Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chce żeby maluchy czuły sie w tym w miare jak w na wolności.

Na pewno chomik syryjski nie poczuje się jak na wolności w 60cm akwarium :nie:

Yuki zapewne chodzi tylko o wyposażenie. Musisz też pomyśleć o wymiarach.ja widziałam u siebie w zoologu wieeeelkie akwarium dla rybek, można kupić bez pokrywy i filtru, więc wyjdzie taniej. w takim też można trzymać chomika. Niestety to znów drogi wydatek. Mój kolega trzyma dużo myszoskoczków w takim.

__

yuki po co od razu obrażać?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę o wymiarach dlatego uważam ze kupie tą 80cm. Dla jednego syryjka to chyba ok dlugośc. Nie obrazilam nikogo ale to dosc irytujace jak nagle wyskakuje Ci ktos z tekstem że to bzdura że zwierze blisko człowieka jest bardziej oswojone i ufne. A ma wpisane w dane członek P coś tam O.o.

Bo należy też pamiętać że mam dwa chomiki :) tzn jeden w drodze. Mam klatki ale chciałabym przejśc na akwaria.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I nie wciskaj że 60cm to za mało. Bo 60cm to długośc przeciętnej klatki dla świnki morskiej.

To może i ja się przyczepię.... 60cm (dł) x 40cm (szer.) to minimalny wymiar klatki dla chomika..... Wierz mi, że to jest maksymalne minimum... W takim akwarium to ja trzymam co najwyżej miot. I nie wyobrażam sobie, żeby trzymać w nim chomika. Zrobiłam drewniany domek dla samic z miotem. I po włożeniu go do niego zajmuje 1/3 wielkości. A domek tej wielkości to dla typowego syryjka. A resztę by zajął kołowrotek (obecnie wyjęty, żeby nie narażać maluchów). I co więcej tam wejdzie - otóż nic. Bo jest po prostu za małe. Jeśli już upierasz się przy akwarium - to nic złego ja sama trzymam - to min. 112l (wymiary to jakoś 80cm x 35cm x 50cm - dł x szer x wys). Ja w tym trzymam jednego chomika Tylko dodatkowo mam zrobione 3 piętra, żeby nie zabierać dużo podstawy ....

I Yuki nikt nie wyskakuje, tylko chomik to jednak trochę głupsze zwierze niż pies :oczko: I inaczej trochę traktuje człowieka, nawet, jeśli ma kontakt non stop, a nawet jeśli ma deczko mniejszy. I nie gra roli czy stoi blisko cb czy na szafce obok :)

Bo należy też pamiętać że mam dwa chomiki :) tzn jeden w drodze. Mam klatki ale chciałabym przejśc na akwaria.

A ja mam 24 razem z młodymi :oczko: To ile masz chomików nie gra roli w tym, co wiesz i jakie masz doświadczenie związane z chomikami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam klatkę 80 cm i ona jest na prawdę przeciętna... chomik musi mieć dużo ruchu. Klatka 60 cm dla syryjka raczej odpada, ponieważ dobry domek, kołowrotek i inne akcesoria zajmą prawie całą przestrzeń. A gdzie miejsce do biegania?

Każdy może mieć własne zdanie, bez względu na to czy jest członkiem PFHC czy też nie. ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dołączona grafika

Tu masz 60x40. Jak widać samą kuwetę zajął domek , piaskownica i kołowrotek. Ale nie było to dobre dla chomika bo nie miał większej przestrzeni do biegania, dlatego pozmieniałem układ i zostawiłem tylko domek:)

A i błagam, nie przuypisuje chomikowi jakiś tam cech . Chomik przyzwyczaja się do człowieka le się od niego nie uzależnia. Przeżyje bez niego i raczej będzie mu to obojętne. Lubi człowieka bo wie, że da mu coś smacznego i puści go na wybieg :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy klatka Jerry będzie dobra w przyszłości dla syryjka, czy lepiej wziąść setkę/osiemdziesiatkę :??: ?

który model masz na myśli?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To że mam dwa chomiki nie mówi ze mam doswiadczenie tylko że potrzebuje dwa akwaria. Mówiłam o akwarium 80cm. A przy okazji moje chomiki nigdy nie śpią w domku wiec nie zabiera mi cennej przestrzeni. Jak pisałam wyżej moja myszka śpi w zrobionym przez siebie z siana gniazku, lub w kółku. Olewa domek. Także co do domku to zalezy chyba w czym spał od urodzenia.

I mówie, że to gra sporą role czy chomik siedzi sam w koncie, czy jest caly czas przy Tobie, jest wtedy przyzwyczajony do tego kiedy czlowiek siada, hałasuje czymś, jest ciekawski, i nabiera odwagi z czasem, bo cały czas ktoś tam jest.

I nie musi byc super mądry jak pies żeby zawarzyc ze to cos co tam jest nigdy mu nie zrobilo krzywdy, i zawsze jak cos je to sie dzieli. Z choinki sie urwaliscie normalnie.

A tak wgl, jakie rasy chomików hodujesz? (tylko po polsku bo jak widze te dwulinijkowe nazwy, ktore nic mi nie mówia to weźźź)

No i chyba wlasnie o to chodzi Kondzio. Zeby chomik nauczyl sie ze czlowiek daje mu cos dobrego i żeby zaczął go normalnie tolerować i wchodzić sam na ręke.

A czy Twoj chomik wchodzi tam na góre wogole?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może domek był za mały? Albo plastikowy?

Landryna hoduje chomiki długowłose, satynowe oraz (sporadycznie) krótkowłose.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nieee... no właśnie jest mega, a ona wchodzi do niego i robi tam gnój. Odgarnia trociny i siano i drapie kuwete w tym domku. A znowu jak juz to pooodgarnia to nie wchodzi. Jest drewniany z grubego drewna, kupiony. Wuchte kasy kosztował a ona woli na sianku spać :P

Btw. Landryna masz świetne akwarium :D takżeee tak jak myslalam te 80cm jest odpowiednie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pierwszej może być problem z zamontowaniem kołowrotka, druga to tak jak gigant, czyli optymalnie... chyba lepszym pomysłem byłby zakup samli. :oczko: Ale to już wedle uznania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

samla to jest to pudło z ikei?

jak tak to odpada, Mych strasznie sie stresuje, jak jest w akwarium/oudełku...tak staję na tylnych łapkach i przednimi opiera sie przez szybę i tak cały cza...

więc chyba jednak wezmę setkę/80..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałam, że pisząc '80' masz na myśli samlę. :) Tak, to jest to pudło z Ikei. A setka byłaby dobrym wyjściem - możesz w niej trzymać Mysię, a potem kupić syryjka, dżungarka, myszki, myszoskoczki albo i prośki. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam akwaria i własnoręcznie robione klatki z pudeł z Ikei i obi ponieważ nie lubię klatek, bo w nich robią się przeciągi, a u mnie zazwyczaj są otwarte dwa okna na rogu więc jest zawsze przeciąg. Dlatego nawet lepszą opcją są akwaria i pudła. Poza tym mama ma hodowlę psów - więc w ten sposób psiaki nie mają dostępu do chomiczków. Mogą im się tylko przyglądać:)

A co do chomików po polsku pisze na stronie :) Ale widzę, że Sheltii nie uprzedziła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ahh to dobrze bo czasem nawet jak sie w google ta nazwe wpisze to nie ma za bardzo wyników :P No uprzedzila :D A jakie psy hodujesz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo na górze strony (w kodzie html) nie wpisałam nazwy hodowli jako wyszukiwarkę xD Muszę to zmienić xD Chińskie grzywacze łyse i owłosione. Ale to nie temat na takie rozmowy więc nie róbmy off topu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak jak Kondzio mówi - giganta :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Niedługo zamierzam wymienić klatkę mojej chomisi syryjskiej. Przeglądałam niedawno Allegro i znalazłam tam kilka klatek, które mogą być dobre, ale wolę usłyszeć (a raczej przeczytać :)) opinie bardziej doświadczonych właścicieli. Poniżej wstawiam linki.

KLATKA 1

http://allegro.pl/item1191306016_super_klatka_dla_chomika_jerry_i_platforma.html

KLATKA 2

http://allegro.pl/item1182104797_super_klatka_dla_myszki_chomika_alex_z_tunelami.html

KLATKA 3*

http://allegro.pl/item1182320499_super_klatka_dla_myszki_chomika_alex_promocja.html

To już wszystkie klatki, które mnie najbardziej interesują. Może też ktoś mógłby wstawić linki innych klatek na innych serwisach, to będzie większy wybór i postaram się wybrać coś najbardziej odpowiedniego.**

_____

*Klatka 3 jest bardzo podobna do klatki 2 (różni się tylko wyposażeniem), więc nie wiem, po co wstawiłam link, ale może coś tam się znajdzie do komentowania. :)

**Nie będzie mnie od 22.08 do 29.08, więc wszystkie posty w tym temacie przeczytam dopiero 30 lub 31.08.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta