Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Wczoraj
 2. Dzień dobry. Mój chłopak kupił niedawno parkę chomiczków. Były one przedstawione jako chomik "Panda". Kiedy szukałam w internecie porad dotyczących opieki nad nimi zorientowałam się, iż ta rasa nie istnieje. Chciałabym zapewnić maluszkom wszystko co potrzebne do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Nie chcę ich przysłowiowo karmić byle g+wnem, bo po to wzięliśmy je pod opiekę, żeby zapewnić im lepsze warunki niż w sklepie zoologicznym. W związku z tym proszę Was o pomoc, ponieważ jestem nowa w świecie gryzoni i nie rozróżniam jeszcze gatunków. Może pomożecie? Poniżej zamieszczam zdj
 3. Ostatni tydzień
 4. Bardzo dziękuję za radę, skorzystam na pewno. Klatkę wymienie na taką bez rurek, a tą wystawie na sprzedaż.
 5. https://www.tarnowweterynarz.pl/?fbclid=IwAR2AuJeX7T3rMGGpBw8zJ3dLozHwLsgwTIy92g8nfdBZkOUzZHVKitOHOr8 Wystarczyło wpisać w google "zwierzęta nieudomowione tarnów"
 6. Zwierzaki z zoologa, do tego kupione w tym samym czasie mogą być rodzeństwem lub być bliżej spokrewnione. Młode z takiego połączenia będą obciążone genetycznie. Mogą urodzić się bez oczu, łapek, zdeformowane, bez futra, z wrodzonymi wadami serca lub innych narządów, a nawet z brakiem niektórych narządów. Rozmnażając zwierzaki nie znając ich pochodzenia, genotypu, możesz skazać je na życie i śmierć w męczarniach. Chomik to żywa istota, czuje tak samo jak my, choruje tak samo jak my. Rozmnażanie zwierząt dla własnego widzi mi się jest nieetyczne. Weź też pod uwagę pytanie, co pote
 7. Squirrella plamka mu już znika. Dziurki są dalej czerwone choć zmieniłam mu ściółkę na papier. W mojej okolicy nie ma żadnego weterynarza do zwierząt nieudomowionych / egzotycznych jest tylko od małych zwierząt. Może znasz jakiegoś w okolicach Tarnowa ?
 8. Pytaj o specjalizację w zwierzętach nieudomowionych / futerkowych / egzotycznych. Możesz też sprawdzić, czy nazwisko lekarza jest na liście wykazu weterynarzy ze specjalizacją https://www.vetpol.org.pl/lista-lekarzy-weterynarii-specjalistow?id=580 https://www.vetpol.org.pl/lista-lekarzy-weterynarii-specjalistow?id=584
 9. Przeprowadzaj malucha, pamiętaj tylko, aby dać mu ściółkę, którą ma obecnie w lokum - zminimalizujesz mu stres związany ze zmianą mieszkania.
 10. Czerwone dziurki to norma kiedy chomik kopie namiętnie tunele. Plama natomiast nie jest czymś normalnym, w razie wątpliwości - udaj się do weta ze specjalizacją w zwierzętach nieudomowionych / egzotycznych. Weterynarze od małych zwierząt nie mają pojęcia o chomikach - unikaj ich.
 11. W związku z tym, żę Twój chomik jest u Ciebie bardzo krótko, nie dotykaj gniazda dopuki mały nie skończy 2 tygodni. Zapewnij matce odpowiednią ilość pożywienia, zwłaszcza białka (gotowany bez soli kurczak, jajko na twardo, mączniki itp.), do tego warzywa i owoce oraz duzo spokoju, żeby mogła zregenerować siły po porodzie. Jeśli maluch to samiec, to w wieku 28 dni trzeba bedzie go oddzielić od matki i obserwować zachowanie, zwłaszcza czy np. nie dostał biegunki. W przypadku kiedy nie odzielisz samca na czas, może on zapłodnić ponownie samicę - dla niego nie jest ważne, że to matka. Kie
 12. Byłam w Ogonku u dr, która ponoć sama posiada szczurki w nadziei, że pomoże mojego szczurkowi, bo podejrzewałam zapalenia uszka. Dr nie wykonała badania fizykalnego ale od razu zabrała szczurka na rentgen. Czekając w gabinecie cały czas słyszałam piski mojego szczurka, jakby ktoś robił mu krzywdę. Myślałam, że serce mi pęknie ze smutku...Kiedy oddała mi go, z jego uszka leciała krew. Zapytałam się jej co to ma znaczyć i dlaczego leci krew? Odpowiedziała z uśmiechem na twarzy, że „musiała trochę przycisnąć ją do tego badania” (dosłownie cytuję jej wypowiedź). Zszokowana zapytałam, czy mogłaby d
 13. Tu na forum znalazłam już podobny temat, również chomik miał gniazdo na piętrze. Rada była aby przez 2 tyg nie ruszać. Zobaczę jak się u mnie sytuacja rozwinie. Zabezpieczyłam klatkę na wysokości pięter, żeby nie wypadł poza klatkę. Będę obserwować
 14. To dobrze. Jeżeli nie uda się szybko znaleźć odpowiedzi, mogę jeszcze jedynie polecić grupy na facebooku o tematyce opieki nad chomikami. Często jest tam duża aktywność i doświadczone osoby.
 15. Dobrze by było, aby wet zobaczył, bo tylko on może postawić poprawną diagnozę. Bardzo dobrze, że plama zaczyna znikać, ale na wszelki wypadek i tak udałbym się do weterynarza, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj tylko, aby znaleźć weta ze specjalizacją od gryzoni.
 16. BangBang załważyłam że plama mu znika i przestał się tak drapać ale dziurki ma ciągle czerwone. Mam się udać do weterynarza ?
 17. Jest cały czas jeden mały, wszystko w porządku i z nim i z mamą. Dziękuję
 18. Dla karłowatych okey, dla syryjka to właśnie minimum, więc jeżeli nie ma możliwości kupna większego lokum, teoretycznie powinno się nadawać.
 19. Carefresh generalnie nie jest polecany i o wiele lepsze byłyby właśnie odpylone trociny. Co do samego pytania, to myślę, że skoro chomik jest dopiero u was kilka dni to jeszcze raczej się nie przyzwyczaił, więc można go przełożyć do tego terrarium o lepszych wymiarach. Radzę jednak poczekać też na inne odpowiedzi. Co do tego, że chomik jest płochliwy to normalne. Myślę, że z czasem powinno mu to przejść. Zmiana warunków może pomóc, ale nie musi. Na pewno nie pogorszy to sytuacji.
 20. Napisałem Ci nazwę klinikii w Tarnowie w jednym z twoich poprzednich postów. Możesz tam zadzwonić i zapytać, czy będą w stanie pomóc.
 21. Znalazłem na Internecie stronw Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Tarnowie. Piszą tam, że zajmują się gryzoniami, więc możesz spróbować tam zadzwonić i się spytać, czy Cię przyjmą.
 22. Natychmiast udać się do weta specjalizującego się w leczeniu gryzoni. Tylko on może dokladnie stwierdzić co dolega chomikowi i w razie potrzeby pomóc.
 23. Natychmiast rozdzielić chomiki i już nigdy nie dopuszczać do siebie. Chomiki sa samotnikami i nie można ich trzymac w jednym lokum, tym bardziej jeśli są różnej płci, ponieważ samodzielne rozmnażanie ich jest zwyczajnie nieetyczne.
 24. Niestety nie za bardzo znam się na ciąży u chomików, więc radzę poczekać na inne odpowiedzi. Na pewno nie wolno dotykać małych, ale nie wiem, jak z przeniesieniem rur w inne miejsce. Mogę tylko powiedzieć, że na naszym forum (lub w innych miejscach) można znaleźć kilka artykułów o ciąży u chomików. Jeżeli tam nic nie znajdziesz i nie otrzymasz tutaj innych odpowiedzi zawsze możesz pójść spytać o radę weterynarza od gryzoni. A dzisiaj jak z chomikami? Oba mają się dobrze?
 25. Na pewno nie na wszystkie składniki. A skąd pytanie? Zauważyłaś jakieś niepokojące objawy u swojego chomika?
 26. Weterynarz jest tutaj konieczny. Na pewno nie ma jakiegoś sposobu, żeby się do niego udać? Większe kliniki chyba powinny pracować.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...