Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Wczoraj
  2. Tindomiel

Chomiki ze Złotna

Przed Wami trochę nieostry i nieśmiały mały nosek, nowa członkini dżungarskiego tria, Sztama :)
  3. Ostatni tydzień
  4. Moja zazwyczaj śpi na siedząco albo skulona w kulkę, ale zdrarza się i na leżąco albo na boku. Każda pozycja jeat prawidłowa.
  5. BangBang

Wypadanie sierści

Możliwe, że to jakiś pasożyt, alergia albo jeszcze coś innego. Do weterynarza trzeba iść, żeby sprawdzić co to i dać odpowiednie leki. Specjalista od gryzoni na pewno pomoże.
  6. Dowolna pozycja jest prawidłowa. Nie zauważyłam, żeby któraś była najpopularniejsza.
  7. oczywiście, że iść do weta.
  8. Hejcia, nwm dokładnie w jakiej pozycji powinien spać chomik. Moja Daisy śpi raz na boku, raz na plecach A raz na brzuszku tak jak zazwyczaj śpią chomcie. W jakiej pozycji śpię wasze pupile? Dajcie znać plis
  9. Błagam pomóżcie mam chomiczkę rasy dżungarskiej od 4 miesięcy. Ogólnie jest zdrowa. Ale zaniepokoił mnie jej stan. Od ostatniego czasu się drapie i wypada jej sierść. Nie ma żadnych strupów, zadrapań i sierść wydaje się zdrowa ale dlaczego wypada? Może to przez dietę? Daje jej karmę Verse-laga A dodatkowo dostaje świeżą owoce(oczywiście nie codziennie). Nie jest apatyczna w nocy biega A rano śpi. Waży około 53g. Nwm co robić. Iść do weta? Plis pomóżcie!!
  10. Wcześniejsza
  11. Dzień dobry, mam na sprzedaż terrarium własnej roboty, prezentowany na tutejszym forum jakiś czas temu. Używane 1,5 roku, jeden chomik. Później odezwało sie uczulenie i pojawiły wyjazdy służbowe, więc nie było kolejnego mieszkańca, chomikarium stoi od roku puste. Rozmiary 89,5 x 55 x 62 cm, na kółkach, które ze względu na sporą wagę ułatwiają przesuwanie konstrukcji. Do małych poprawek malarskich, chyba ze ktoś ma inną wizję, to kolor dowolny, niech poniesie fantazja. ;) Cena 120zł, odbiór osobisty w Poznaniu. Zdjęcia poniżej.
  12. Strasznie nam przykro ;(
  13. Dziś o świcie 24 maja 2020, nasza mała Kruszyna przeszła przez Tęczowy Most na druga stronę, dołączając do wielkiej, chomiczej rodziny ..... pozostań wesoła i szczęśliwa w krainie wiecznej zabawy, tak, jak byłaś z nami. Będzie Cię nam brakowało, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci Księżniczko ........
  14. Księżniczko, dziękujemy Ci za te dwa lata przyjaźni, wspólnej zabawy, radości, jakiej dostarczałaś nam każdego dnia.... dziękujemy, że byłaś z nami.
  15. I na pewno nie plastikowy, bo zostanie zjedzony, a może zaszkodzić. Polecam tę grupę: https://www.facebook.com/groups/myszoskoczki/
  16. BangBang

Myszoskoczek

Poczytałem trochę w necie i piszą tam, że 20cm też się nada, chociaż dla pewności kupiłbym jednak 28cm. Poniżej śrenicy 20cm na pewno nie kupuj.
  17. BangBang

Myszoskoczek

Niestety nie znam się na myszoskoczkach, ale mogę z całą pewnością powiedzieć, że na 100% nada się kołowrotek 28cm oraz że na 100% nie nada się kołowrotek mniejszy niż 20cm. Nie wiem jak z kołowrotkami od 20cm do 28cm dlatego radze poczekać na lepsze odpowiedzi lub dołączyć do jakiejś grupy na fb, gdzie są miłośnicy myszoskoczków, tudzież znaleźć na necie odpowiednie wymiary :DD
  18. Mam pytanie wiem że to forum o chomikach ale może ktoś będzie wiedzec. Pisze ponieważ na internecie znalazłam różne opinie. A wiec. Jaka średnica kołowrotka dla dorosłych myszoskoczków? Proszę o szybką odpowiedź
  19. Dla szynszyli są piaski i pyły, trzeba zwracać uwagę, bo pyłu chomikom nie dajemy, piaskownica powinna być stale dostępna, a roborkom rzeczywiście warto robić plażę :)
  20. Najlepsze piaski dla chomików: - moondust - versele laga - bephar - bezzapachowy zolux (sam go używam i jestem zadowolony, więc polecam, ale wszystkie powyżej też są super) Piasku nie wysypujemy w całej klatce, a kupujemy lub sami robimy kuwetę, taką, aby nie zajmowała pół klatki, ale żeby jednocześnie była wystarczająco duża, aby maluch mógł się sowobodnie przekręcić na plecy i wytarzać w piasku. Piasek wymieniamy mniej więcej co kilka dni, czy tydzień w zależności od stopnia zabrudzenia. Jeśli widzisz, że jest brudny - wymień, jeżeli jest w miare czysty to wymienianie co tydzień powinno starczyć. Mój piasek z zoluxa jest równocześnie dla chomików, szynszyli i innyh gryzoni, więc nie wiem, czy taki stricte dla szynszyli się nada.
  21. Czytałam na różnych stronach i słyszałam o pisaku już chyba wszystko od tego że najlepiej to pół klatki nim wysypać po to ze chomik dostęp do piasku do kąpieli powinien mieć raz w roku bo inaczej im się skóra podrażni. Stąd moje pytanie: jak to jest w końcu z tym piaskiem? Jak go stosować? Jaki najlepiej wybrać? Czy można używać piasku dla szynszyli?
  22. Zabrać piasek koniecznie. Ja przy infekcjach oka przenoszę chomika do samli ze ściółką "chusteczkową".
  23. Wymiary długość klatki: 70cm szerokość klatki: 40cm wysokość klatki: 63cm odstęp między prętami 10mm wysokość kuwety 13cm Kołowtorek - trixie Dwa domki dla szczurów, hamak ;)
  24. Jeszcze jedna sprawa. Zapomniałem się spytać weta co z piaskiem do kąpieli. Myślicie, żebt wyjąć, czy zostawić? Bo trochę boję sie, żeby sobie tego nie zatarła, czy coś takiego.
  25. Siemka :D Byliśmy u weta i okazało się, że to jakiś stan zapalny. Miała dostać krople, ale dowiedzieliśmy się przypadkiem, że ma uszkodzoną rogówkę (taka zielona szrama na oku, wygląda to tak jakby pękł ekran w telefonie) i nie może dostać tych silnych kropli, bo uszkodzą oko. Dostaliśmy słabsze krople z antybiotykiem na stan zapalny i żel na regenerację rogówki, które mamy podawać 5 razy dziennie. Mała się strasznie stresuje, juz ma całe futerko na głowie wymazane w tych lekach i w ogóle nie daje sobie otworzyć oka, żeby zapuścić krople i przez to nie wszystko wpada, ale mam nadzieję, ze uda się to wyleczyć. Za 10 dni kontrola.
  26. Jeśli to około sięga 4 dni, to 26-dniowych chłopaków należy oddzielić.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
  • Dodaj nową pozycję...