Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię, że na allegro tak zachwalają ludzie w opisach te małe klatki.

To się nazywa chwyt marketingowy ^^

I sorry, że Cię nie zrozumiałam :oczko:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajny chomiczek , ale twój chomik brudzi w tych rurach trocinami.. ehh wspołczuje ci jak mu sprzątasz klatke .

A nie może nosić do rur trocin? Może.

Współczujesz mi jak mu sprzątam klatkę? a Ty niby nie sprzątasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi o to ze zakażdym razem musisz umyć rurke i trociny wyciągnąć a zwłaszcza ze masz pelno rur :?

Nie jestem wprawdzie zwolenniczka rur, ale umycie ich nie jest zadnym wiekszym problemem.

Wszystko, co sie uzywa, trzeba wysprzatac lub wymyc. Uwierz mi, ze sprzatanie kuchni lub lazienki, to duzo wiecej pracy, a jakos wszyscy z tych pomieszczen korzystaja. I spytaj sie swojej mamy ile czasu jej mycie kibelka zajmuje, a jakos nikt nie möwi, ze lepiej go nie uzywac :) :) :) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej! Potrzebuje waszej pomocy w znalezieniu klatki dla syryjka. Chciałabym aby klatka była bez wyposażenia (bo wole se sama dokupić) niska, i wystarczająco długa żebym mogła tam pomieścić jakiś fajny staff dla chomika :) Chciałabym żeby klatka wyglądała bardziej jak takie naturalne terrarium... a nie plastikowy domek z klocków. Dlatego zastanawiam się nad kupnem terrarium... czy tam akwarium. Bo własciwie akwaria są tansze. A jak wygladają akcesoria do akwariów dla chomików? Co polecacie? Proszę o fotki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do Twojego opisu pasuje klatka setka - http://allegro.pl/item1177827735_klatka ... s_7mm.html

A jako wyposażenie - pięterka, kołowrotek odpowiedniej wielkości, duży drewniany domek, hamak, gałęzie... Najlepiej przejrzeć propozycje na naszym oraz niemieckim forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale ja tu licze na konkretne pomysły, jeśli macie jakies że tak powiem akwaria ktore zawsze polecacie itp. Jakie wymiary proponujecie do akwarium?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym polecała setkę zresztą jak zawsze. http://allegro.pl/item1160153045_klatka ... s_7mm.html

Ma mało wyposażenia(tylko pięterka i drabinki). akcesoria w akwarium są te same co w klatce.tylko, żeby przymocować pięterka musisz mieć przyssawki, kołowrotek na stojaku.

dla mnie klatka lepsza-chom może się wspinać po prętach, wentylacja i wglxp

__

sorry nie zdąrzyłam

wymiary? no długość ponad 60, wysokość zależy-jeżeli chomik może się wspinać to wysoko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No mi sie wydaje ze ta klatka jest za wielka... No a co z terrariami? Orientujecie się Czy w terrarium dla Syryjka, moze byc jakaś roslinka? Np taka której liście mógłby jeść? Bo mam taką misje żeby zrobić takie mega naturalne akwarium. żeby tam sie czuł przytulniej niż w klatce z prętami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No mi sie wydaje ze ta klatka jest za wielka...

Jest zasada że im większa tym lepsza...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejrzyj ten temat: viewtopic.php?f=62&t=6473&hilit=natura są tam pokazane akwaria, urządzone właśnie w takim naturalnym przytulnym stylu...choć setka nie byłaby zła - kuwetę ma bardzo wysoką, więc też mogłabyś ją fajnie urządzić...

a tu są roślinki, które nie zaszkodzą chomiczkom - http://www.artykuly.e-chomik.eu/a10.php

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla syryjka zdecydowanie nie jest za wielka. No cóż, nie wiemy co Ci się podoba a co nie, musisz sama popatrzeć jakie inni mają pomysły i zobaczyć, co Ci odpowiada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O wielkie dzięki :) już czytam. Bo chyba fajnie by to było jakby chomiczek mógl sobie obgryzać świeże listki kiedy mu sie podoba. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

setka jest duża, ale im większa klatka tym lepsza. zazwyczaj wiele osób ma wątpliwości co do kwestii miejsca i pieniędzy.

