Skocz do zawartości

Regulamin

§ 1: Każdy użytkownik może posiadać tylko i wyłącznie jedno konto na forum. Każdy Użytkownik jest odpowiedzialny za treści, które publikuje na forum.

§ 2: Treść tematów, postów:
a) Posty piszemy w odpowiednich działach, tematach - np. jeśli chcemy się przywitać piszemy to w dziale "Sprawy czytelników" w temacie "Powitalnia - przywitaj się z nami!", a nie w dziale o chomikach syryjskich.
b) Nie tworzymy tematów, które już wielokrotnie pojawiały się na forum - należy skorzystać z opcji "Szukaj" zanim napisze się nowy temat.
c) Nie piszemy postów nic nie wnoszących do tematu (posty typu "tak, tak" będą usuwane). Staramy się pisać na temat, pomagając innym użytkownikom, prowadząc dyskusję, a nie przekrzykiwać się.
d) Posty zawierające mniej niż pięć słów (w działach, gdzie liczba postów jest naliczana), lub same emotikonki (we wszystkich działach) będą usuwane .

§ 3: Pisownia:
a) Nie używamy słów powszechnie uznanych za obraźliwe czy wulgarne.
b) Nie obrażamy innych użytkowników.
c) Podczas pisania postu nie stosujemy zbyt wielu znaków interpunkcyjnych oraz emotikonek.
d) Staramy się nie popełniać literówek oraz błędów ortograficznych czy stylistycznych. Stosujemy się do powszechnie znanych reguł pisowni polskiej (krótka lekcja języka polskiego znajduje się w dziale "Nowości, opinie i uwagi", temat "STOP! Bykom"). Jeżeli popełniłeś(aś) jakiś błąd - popraw to używając funkcji edycja.
e) Nie używamy slangu - jesteśmy w Polsce, piszemy po polsku.

§ 4: Reputacja:
a) Na forum zainstalowany jest dodatek o nazwie "Reputacja". Jeżeli dany czytelnik pomógł w jakiejś sprawie, można mu przyznać punkt do reputacji. Wtedy jego reputacja na forum rośnie.
b) Punkty przyznajemy za pomoc w dziedzinie dotyczącej działalności forum (związanej z chomikami).
c) Punkty otrzymywane niezgodne z regulaminem będą usuwane, a użytkownik nagminnie nadużywający tej opcji zostanie ukarany ostrzeżeniem.
d) Punkty mogą być przyznane również przez administrację Forum, niezależnie od tematu.

§ 5: Ostrzeżenia:
a) Ostrzeżenia przyznawane są bez uprzedzenia, jeśli nastąpi naruszenie Regulaminu Forum.
b) Ostrzeżenie może być przyznane również za zachowanie wykraczające poza normy kulturalnego zachowania, a nie wymienione w Regulaminie.
c) Jeśli użytkownik w złej wierze nadużywa opcji forum, mogą one zostać mu zablokowane, a on sam zostanie ukarany ostrzeżeniem.
d) Jeśli użytkownik zauważy post odbiegający od Regulaminu - należy powiadomić o tym administrację za pomocą opcji "Zgłoś" (należy podać powód).
e) Jeśli użytkownik "odkopuje" stary temat, to tylko w celu dodania informacji kluczowych dla zagadnienia.

§ 6: Zdjęcia:
a) W postach nie wolno zamieszczać zdjęć pornograficznych, o tematyce drastycznej czy propagującej przemoc.
b) Użytkownik zamieszczający własne zdjęcia jest ich pełnoprawnym właścicielem i wykorzystanie zdjęć bez jego zgody jest naruszeniem prawa polskiego.
c) Zamieszczając zdjęcia z internetu, należy podać ich źródło, natomiast zdjęcia wykorzystane od innych, muszą być wstawiane za zgodą autora.

§ 7: Działy bez naliczania postów:
a) Na forum istnieją działy, gdzie posty nie są naliczane - zapobiega to nagminnemu spamowi. Do działów takich zalicza się m.in. "Nasz zwierzyniec" oraz "W wolnym czasie".
b) Działy te przeznaczone są na tematy luźne, niekoniecznie związane z chomikami.

§ 8: Sygnatura: Sygnatura może zawierać :
a) Do 2 obrazków
b) Obrazki do wielkości 400x60 pikseli
c) Do 4 adresów URL
d) Do 4 linii

§ 9: Awatar:
Maksymalna wielkość awatara to 90x90 pikseli oraz awatar musi być mniejszy niż 40 KB.

§ 10: Nie reklamujemy innych forów tematycznych poświęconych chomikom.

§ 11: W okienku shoutbox, w komentarzach na profilu oraz w komunikatorze obowiązują zasady netykiety oraz Regulaminu Forum.

§ 12: Wszelkie sprawy techniczne zgłaszamy w dziale "Serwis E-chomik.pl" -> "Nowości, opinie, uwagi oraz prośby" zakładając tam nowy temat, bądź pisząc do administracji Prywatną Wiadomość.

§ 13: E-chomik.pl wysyła newslettery - informacje o nowościach oraz ważnych sprawach odbywających się na forum. Poprzez e-mail wysyłane są również wiadomości na temat odbywających się konkursów. Każdy użytkownik może wyłączyć otrzymywanie tych e-maili w swoim profilu, jednakże, wtedy nie dowie się o nowościach.

 

Regulamin może zostać w każdym momencie uaktualniony, radzimy więc czasami tutaj zaglądać i podpatrzeć czy, któryś z punktów nie został zmieniony bądź dodany.

 

Rejestrując się na forum E-chomik.pl akceptujesz powyższy regulamin.