Skocz do zawartości

DT Chomicze życie

Administrator
 • Zawartość

  2 562
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  67

Ostatnia wygrana DT Chomicze życie w dniu 1 Maj

Użytkownicy przyznają DT Chomicze życie punkty reputacji!

Reputacja

134 Wspaniale

3 obserwujących

O DT Chomicze życie

 • Tytuł
  Legenda forum

Dodatkowe informacje

Ostatnie wizyty

3 843 wyświetleń profilu
 1. Nie można leczyć chomików przez Internet. Mogą być niedobory, a mogą być pasożyty. Wet to bardzo ważna sprawa. Co zrobisz z młodymi? Czy dajesz karmę podstawową jakąś?
 2. Jeśli już doszło do zapłodnienia: http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html 13e. Samodzielne/domowe rozmnażanie chomików (gryzoni, psów, kotów) jest absolutnie nieetyczne. To nie tylko powiększanie skali bezdomności zwierząt, to także powoływanie do życia osobników chorowitych, a także ryzykowanie zdrowiem i życiem samiczki. NIE ROZMNAŻAJ! Chomiki są samotnikami. Nie można trzymać dwóch w jednej klatce.
 3. Pudło z Ikea czyli samla 130 l to ewentualnie dla karłowatego, ale trudno powiedzieć, że to będzie wyróżniające.
 4. Chodzi o to, że rozmnażanie chomików na własną rękę jest nieetyczne. Chomiki, które masz w domu pochodzą z zoologa (bezpośrednio lub pośrednio), z chowu wsobnego i ich genotyp jest co najmniej wątpliwy. Rozmnażanie takich zwierząt to generowanie dalszych wad genetycznych. A ponieważ chomiki są samotnikami, to łączenie w hodowlach wymaga wiedzy, natomiast ty im fundujesz duży stres. I może się to źle skończyć.
 5. Skasowało mi właśnie odpowiedź, więc na razie odsyłam do mojego FAQ, bo nie mam czasu na pisanie na nowo :)
 6. to co wyróżnia skoki wśród stadnych to właśnie to, że należy trzymać je w parach. polecam grupę: https://www.facebook.com/groups/myszoskoczki
 7. to zależy jakie piętra i jak zamontowane, jak urządzona klatka. ma być bezpiecznie, w razie, gdyby chomik spadł, nie powinien też mieć gdzie utknąć.
 8. może sprawdza, czy może zjeść palec, który pachnie jedzeniem, skoro piszesz, że podgryza...
 9. możesz i powinnaś niezwłocznie udać się z chomikiem do weta, który specjalizuje się w gryzoniach
 10. Z zapalenia płuc można wyjść, chomiki kardiologiczne można wspierać farmakologicznie, chomik nieleczony może cierpieć i w cierpieniu konać, w przypadku gryzoni każdy dzień może być decydujący, a z moich doświadczeń (niespełna 150 chomików) wynika, że seniorom można w wielu przypadkach pomóc i dodatkowe 2 miesiące w skali chomiczego życia to dużo czasu.
 11. Samla nie jest hermetyczna i nie ma żadnych zastrzeżeń w zakresie cyrkulacji powietrza, a klatka nie jest optymalna, bo przeciąg w skali chomiczej to nie to samo, co w skali ludzkiej, a oprócz tego zdarzają się w niej wypadki (upadki i uwięźnięcia). Nie powielaj fałszywych stereotypów.
 12. Im dłużej czekasz, tym mniej zobaczysz. Przy opisanych objawach należało już dawno pójść do weta.
 13. Unikanie bezpośredniego nasłonecznienia zawsze jest wskazane. A klatka i przewiew to nie jest najlepsze rozwiązanie. Samla, akwa i sensowne terra mają odpowiednią cyrkulację.
 14. Trudno to przewidzieć. Warto pójść do sensownego weta.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...