Skocz do zawartości

DT Chomicze życie

Administrator
 • Zawartość

  2 709
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  75

Ostatnia wygrana DT Chomicze życie w dniu 18 Kwiecień

Użytkownicy przyznają DT Chomicze życie punkty reputacji!

Reputacja

241 Wspaniale

12 obserwujących

O DT Chomicze życie

 • Tytuł
  Legenda forum

Dodatkowe informacje

Ostatnie wizyty

4 603 wyświetleń profilu
 1. Wymiana ściółki, dezynfekcja wyposażenia i szukanie źródła - może nowa ściółka jest zamieszkała, może coś z jedzenia. I wet, żeby ocenił, czy pasożyty bytują na chomiku i czy trzeba go odrobaczać. Można na taśmę klejącą wziąć ze sobą delikwentów, skoro ich tak widać, to powinno dać się coś upolować.
 2. DT Chomicze życie

  Szlachcic

  Przykro mi i równocześnie dziękuję za dobry dom!
 3. klatki jako transportery nie są dobrą opcją, chomiki nie lubią przeciągów. za małą klatkę można wyrzucić jako "gabaryt", jeśli się chce mieć pewność, że nikt jej nie będzie używał dla zwierzaka, to można ją w jakimś stopniu zniszczyć. czasem można użyć ścian klatki do zrobienia wentylacji w pokrywie samli szpitalnej na przykład
 4. to powód do obserwacji, co będzie dalej, czyli regularne ważenie i notowanie
 5. -25 na zewnątrz nie oznacza zresztą tej same temperatury w norkach
 6. Nie spotkałam się z czymś takim. Jeśli waga idzie w górę (nie spada), osłuchowo jest ok, zwierzę prewencyjnie przeleczone, to przestałabym faszerować lekami (w uzgodnieniu z lekarzem) i obserwowałabym. To na pewno kichanie? Masz to nagrane?
 7. Już raz pisałam, że ciężko o ziemię bez nawozów i pasożytów, więc zalecam ostrożność. Bardzo bym chciała zobaczyć chomika, który tyle waży, bo to dość nieprawdopodobne.
 8. Moim zdaniem ciężko zdobyć ziemię bez nawozów i pasożytów. O żywicy sosnowej już było. Piaskownicę powinno się łatwo sprzątać. Odpowiednie siano nie powinno zranić (takie naprawdę miękkie), ale odkąd zaliczyłam dzikiego lokatora w sianie (martwy był, ale okazały, więc do tej pory mam ciarki), to mam mieszane uczucia.
 9. Taka zmiana zachowania to powód do niepokoju i wizyta u weta jest wskazana. A jak z wagą? Bo jeśli do tego spadek wagi, to coś się dzieje na pewno.
 10. ani od kogoś, kto sobie rozmnaża dla zabawy
 11. Rozmnażanie chomików na własną rękę jest nieetyczne, wiele lat chowu wsobnego bardzo upośledziło chomiczy genotyp.
 12. Do skutku albo aż się poddasz, jak się uda i będzie kałuża, to zaciągasz do strzykawki i dajesz do lodówki. Im bliżej wizyty u weta, tym lepiej. Całej nocy w transporterze nie proponuję. Lepiej wtedy, gdy chomik na chodzie.
 13. Spróbuj zebrać mocz do insulinówki, musiałabyś przetrzymać chomika w pustym i czystym transporterze.
 14. DT Chomicze życie

  Adopcja

  To czy sam rozmnaża to istotna informacja, a nie ciekawość. Od tego zależy, czy dobrze jest wziąć od niego chomika, czy to nieetyczne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...