Skocz do zawartości

DT Chomicze życie

Administrator
 • Zawartość

  2 544
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  67

Zawartość dodana przez DT Chomicze życie

 1. Dowolna pozycja jest prawidłowa. Nie zauważyłam, żeby któraś była najpopularniejsza.
 2. oczywiście, że iść do weta.
 3. I na pewno nie plastikowy, bo zostanie zjedzony, a może zaszkodzić. Polecam tę grupę: https://www.facebook.com/groups/myszoskoczki/
 4. Dla szynszyli są piaski i pyły, trzeba zwracać uwagę, bo pyłu chomikom nie dajemy, piaskownica powinna być stale dostępna, a roborkom rzeczywiście warto robić plażę :)
 5. Zabrać piasek koniecznie. Ja przy infekcjach oka przenoszę chomika do samli ze ściółką "chusteczkową".
 6. Jeśli to około sięga 4 dni, to 26-dniowych chłopaków należy oddzielić.
 7. Kontrolujesz wagę? To istotny wskaźnik.
 8. To informacja o gwarantowanym czasie pełnowartościowości. Taka trochę asekuracyjna. Przechowuj szczelnie zamknięte, nie otwieraj dwóch karm naraz, nie wyrzucaj i się nie przejmuj.
 9. DT Chomicze życie

  Rana gnije pomocy

  Szybka wizyta u weta może uratować mu życie.
 10. Najlepszą opcją na wybieg są płyty hdf połączone rzepem, wysokie 45-50 cm, a o długościach zależnych od miejsca rozkładania i miejsca przechowywania. Ja mam dłuższe ściany takie, żeby całość weszła pod sofę, a krótsze takie, żeby zająć wolną przestrzeń na podłodze. https://www.facebook.com/pg/dompupila/photos/?tab=album&album_id=204537583068344
 11. Trzymam kciuki za jak najwięcej dobrych dni!
 12. wyrzuć wapno, rozdzielić chomiki, prawdopodobnie wywalić drabinki, poczytać FAQ (link w mojej sygnaturze). i zmierzyć się z faktem, że "nie mają wszystkiego" i masz pole do popisu ;)
 13. nie powiem co się dzieje, bo nie diagnozuje się przez Internet. możliwe, że to strach, a może być objaw infekcji. rodzeństwo też nie może mieszkać razem, nawet jeśli się jeszcze nie pogryzły, to są sfrustrowane swoją obecnością, nawet jeśli Ty tego nie widzisz. i każdego dnia możesz zastać szczątki jednego z nich, jak przestaną się tolerować.
 14. Możliwości DT nie różnią się od możliwości każdego innego człowieka. Ważne, żeby rozdzielić towarzystwo na czas!
 15. Trzymam kciuki, daj znać, jak sytuacja się potoczy!
 16. Próbowałabym jutro do jakiegokolwiek, w poniedziałek do tego, który ma doświadczenie. Może trzeba interweniować, podać antybiotyk pilnie. A co do poidełka - mała ciężka miseczka z wodą rozwiąże problem. Np. szklany świecznik na tealighta. A na początek, choćby zakrętka od mleka/soku. I z owocami u dżungarów to bym nie szalała.
 17. Można podawać, ale ważne jest źródło pochodzenia.
 18. :) Jedynie bezczynność idzie w parze z bezbłędnością!
 19. Znaczy, Twoje działania kompletnie nie miały sensu, ale to nie znaczy, że karma do wyrzucenia. Codziennie sprawdzaj, czy karma jest ok, zarówno pod kątem pleśni (choć pewnie nie będzie tego problemu), jak i lokatorów. Nieważne, na ile otworzyłeś, ciężko ponownie zamknąć w 100% szczelnie, dlatego najpierw mrozimy, potem bez pośpiechu rozmrażamy, a na końcu otwieramy.
 20. Otwieranie przed mrożeniem to błąd. Może załapać wilgoć. Rozmrażamy po min. 48 h, po prostu stawiając w temp. pokojowej. Ja mrożę wszystko poza piaskiem i ściółką, nie tylko Mixeramę.
 21. Na tym zdjęciu wiele nie widać, ale możliwe, że to prącie? I jeśli jest cały czas wysunięte, to może to jest zadzierzgnięcie? Wtedy jest to bardzo bolesne, śmiertelne i bez weta nie da rady.
 22. DT Chomicze życie

  Chore oczko

  Gryzonie znieczula się narkozą wziewną. Taka amputacja to dość prosty zabieg, a może uratować życie.
 23. DT Chomicze życie

  Chore oczko

  Możliwe, że stracił oko i trzeba amputować resztki
×
×
 • Dodaj nową pozycję...