Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

będzie dobra ale to minimum.

Po za tym jest strasznie plastikowa, taka sztuczna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lekko zaokrąglając 60x40x40. Jak może być, to jestem spokojna. :P

EDIT: Plastikiem to ja już się zajmuję. Aktualnie kombinuję, z czego zrobić naturalne drabinki i pięterka, nie używam domku z zestawu, więc jedynymi plastikami są u mnie kołowrotek i pojemnik na piasek. Na wyższą nie mogę sobie pozwolić, czy też mama mi nie pozwoli, a chomik nawet interesuje się tunelami, co mnie samą zdziwiło. A Samlę kojarzę, sama nieraz polecałam. Ale jak mówię - mama mnie udusi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja mam prawie identyczną klatkę (tyle że z platformą). Luna uwielbia tunele, chodzi w nich, a w platformie ma swoje gniazdko. minusem jest masa plastiku, dlatego jutro idę do stolarza po nowe pięterka :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe.Jak chcesz to możesz też kupić samle .Nie jest taka droga i ma aż 80 cm długości.To takie pudełko plastikowe z Ikei.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lolsia12,na podłodze raczej nie, jakieś owady, (np.mrówki) mają łatwiejszy dostęp do klatki i nie bardzo na podłodze. :nie:

No nie no, bez takich... Idąc tym tokiem myślenia, tak samo można by powiedzieć o latających owadach np. muchach, które nie tylko chodzą po podłodze ale i znajdują się "na i w" innych miejscach, w tym takich jak powietrze ;)

Poza tym mrówki jak chcą, to też potrafią chodzić nie tylko po podłodze :)

lolsia12, klatka nie powinna stać w miejscu nasłonecznionym lub narażonym na przeciągi (tj. w pobliżu funkcjonującego grzejnika, ani stale otwartego okna i drzwi), a powinna w najzaciszniejszym miejscu w domu, gdzie chomik będzie miał ciszę i spokój. Co do podłogi, myślę, że jeśli znajdziesz takie przytulne, spokojne i nie narażone na gorąco, chłód i przeciągi miejsce, a od podłogi nie będzie też ciągnąć zimno, to powinno być ok - możesz pod kocyk (na podłogę) dodatkowo podłożyć jeszcze matę styropianowo-podobną (?) (coś takiego z czego są zrobione te puzzlo-maty edukacyjne dla dzieci, wiecie o co chodzi, nie? :oczko: Coś takiego => http://www.cezas.lm.pl/albums/3k1g/3k1g18.jpg ), wtedy będzie większa izolacja od podłogi - oczywiście jeśli w pobliżu nie będzie się kręcić inne zwierze, które zakłócałoby chomikowi spokój.

A jeśli nie masz odpowiedniej półki/szafki to możesz postawić też klatkę na jakichś dwóch stabilnych stołkach (dopasowanych do długości i szerokości klatki) o tej samej wysokości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm w moim pokoju jak postawie na podłodze to chyba bedzie mu zimno.. a w ogóle mój pies ( taka mała suczka ) chyba by wąchala klatke i chomik by sie bał bo mój pies bawi sie w moim pokoju itd. ta klatka chyba bedziee na u mnie biurku ale jeszcze nie wiem ;) albo bedzie w takim kącie wbudowanym jakby w meblach to bedzie tak ( po lewej szafa wystająca w środku półka na ksiązki a obok wystające biurko ) i wlaśnie miedzy biurkiem a szafą czyli naprzeciwko pólki z ksiązkami moze byc klatka ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro masz pieska, to chyba jednak lepszym pomysłem będzie postawienie klatki gdzieś wyżej. Zwierzak może mieć dobre zamiary, jednak chomik zapewne będzie się go bał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nom nawet fajna klatka ! lepiej kupić troszeczke wyższą i bez tych tuneli bo watpi zeby chomik tam siedział

to nie wątp ;) mój na początku bał się tuneli :P a teraz śpi tam, chodzi i nawet jedzenie nosi :) i ma co robić bo zanosi i mu zlatuje na dół (jest strasznie uparty więc chce w takim miejscu co spada), potem idzie i zbiera i znów zanosi.

Wiem, że jest strasznie plastikowa - ale jak tylko dojdę do stabilizacji finansowej to zrobie "remont"

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jedyny minus tych rurek to to, że trzeba je często czyścić - chomik się tam załatwia (przynajmniej mój, ale on to robi nawet w domku) i znosi jedzenie. Ja je zdejmuje i czyszczę papierem codziennie tam gdzie siedzi a raz w tygodniu wyparzam :)

Pozdrawiam z rurkowego świata :)

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ciepło forumowiczów. Zamierzam wziąć pod opiekę chomiczka i jestem na etapie wyboru klatki. Przekonuje mnie do siebie klatka o wysokości 49 cm, z tym że nie posiada ona poziomów (pięter) [jak . Stąd moje pytanie - może nieco dziwne, ale nie jestem doświadczona w tym temacie. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że chomik będzie się 'rzucał' z górnej kładki? Albo nieumyślnie spadnie z tej kładki? Krótko mówiąc - czy może się zabić (i niewskazane jest kupno takiej właśnie klatki)? Czy lepsza by była klatka podzielona na trzy poziomy [typu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ani pierwsza ani 2 kaltka nie nadaje sie dla rzadnego zwierzaka

Lepsze są kaltki dlugie ale nie wysokie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kilka razy się zdarzyło że chomiki pospadały z pięter i poumierały. dlatego lepsze są klatki dłuższe niż wyższe. a chomika jakiego gatunku chcesz przygarnąć? jeśli np. dżungara to dobrą i niedrogą klatką będzie np. Alex ( http://allegro.pl/item1173396491_super_ ... mocja.html )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jednak... Dziękuję - dobrze wiedzieć zawczasu. Ale jeśli druga podana przeze mnie klatka nie grozi upadkiem z wysokości, dlaczego się nie nadaje? Dlatego, że jest wysoka? Dlaczego wysokie klatki nie są odpowiednie? Bursztyn - a co sądzisz o http://allegro.pl/item1182108793_promoc ... kolor.html? Ta nie jest taka uboga, no i ma ten labirynt, który podobno chomiki bardzo lubią... Co do gatunku chomika, którego przygarnę, to tak naprawdę jeszcze nie wiem. Czy one się czymś w hodowli znacząco różnią? Czy podana przez Ciebie Bursztyn klatka będzie mniej odpowiednia dla chomików innych gatunków? Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najlepiej jest zbliżać się do długości klatki 60cm i czym bardziej klatka będzie odpowiadać temu wymiarowi będzie lepsza ;)

więc z klatek które podałaś ta http://allegro.pl/item1182108793_promoc ... kolor.html będzie najlepsza ;) jeśli podobają ci się rurki to przemyśl Jerrego I :) bardzo fajna klatka i ma 58cm długości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ciepło forumowiczów. Zamierzam wziąć pod opiekę chomiczka i jestem na etapie wyboru klatki. Przekonuje mnie do siebie klatka o wysokości 49 cm, z tym że nie posiada ona poziomów (pięter) [jak . Stąd moje pytanie - może nieco dziwne, ale nie jestem doświadczona w tym temacie. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że chomik będzie się 'rzucał' z górnej kładki? Albo nieumyślnie spadnie z tej kładki? Krótko mówiąc - czy może się zabić (i niewskazane jest kupno takiej właśnie klatki)? Czy lepsza by była klatka podzielona na trzy poziomy [typu jest to mocno przedawniona informacja (chyba z lat 80'... - i tu mała prośba do adminów, aby ją poprawili), która wprowadza laików w błąd, niestety ze szkodą dla zwierzęcia - wszyscy tu wszem i wobec trąbią, że absolutnie minimalne wymiary klatki to długość 60cm i szerokość 40cm, aby chomik mógł się czuć jeśli nie komfortowo, to dobrze (oczywiście jeśli te wymiary będą się różnić 2-3 cm, to wielkiej tragedii nie będzie :oczko: ).

Natomiast co już wiele razy powtarzałam i powtarzać będę niczym mantrę - z zachowaniem odpowiedniej długości i szerokości, klatki wyższe nie są złe, ale tylko wtedy gdy urządzi się je w odpowiedni sposób, tj. tą wysokość podzieli się dopasowanym na całą szerokość i długość klatki podłożem (np. z panela podłogowego czy z solidnej sklejki) tak jak pokazuje to zdjęcie:

Dołączona grafika

Jednakowoż, powtórzę jeszcze raz, zwracamy uwagę przede wszystkim na minimalne wymiary klatki - długość 60cm i szerokość 40cm.

Do zapisania i zapamiętania :oczko:

Swoją drogą, ile maksymalnie kasy możesz pozwolić sobie wydać na klatkę? Na Allegro można znaleźć na prawdę okazję, aby kupić za mniej niż 100zł używaną sporą klatkę - tak jak udało się to Lolsia12, która o ile dobrze pamiętam, kupiła Giganta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no wiadomo że małe chomiki syryjskie różnią się wielkością od dżungarków i to znacznie :) ta twoja klatka ( z wcześniejszego postu) może i jest piętrowa, ale ma mała kuwetę, a pięterek nie zalicza się jako zwiększających przestrzeń. tą klatkę http://allegro.pl/item1182108793_promoc ... kolor.html ma moja koleżanka dla dżungara, i jest za mała

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dżizas, ludzie niech jeszcze napiszą, że dla szynszyli ta klatka...

Jak mnie się na allegro pytają o pigacza to normalnie odpowiadam, raz się dziewczyna zapytała czy klatka jest dobra dla szczurka to je napisałam:

"Wydaje mi się, że klatka jest za mała dla szczurka. Polecam zajrzeć na forum ... tam ci doradzą. Ogólnie jedną z najbardziej polecanych klatek dla szczurów jest : http://allegro.pl/item1182320476_super_ ... 40_cm.html ale zajrzyj na forum i się dopytaj.

Pozdrawiam."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymiary klatki podane na vortalu zostały poprawione.

Jeśli znajdziecie jeszcze jakieś "przeterminowane" lub błędne wiadomości, bardzo proszę o kontakt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak mnie się na allegro pytają o pigacza to normalnie odpowiadam, raz się dziewczyna zapytała czy klatka jest dobra dla szczurka to je napisałam:

"Wydaje mi się, że klatka jest za mała dla szczurka. Polecam zajrzeć na forum ... tam ci doradzą. Ogólnie jedną z najbardziej polecanych klatek dla szczurów jest : http://allegro.pl/item1182320476_super_ ... 40_cm.html ale zajrzyj na forum i się dopytaj.

Pozdrawiam."

Eee.. O_o'? Ale przecież te klatki, o które pytali zia i chomiczek123 są właśnie za małe... Więc nie bardzo rozumiem twojego oburzenia ;]

Jeśli znajdziecie jeszcze jakieś "przeterminowane" lub błędne wiadomości, bardzo proszę o kontakt.

Dziękować :oczko:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozdrawiam."

Eee.. O_o'? Ale przecież te klatki, o które pytali zia i chomiczek123 są właśnie za małe... Więc nie bardzo rozumiem twojego oburzenia ;]

Dziękować :oczko:

Mówię, że na allegro tak zachwalają ludzie w opisach te małe klatki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta