Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Z ostatniej godziny
 2. to powód do obserwacji, co będzie dalej, czyli regularne ważenie i notowanie
 3. Dzisiaj
 4. teraz jego waga spadła do 48g ale wcześniej dawałam mu kopiastą łyżeczkę karmy a teraz daję płaską czy myślicie że ten spadek jest powodem do zmartwień ?
 5. -25 na zewnątrz nie oznacza zresztą tej same temperatury w norkach
 6. Może chomik jest cwany i skoro kojarzył pokarm z mieszanki swojej karmy, to stwierdził że nie weźmie. Spróbuj może ze świeżym warzywem/owocem lub orzechem. Najważniejsze, że chomik nie reaguje źle na twoją rękę i czuje się swobodnie.
 7. Wczoraj
 8. Pamiętaj, że chomik który żyje na wolności, a taki który od wielu pokoleń jest udomowiony różnią się między sobą odpornością na takie rzeczy.
 9. Anit

  Klatka w piwnicy

  Domowe chomiki są delikatniejsze od tych dzikich.
 10. Gdzieś w Google wyczytalem że roborki radzą sobie z niskimi temperaturami A w naturalnym środowisku zyja w od -25 do +27.
 11. Temperatura w pomieszczeniu w którym przebywa chomik powinna wynosić pomiędzy 20 a 25°C według pierwszego źródła i pomiędzy 18 a 23°C według drugiego. Drugie źródło wspomina, że chomik w temperaturze 15°C lub niżej może zapaść w "torpor" (to z angielskiego, tłumacz podpowiada mi apatię/odrętwienie), przy którym może po prostu odejść z tego świata jeśli szybko mu nie pomożemy. źródła: 1. https://www.youtube.com/watch?v=AC15wImcn-A&ab_channel=ErinsAnimals 2. https://www.youtube.com/watch?v=pAt1A4P1RLE&ab_channel=VictoriaRaechel
 12. Ja był poczekała chociaż z dwa-trzy dni po tym podgryzaniu i nie wchodziła z chomikiem w żadne interakcje.
 13. Witam . Czy widna piwnica z oknem z temp wachajaca się w ciągu roku 11-18 stopni nadaje się na postawienie wielkiego terrarium dla chomika . W domu niestety nie ma warunków na tak wielkie terrarium . Chomik roborowski lub dzungarski .
 14. A jeśli teraz zacznę go oswajać tak krok po kroku to pomoże?!?
 15. Chomików nie powinno się kupować w sklepach zoologicznych
 16. Ostatni tydzień
 17. Ja znam podział na 40x100 dla chomika karłowatego i 50x100 dla syryjskiego Jutro poszukam po zagranicznych forach, bo na dzisiaj mózg mi wysiada. Chociaż muszę przyznać, że takie same minimum dla chomików karłowatych i syryjskich jest po prostu krzywdzące dla syryjskich, które są jednak znacznie większe
 18. Mała poprawka: minimum niemieckie to 100x50:D
 19. Czekać. U mnie trwało ponad pół roku i dalej trwa.
 20. witam, mój Cheetos niedawno pojawił się w moim domu. Po jakimś czasie zauważyłam że chomik swobodnie chodzi sobie po swoim terytorium więc stwierdziłam że to czas na oswajanie. Wzięłam najpierw jego karmę w ręce i dałam chomikowi, lecz on powąchał moją rękę i wrócił do biegania na kołowrotku (był wieczór). Kupiłam smaczki które uwielbia lecz chistoria się powtórzyła. Dodam że Cheetos mnie nie gryzie, nie ucieka i jest spokojny. Niewiem co mam dalej zrobić. Może spróbować z innym przysmakiem?
 21. Wydaje mi się, że chomik na początku w wyniku stresu nie chciał przebywać w swoim lokum. Teraz za to traktuje je jako swoje terytorium i dlatego jest odważniejszy. Jeśli chodzi o wstawianie zdjęć to po prostu wstawiasz je na https://zapodaj.net/ i wklejasz link w swoim poście. Może przejdźmy z pisaniem do drugiego postu który stworzyłaś, bo później ciężko będzie się połapać. Chodzi mi o ten:
 22. Będę kombinować jak coś to dam znać
 23. Teraz dopiero zauważyłam, że podałaś wysokość i szerokość klatki. My pytaliśmy się o wymiary podstawy (długość i szerokość).
 24. Klatka jest zdecydowanie za mała. Minimalne wymiary jakie powinna mieć klatka dla chomika karłowatego to 60x40 cm lub odpowiednik którego podstawa ma 2400 cm². Z racji, że to jest minimum warto aby klatka była jeszcze większa (dla porównania niemieckie minimum dla chomika karłowatego to 40x100 cm lub odpowiednik którego podstawa ma 4000 cm²). Kuweta klatki powinna pomieścić przynajmniej 10 cm warstwę ściółki. Piętro w klatce powinno znajdować się maksymalnie 10 cm nad ściółką. Chomiki to mimo wszystko zwierzęta nieprzystosowane do wspinania się i spadając z wyższej wysokości mogą zrobić sobie
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...