Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 2020.11.25 uwzględniając wszystkie działy

 1. Dunno w sumie masz rację. Choć ja mam dosyć dużą miseczkę na wodę i chomik do niej nie wskakuje a wcześniej miał w niej jedzenie. Myślę że zależy to też od chomika .
  1 punkt
 2. Opcja z kieliszkiem faktycznie odpada. Co do miseczki mam mieszane uczucia. Jest duża, a w połączeniu z małym zapotrzebowaniem chomików względem picia trudno byłoby zaobserwować w niej znaczny spadek stanu wody. Zresztą dla mnie bardziej niepokojącym sygnałem byłoby to, że chomik faktycznie wypija to, co mu nalałaś do tak dużej miski. Ja dla myszy i chomika używam takich maluchów: http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-miska-ceramiczna-mini-5461 W przypadku myszy musze dolewać wody dwa razy dziennie, ale chomik bez problemu wytrzymuje całą dobę na jednym napełnieniu. Nie wypija nawet całości,
  1 punkt
 3. Takie miseczki ma dużo osób i słyszałam że się u nich sprawdzają. kieliszek może chomik łatwo przewrócić.
  1 punkt
 4. Po pierwsze, zrób reaserch dot. warunków, w jakich powinno trzymać się poszczególne gatunki. Upewnij się, że jesteś w stanie zapewnić nowemu zwierzakowi odpowiednie dla jego rodzaju lokum. Naturalnie chomik syryjski, który jest największym z trzymanych w domach chomików, będzie potrzebował większej klatki/akwarium, większego kołowrotka, większych domków i innych kryjówek, a to oznacza też większy wydatek. To oczywiście nie oznacza, że przy wzięciu mniejszego chomika nie trzeba liczyć się z kosztami wyprawki. Po drugie, wybór zwierzęcia powinien być twoim świadomym wyborem. Nie opieraj go
  1 punkt
 5. Z tego co piszesz, chomik ma przestronną klatkę. To oczywiście dobrze, ale czy w związku z jej rozmiarami jest w niej proporcjonalnie dużo kryjówek, w których może chować się w razie wyczucia/usłyszenia czegoś niepokojącego? Jedyne co przychodzi mi do głowy to właśnie to, że zwierzak zwyczajnie nie czuje się pewnie w swoim otoczeniu, stąd jego zaniepokojenie.
  1 punkt
 6. Tak, właśnie wkopałam trochę pudełko i zrobiłam podest
  1 punkt
 7. 6cm na pewno starczy. Jeśli masz taką możliwość, możesz faktycznie zrobić jakiś drewniany podest. Ja (kiedy jeszcze sypałam chomikowi piasek do pudełka, które też było dość wysokie) zwyczajnie wkopywałam pudełko w trociny, żeby chomik bez problemu mógł wejść do środka. Z wyjściem nie miał też problemu, bo w środku stał drewniany domek po którym mógł spokojnie przejść na trociny.
  1 punkt
 8. Myślę, że w takiej sytuacji (kiedy podejrzewacie, że ściółka jest problemem) warto jest zwyczajnie zmienić podłoże. Chomik może posiedzieć jakiś czas na chorobówce i wtedy same zobaczycie, czy ta zmiana cokolwiek dała. Oczywiście najlepiej i tak byłoby nadal starać się o diagnozę u weta. Poprzez chorobówka mam na myśli zupełnie neutralne, bezzapachowe, niepylące podłoże typu lignina.
  1 punkt
 9. Raczej tak. Na pewno będzie lepsze, niż mała kuwetka. Chociaż trudno powiedzieć na ile pomoże, bo i tak wszystko zależy od charakteru zwierzaka.
  1 punkt
 10. A jak wysoka jest miseczka w której obecnie dajesz chomikowi wodę? Z zasady zwierzak nie powinien mieć problemu z piciem, jeśli naczynko nie jest bardzo wysokie. Kolorowa poświata w kieliszku na pewno nie będzie przeszkadzać chomikowi w piciu, ale czy kieliszek nie będzie jeszcze wyższy? Ogólnie znacznie łatwiej byłoby spekulować, gdybyś podała wymiary obydwu naczynek. Możesz tez szukać powodu w diecie zwierzaka. Karmisz go świeżymi owocami/warzywami? Chomiki nie potrzebują dużej ilości wody do funkcjonowania i często zdarza się, że starczy im ta dostarczana z mokrym pokarmem.
  1 punkt
 11. Może warto pomyśleć o większym pojemniku na piasek? Ja swojemu roborkowi robię pustynię na 1/3 klatki, wykładam na niej kilka kryjówek , rozsypuję smakołyki i chomik harcuje :) Wcześniej, kiedy wysypywałam piach w małej kuwecie z trixie, też zdarzało mu się roznosić go po klatce, zwłaszcza w okolicach domku. Teraz nie ma już z tym problemu.
  1 punkt
 12. dokładnie taki są moje myśli po zobaczeniu kuwety rano :)
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...