolB


 1. Po wybiegu w nocy zrobił tylko 34 minuty w kółku. Wyszło 2km400 metrów , jeśli dobrze kółko zmierzyłem. Max 7,5 km/h , średnio 4,3 km/h :)

  Chomik spokojne daje rady i po 4h w ciągu nocy biegać ... oczywiście z przerwami . :)


 2. Ja liczę ostatnio tylko czas biegania. Jak pojawił się w domu i był nowy to stres dawał do 4h biegania na noc. Jak się już się zapoznał, to biega teraz max do 1h 13 min na noc. Po długim wybiegu po pokoju plus przed pokój, w nocy czasami robi tylko 20 minut .

  Dystans 8km, dla danego chomika może być normą danego osobnika , inny może mieć mieć normę 4 km lub 10 km. Ważne, żeby aktywność była stała. Skoro średnio robi po 8km i nagle bez powodu , robi 2 km, to już może być sygnał, że albo choroba, albo coś innego.

  Wybieg nie zastąpi kółka w akwarium. W akwarium chomik, zawsze może się schować do siebie do domku. Wybieg to zawsze obcy teren ...

  • Like 1

 3. Ciekawe zachowanie. Jak drzwi są otwarte na oścież, to chomik nie zawsze wybiega z pokoju na korytarz. Jak drzwi są tylko uchylone że jest 2 cm szpara, to chomik zawsze wyskakuje na korytarz :) lęk przestrzeni przed otwartymi drzwiami :)


 4. Od razu kup jakieś małe nawet szczypce do cięcia siatki, ja stępiłem zwykłe nożyczki za pierwszym razem i nożyczki zwykle mają mniej wygodne rączki niż szczypce lub kombinerki . Plus zszywki i pistolet do zszywek , tak połączyłem siatkę z drewnianymi listewkami. Plus kątowniki jakieś metalowe małe do połączenia listewek plus małe wkręty. Same zszywki tez od biedy połączą listewki, ale słabo .


 5. 3 godziny temu, roxanne napisał:

  Kochani, objechałem już wszystkie Castoramy, OBI i Leroy Merlin i nigdzie nie mają takiej metalowej siatki z małym oczkiem... Gdzie ją można zdobyć? :angry:

  W moim mieście jest sklep metalowy, narzędzie młotki, piły, wiertarki, szpadle i ta mają siatkę metalową.


 6. 3 godziny temu, roxanne napisał:

  Pokrywę zrobiłam w ten sposób https://zapodaj.net/4df2ad75bd423.jpg.html, na zdjęciu akurat widać dziury z pierwszej ucieczki... Byłam dziś w OBI i nie mieli metalowej siatki...

   

  3 godziny temu, roxanne napisał:

  Pokrywę zrobiłam w ten sposób https://zapodaj.net/4df2ad75bd423.jpg.html, na zdjęciu akurat widać dziury z pierwszej ucieczki... Byłam dziś w OBI i nie mieli metalowej siatki...

  Taka siatka, to dla chomika jest zerowa zapora, już trudniej byłoby wyszarpać dziurę w kartonowym pudle , jakimś mocnym, jak na przykład po warzywach z biedronki...

  Szlachcic, mój syryjek spokojnie z miejsca skoczy z 10 cm w górę plus 4 cm do przodu. ( Mam wrażenie, że chomik spokojnie , by zabrał zapasy wiewiórki z każdej dziupli z drzewa, widząc jak moje chomiki się wspinały.  Ewentualnie mógłby mieć problem zejść z powrotem  ...)

  P.S.

  Szybcior, moje chomiki nigdy nie opuściły domu, po za wizytami do weterynarza :) .


 7. Na plecach, bok, po godzinie nie było śladu,  widać się zalizał :) Za gruba sierść i nasiąka.

  W słoiku teleportacji od spodu wszystko jest suche zawsze.

  • Upvote 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...