Skocz do zawartości

Epos

Czytelnicy
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Epos w dniu 24 Maj 2014

Użytkownicy przyznają Epos punkty reputacji!

Reputacja

18 Neutralny

O Epos

 • Tytuł
  Nowy czytelnik
 • Urodziny 5 Marzec

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Nie wybrano
 1. Dla mnie jeden to czasami aż za dużo, zważywszy na to jak potrafi napsocić :D Ale tak całkiem poważnie, interesują mnie cyfry :D Nie licząc małolatów, ilu jest stałych rezydentów? Oprócz chomików hodowlanych są jeszcze jakieś pupilkowe? Co do E-maluchów to mają bardzo ładne umaszczenia, klasyczne, delikatne pastele :)
 2. Nie tak dużo to znaczy ile? :) Ile zwierzaków mieszka w hodowli?
 3. Epos

  Irileth

  Współczuję starty przyjaciela :( Trzymaj się!
 4. Wychodzi na to, że duża macica=duże dzieci. Ale przecież guzik prawda, bo jeśli w tej dużej macicy gniecie się 16 dzieci to duże raczej nie będą. Może być też tak, że że w dużej macicy pływa sobie 4 dzieci, więc sobie wyrastają na wielkie noworodki i przy porodzie bach, nie mogą się wydostać, klinują się i niezły problem gotowy. Albo jeśli poród dużych dzieci poszedł gładko, ale matka ma średniej jakości mleko, niekoniecznie przez średnie żywienie, to duże noworodki wcale nie oznaczają bycie dużym w dorosłości. W gruncie rzeczy i mała samiczka z bardzo dobrym pokarmem może odchować duże dzieci. Moim zdaniem ojciec ma zdecydowanie mniejszy wkład w rozwój dzieci no ale jednak krycie małym, wychudłym samcem rekompensując sobie dorodną samiczką nie jest usprawiedliwieniem. Oboje rodziców powinno być dobrych rozmiarów, nie tylko mama. A patrząc po miotach na forum matek uznawanych za duże wcale nie wszystkie młode są specjalnie duże. A bycie dużym płodem nie znaczy bycie dużym dorosłym. Tak samo bycie malutkim noworodkiem nie oznacza bycie karłem w dorosłości. Usprawiedliwianie doborem rodziców ze względu na jakieś rzadkie geny też jest moim zdaniem niepoprawne, bo te dzieci nie będą tylko i wyłącznie mamine bo siedziały w jej macicy. Tak czy siak, powinno się dobierać pary z głową i tak samo krytycznie patrzeć na ojca a nie rekompensować wszystko wielkością samiczki i jej dużą macicą :)
 5. A ja bym chciała zapytać, czemu tylko po matce dzieci dziedziczą wielkość? W końcu ojciec to 50% genów. To by znaczyło, że po ojcu 100g i matce 200g będą same duże chomiki? Matka przekazuje geny wzrostu? Przecież to niemożliwe. Na jakiej podstawie więc mówi się, że wielkość dzieci zależy wyłącznie od matki? W takim razie ojciec może być byle jaki, nawet karłowaty, ale i tak ładnie zbudowany jak na swoją wielkość i to jest w porządku?
 6. Epos

  Bąbel syryjski :D

  Nie wyświetlają mi się zdjęcia dlatego poproszę o nowe, świeże fotki piękniocha :D
 7. Bardzo mi przykro :( Był pięknym, kruchym stworzonkiem, o serduszku twardym jak z diamentu. Miłość je tak wzmocniła. Miał u Was raj na Ziemi. Śpij spokojnie maluszku... :(
 8. Jeśli ktoś lubi się zamykać w jednej skumulowanej puli genowej :P Żeby te polskie flagi nie groziły rozwaleniem gatunku to musiałoby minąć wieeeeeeeeeeele lat i wiele przemyślanych miotów :P
 9. Epos

  Majówka 2014

  A będzie można gdzieś obejrzeć ten filmik lub zdjęcia? :D Szkoda, że nie było rywalizacji, ale to była dość trudna konkurencja.
 10. Epos

  Opinie o firmie Tivo

  A ja się zgodzę z Antibą :) Mowa jest srebrem a milczenie złotem i tak powinno być w tym przypadku. Reklama jest dźwignią handlu ale jak się robi z tego towarzyskie pomaganie na siłę to wychodzi jak wychodzi. Dla mnie to głupie bronić sklep, że ma świetne warunki tylko dlatego, że prowadzi go jakaś np. znajoma, albo tylko dlatego, że tam jest mój towar. Choćby te zwierzaczki piły ze złotych poideł to i tak nie mają tam dobrze. Nie wiem co do tego ma też adopcja króliczka, bo trochę wychodzi hipokryzja, że jak się adoptuje zwierzątko to już można inne zamawiać na fermach i je sprzedawać. Gdyby tych głupot nie było to dla mnie normalna kolej rzeczy o informowaniu gdzie co można kupić. Ja uważam, że już jedno dobre słowo o warunkach w zoologu to dwa kroki w tył w całej machinie uświadamiania. I to jest warte przemyślenia :P
 11. Epos

  Dżungarek Blue -Kraków

  Gratuluję udanej adopcji. Śliczny smerfik :)
 12. Cudne, żałuję, że nie mogę powiększyć stada ale popytam znajomych szczurolubów. To na drugim zdjęciu to jakieś zbożowe ciasteczko?
 13. Epos

  Opinie o firmie Tivo

  Nie chcę się wtrącać, ale tu chyba nie chodzi o to. Każdy sklep sobie zamawia różne firmy i to nie znaczy, że nie wolno kupować niczego. Moim zdaniem problem tu tkwi w polecaniu sklepu i pisaniu, że zwierzęta tam mają dobre warunki. No a nie mają, bo w żadnym nie mają, bo są tam towarem i może je kupić ktoś, kto się w nich zakocha na pięć minut. I skąd się biorą zwierzęta w sklepach? Co innego sprzedawać towary do zoologów i powiedzieć, że w tym sklepie można je kupić a co innego nagle wybielać sklep, gdzie zwierzęta są towarem i mówić, ze ale przecież tam mają super. W takim razie kupujmy zwierzaki w dobrych zoologach, bo w końcu miały tam dobrze :P Takie jest moje zdanie, ale już wolę się nie wtrącać, bo da się odczuć, że te dwa wątki mają dziwne napięcie.
 14. Epos

  Milion - chomik syryjski

  Śliczny pulchniaczek!!! :wub:
 15. Ale nigdzie nie mówię, że TIVO nie ma certyfikatu, w ogóle tego tematu nie poruszam :P Tak samo nie mówię, że czyjeś produktu są lepsze a czyjeś grosze, a Ty wypowiadasz się jak adwokat TIVO choć nikt złego słowa tu nie mówi, bo sam temat jest nastawiony na recenzję innej firmy. Nie jako porównanie TIVO vs Niezłe Ziółko :P Ja tu zaczynam przez takie zachowanie zauważać jakąś wojnę gangów haha :D I dziwnie się z tym czuję, bo napiszę tu, że coś jest fajne, a ktoś inny skrytykuje, że przecież inna firma ma też niezłą jakość. Chyba nie o to chodzi? Mi chodziło mi o sam wygląd tych warzywek. Technika ich wykonania jest inna. Ale to się już musi producent wypowiedzieć :P
×
×
 • Dodaj nową pozycję...