możesz tam dać kamyczki najlepiej ze strumienia. patyczki też możesz dać. i gałązki - drzewa owocowego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeglądałam te akwaria. Problem jest taki że ja lubie miec chomiczka przy sobie. Także klatkę mam na biurku. A takiej metrowej nie mogłabym mieć. a zwierze kiedy siedzi przy czlowieku jest milsze. Moj [*] chomik Radar, zawsze jak jadlam kolacje czy obiad to wchodzil na kratki, i czekał aż mu coś dam. A nie chce odstawiać malutkich chomiczków na ziemie czy na pólke jakąs.... Takie zwierzęta jak królik mogą, ale jakoś mi nie teges :P /popatrzalam na te akwaria i znalazlam bardzo fajne i niedrogie o długości 60 lub 80. I uważam że oba byłyby dobre. Ktoś na innym dziale pisał że można włozyc rzeżuche do takiego akwarium. Chciałabym zasadzić coś w małej doniczce. Coś niewymagającego dużo światła itp. Orientujecie sie ktore z tych roślinek jadalnych przez chomika są niedrogie i łatwe w utrzymaniu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może trawa z Vitapolu lub owies od HP?

Jeśli 80cm Cię satysfakcjonuje to może pudło SAMLA? Może akwarium byłoby bardziej przeźroczyste, ale też będzie droższe, cięższe i łatwiej może się stłuc lub pęknąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja kuzynka ma setke w której mieszkają panny myszate. Według niej także jest już trochę mała. Teraz zdecydowała się na chomika i chce zmówić dla niego dwie setki żeby połączyć je ze sobą. Nie no, ten syryjek będzie miał tam raj. Ale mimo wszystko to duuuży wydatek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie kupię plastikowego pudła za 5 złoty żeby mieszkał w nim mój chomik O.o Pozatym po to decyduje się na akwarium, żeby to spełniało moje oczekiwania estetyczne. Chce żeby maluchy czuły sie w tym w miare jak w na wolności. Wydatek wydatkiem. Jedno akwarium zmieści się w 60zł. Jest tu taka firma Skorpion w poznaniu. A mam wrażenie że kupienie akwarium i wyposażenie go w roślinki, torf i reszte innych rzeczy jakie taki chomiczek ma na wolnosci w tym konary w których może spać, jest i

1.ładniejsze

2. ciekawsze

3.fajniejsze dla chomika

niż jakakolwiek inna metalowa kratka z jakimiś pieterkami z plastiku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chce żeby maluchy czuły sie w tym w miare jak w na wolności.

Na pewno chomik syryjski nie poczuje się jak na wolności w 60cm akwarium :nie:

poza tym :

a zwierze kiedy siedzi przy czlowieku jest milsze

niezła ciekawostka,skąd to wytrzasnęłaś ? bo pierwsze słyszę o czymś takim :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tej mądrala z doświadczenia. Zwierze sie prędzej oswaja jeśli żyje przy człowieku. Potem np kiedy jem to podchodzi i żuli jedzenie. To dość oczywiste. W ten sposob chomik ''zaprzyjaznia'' sie z czlowiekiem, kiedy sam podchodzi mu do talerza i skubnie chleba.To fajny widok i zwierze wyzbywa sie jakichkolwiek obaw względem ludzi. Myślałam że ''członka PFHC'' to nie zdziwi O.o

I nie wciskaj że 60cm to za mało. Bo 60cm to długośc przeciętnej klatki dla świnki morskiej. Nie mówie że to jest ogromna przestrzeń i wgl. Wystarczająca? na pewno. Pozatym po przecinku napisałąm ze sa rowniez 80. A widze ze ktos tu chcial sie zaczepić. I uważam że dla chomika ważniejsze jest ciekawe wyposażenie niż 10 cm wiecej dlugosci klatki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta